reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

cześć lasencje!

widzę ze dzisiaj jakieś poruszenie na forum - aż kilkanaście postów ! :D:D a były czasy gdzie 8 stron to był pikuś.. ;)

agata fajnie ze masz odskocznie :tak: i to jaka "zdrowa" i pożyteczna..! :O ja wlasnie sie zastanawiam nad przedłużeniem dziekanki ...... :zawstydzona: :baffled:

rekinasia jak ja sie pytałam będąc w ciąży czy wygladam grubo to mi mówili "w ciąży jesteś to jak masz wyglądać..? ": baffled: myslalam ze udusze..
choć jak reniuszek w ciąży wyglądałam o niebo lepiej niż teraz :O

reniu ja wygladam jak matka polka po prostu.. bez fluidu (maly był w pomarańczowe paski na ubrankach :D)
oczy tez nie bo rozmazywalam, pazurki bez lakieru bo daje małemu do ssania maly palec (dla niego najlepszy smoczek .. :D) a ciuchow po prostu brak, bo wszystkie moje ukochane tshirty i longsleve'y są pod szyje, a tunik nie nosialm :baffled:
więc szykują sie zakupy..!!! :happy::happy:

pauletta u nas kupki tez pod ciśnieniem :D dzisiaj malutki mnie zafajdal a siebie obsiusial :laugh2: jakiego bylo jego zdziwienie!

bruno tez ładnie śpi w nocy, co jakieś 2 godzinki na karmienie ale udało sie nawet na spiocha (bo co 4 godzinki dostaje kropelki które musi popic mlekiem) ale od 6 to juz co godzinke pomialkiwal bo walczył z kupka.. męczy sie z nią biedaczek :(

gochson ja małego miałam na spacerze w długim bodziaku i miękkich spodenkach, choć widziałam ze w parku dzieciaki były na krótkich rekawkach i bosych stopkach :)
ale ze moj 11 dniowy to przegrzany :p

martolinka ja tez nie mam apetytu.. teraz jem tylko dla bruna, mama gotuje mi jakieś lekkie zupki i duszone mięsko, a ja nawet nie mam na nic ochoty ;)
słyszę tylko od mojego emka ze nic nie jem i dziecko zaglodze .. najlepiej sebym jadla ma okroglo ..ech przeczulony :p

kasiagaw dobrze ze nasze ciążę nie trwają tyle co u słoni.. one dopiero maja przekichane! :D:D

ale przynajmniej masz chwile dla siebie - u mnie sie skończyło :p teraz wszystko kręci sie wokół tego najmniejszego czlowieczka.. brakuje mi chwil z eMkiem, zeby tak sie przytulić i tv poglądac.. niestety ja odlatuje koło 22 razem z brunem ;)
bo u nas rytm kapieli i przygotowania do snu zaczyna sie dopiero po 20, ale za to spimy z młodym dłużej do ok 9 rano :tak: (jesli nie ma "akcji" brak kupki :D)

ciesz sie kochana tymi chwilami .. :*

rekinasia uuu bez auta to faktycznie .. a jak sie sypie to na całego :D ja przed porodem tez robiłam sprzęgło i jakieś duperele bo zakezdzilam je na amen :D

reniuszek wlasnie dlatego ciesze sie ze ja mam wystarczająco pokarmu.. ech
ale to karmienie co chwila i tak zajmuje GODZINY :D

kurcze bruno ma dopiero 11 dni a ja czuje ze nigdy nie robiłam nic innego, jak w jakimś transie.. Maksio tez taki wymagający? :)
bruno ma taki charakterek ze jak cos chce to ma być OD RAZU a jak nie to taki krzyk ze na baczność staje :laugh3:

ja z brakujących balsamow to uzywalam z Lirene i Dove, ale każdy z nich śmierdzi rano "myszami" :p potem przerzucilam sie na samoopalacz w sprayu firmy Rossmann - bardzo fajnie i szybko działał.

