reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy, Rady i Ploteczki Krakowskich Mam

Wyniki badań u małego ok, u mnie też już się poprawiły choć nadal czuję się średnio..w czwartek idę z małym na kolejne szczepienie.
A ty brzuchata koniecznie zrób sobie badania!
Mój mały często jak go odkładam do łóżeczka na pół-śpiocha nagle dostaje olśnienia, przewraca się na brzusio i rozpoczyna dyskusję:) jeszcze nie jesteśmy na etapie raczkowania,siadania i wstawania:)póki co umiemy się przewracać i czołgać do tyłu:)ostatnio jeszcze zaczął robić pompki hehe
Pogoda od paru dni cudna aż chce się coś robić! Jutro planuje wycieczkę do centrum chyba na Kazika:)dawno tam nie byłam.
 
reklama
Cześć,

Wreszcie dziś byłam u ginekologa. USG ok, cytologię zrobił i wyniki po długim weekendzie. No i poprosiłam o nowe tabletki antykoncepcyjne, takie dwuskładnikowe, co się robi w ich stosowaniu przerwę na miesiączkę. Ciekawe jak na mnie podziałają.
Synek rośnie. Cały czas chce "buu" (czyt. "brum" - autka tak robią), czyli non stop na polku. Raczkowanie idzie mu świetnie. Teraz jest na etapie wstawania i siadania - na razie trzymając się czegoś siadać z pozycji stojącej próbuje.
Kolorowych snów :-)
 
Brzuchata wkoncu po 9 miesiacach dotarlas do gina? :-) dobrze ze pozno niz wcale :D Syyynek duzy juz, nie dlugo to pewnie smigac zacznie.

A u nas leci. Od 4 dni zageszczam Nikoli mleczko kaszka manna, bo przy kleikach jest krzyk a manna lubi. No i ja nie wiem czy ona co druga noc bedzie pieknie spac zawsze ?? :-D:-D:-D 1 nocka to o 1 juz byl krzyk o mleko, 2 nock do !4:30! spala, 3 noc to wogole tragedia