a teraz to jestem bladzioch i straszak z sincami pod oczami :D

ewela nie ma sie ci dziwić ze chuchasz na zimne po zapaleniu.. moj zdrowy a tez ma spocona czuprynke :p

poranna no to juz sie wszystko uspokaja .. ;):) oby juz te nocki zostały takie spokojne bo to zwariować można..!
twoja brygada to mogłaby z moimi siostrzencami do spółki przy totalnej demolce :D


ok, to tyle moich wypocin na dzis, pisałam tego lista pol dnia :laugh2:

buziaki kwietnioweczki i być moze majoweczki..! w końcu zostało juz tylko 1,5 godziny kwietnia ;))
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kasia ja nie mam porownania jak jest bez oxy ale powiem ci ze u mnie bole do 4 cm(poszlam na wywolanie z 3 cm) byly ok, pozniej przez chwile byly nieznosne ale jak sie okazalo juz bylo pelne rozwarcie. Na koniec mega bolalo ale plusem jest ze porod trwal 5gidz. 10 min wiec naprawde mega szybko, nie wyobrazam sobie rodzic 12h :szok:
 
A wiec oficjalnie chyba moge uznac ze bede jednak majowka....i co? Az sie prosi...a nie mowilam?!?! :):)

Dzieki za wszystkie odpowiedzi w sprawie oksy. Jedne mnie uspokoily a inne wystraszyly...ale jednak porod to sprawa indywidualna i poki co staram sie nie myslec.

Buziaki na dobranoc:*
 
ja też melduję się jako majówka :-)
już nawet przestałam mieć ciśnienie - czekam po prostu
dziś wstałam o 4 rano już wyspana i zadzwoniłam do męża który jest na rybach żeby mu tylko powiedzieć, że właśnie jem śniadanie; myślałam że padnie na zawał bo myślał że rodzę hehe ;-)
w czwartek spróbuję się wbić do szpitala; generalnie przyjmują w 7 dobie po terminie, a wtedy będę w 6. ale może się uda... a póki co korzystam z majowego weekendu!


_agata89 podziwiam determinację :-) uczelnia to byłby dla mnie teraz prawdziwy hardcore
Rekinasia wg ostatnich wyliczeń moja mała waży 3800! ale już się tym nie przejmuję, urodzę i już – w końcu nie mam wyjścia ;-)
Mój mąż twierdzi, że nie widać żebym przytyła (poza brzuchem rzecz jasna) więc jest bardzo miły ;-) fakt jest taki że jak się próbowałam wcisnąć w letnie spodnie sprzed ciąży to już nie były luźne tak jak rok temu… mam nadzieję, że wrócę do rozmiaru sprzed ciąży bo inaczej to nie wiem co zrobię z całą moją garderobą.
Pauletta wcześnie gości masowo wpuszczasz ;-) właśnie nie wiem jak to rozwiązać – najbliższa rodzina wpadnie od razu ale resztę nie wiem kiedy dopuścić do dzidziusia, zwłaszcza że to moje pierwsze dziecko, więc najpierw sama będę chciała wszystko ogarnąć
Ziewaczka gratulacje dzielnego pomocnego męża, zobaczymy jak mój się wykaże…
Reniuszek ja się cieszę że to już końcówka, bo jakbym miała dłużej być w ciąży w taką pogodę, to bym nie dała rady – stopy i dłonie jak balony, męczące to bardzo; zastanawiam się jak będzie wyglądał początek połogu bo krwawić w taką pogodę to pewnie też masakra

miłego dnia Wam życzę!
 
kasiagaw maj jest super :) jakie plany na majowke..?

myself zaprawiaj eM telefonami o dziwnych lotach to sie przyzwyczai :rotfl2:
co do masowych odwiedzin to ja byłam chyba najbardziej ze tylko ja i eMek, ze bez odwiedzin .. a maluszek wszystko zweryfikował oraz doszliśmy do wniosku ze jesteśmy zbyt rodzinni i po prostu dziwnie nam samym być w nowym wielkim mieszkaniu, więc zaczęliśmy najblizsza rodzine zapraszać od razu :)

a dzis idziemy na rodzinny spęd - urodziny kuzyna i babci :)

co do krwawienia, to u mnie raczej plamienie - aż do ginka dzwoniąc czy wszystko w porządku :O
nie ma sie co martwić na zapas :):)
no i ja pokochalam gatki z fioletowej siateczki :D a z wkladek to najlepsze są te szpitalne Absorgyn 34 cm :tak::tak: a potem zwykle podpaski bawelniane :)

ja jestem dzis polprzytomna - maluszek jakis placzliwy w jocy, a ostatnie dwie godziny na zmianę drzemka 10/15 min i płacz.. walczy z kupka moj wojownik echhhh

kropelki na kolki działają super, szkoda ze na to drugie nie ;)

miłego dnia!
 
witam
dziś noc lepsza Sebastian pierwsza pobudke mial o 2!! spał od 20! potem o 5 troche płaczu tradycyjnie ale za to dospalismy prawie do 7 i poza lekkim bolem glowy czuje sie w miare ok, za to teraz nie spi wcale
i chyba ma plesniawki, wczoraj polozna tak stwierdzila, ja myslalam ze to od mleka ma bialy jezyk ale nawet po dluzszym czasie po karmieniu tak jest wiec kupilam aftin i zobaczymy

a mi sie zrobily hemoroidy:-( zalamka, na razie sie lecze sama i modle sie zeby pomoglo!!!!

Kasia Myself
uparciuchy z waszych maluszkow;-) wspolczuje teraz w tych upalach byc w ciazy...
 
U nas od wczoraj rano masakra;/ Lila drze sie o nie wiem co, ma sucho, nie chce jesc ani pic, jest bujana i noszona i jej spiewamy i puszczamy melodyjki i gruchamy grzechotka i doslownie na glowie juz stajemy a ona od wczoraj od 7 rano tylko placze i placze;/ Wczoraj w dzien spala 4 godziny tylko, w nocy poszla spac o 00 obudzila sie 2:20 nie spala do 4, potem obudzila sie o 6, potem o 7:30 i nie spi caly czas tylko placze, az lata cala po lozeczku jak ja sie na chwile odstawi:( Jesc je normalnie, nie widac zeby byla chora, nie mamy pojecia czy to brzuszek ehhh... brak slów, taka zmeczona jestem a ona sie robi az bordowa, no nic to ie pozalilam. Czasami mam wrazenie ze macierzynstwo to najgorsze co moglo mnie spotkac, patrze sie na moje bordowe dziecko i nic nie moge zrobic :crazy:

Co do figury to czeto spiewam sobie ze kiedys bylam różą:p Brakuje mi 8 kilo do wagi sprzed ciazy i nie mam w co sie ubrac, tylko podnie ciazowe sa dobre, nawet zadna spodnica sprzed ciazy czy szorty, jutro ruszam na wielkie zakupy, w wózku powinna troche pospac to moze da sie matce troche obkupic. Dzi jedziemy po poludniu nad jezioro na majówke, troche poplywac łódka, pogrilowac, odwiedzic rodzinke na daczy, bedzie duzo coic do bujania to moze jakos da rade.

Gratuluje naszym majówkom takiego wspanialego miesiaca do rodzenia:D w maju to pojdzie lekko tylko chlup i juz:-)

Czy Wasze maluchu tez byly szczepione szczepionką Euvax B?
 
Ostatnia edycja:
Myself Rekinasia jak dobrze ze jestescie;) sama chyba bym oszalala...

Robaczku no uparte to malo powiedziane...

Sonisia plany na majowke? Lezenie bykiem i spacerki;);)

Ziewaczka obys miala racje co do tych naszych porodow!:)

A ja sie zaraz zbieram na rynek na obiadek ze znajomymi a pozniej na spacerek! Milego dnia Wszystkim;*;*
 
reklama
Hej Dziewczyny!

U nas zimno i pada non stop wiec zazdroszcze tych upalow:tak::tak: wczoraj z Maluchem zaliczylismy pierwszy spacerek:-) i wieczorkiem odpadl mu kikut! Wiec kapiele sa teraz na pelnym wypasie z czego Szymon jest szalenie zadowlony!

Kasiagaw, Myself, Rekinasia wiec dzieciaczki zdecydowaly, ze jednak Maj! To moj i mojego emka ulubiony miesiac! Trzymam kciuki obyscie juz nie musialy dlugo czekac.

Sonisia mi tez jakies zakupy by sie przydaly :) cycki sie duuuze zrobily i w nic sie nie mieszcze :-D

Robaczku zazdroszcze tak pieknie przespanej nocy! Moj Szymek przez 2 godziny w nocy mial oczki jak 5 zlotowki potem zasna na chwile i znow pobudka bo mu sie przypomnialo, ze chyba glodny jest. A c do hemoroidow to witak w klubie:-( ja tez mam jednego i tak mnie cholernie meczy, ze chyba sie niedlugo do chirurga wybiore.

Mlody ma drzemke, ale widze, ze cos mu chyba przeszkadza i pewnie zaraz znowu wstanie :) dobrze, ze w domu emek to praktycznie nic nie musze robic...zreszta odtawilam przeciwbolowe i szwy daja o sobie znac.

Pozdrawiamy :***
 
Do góry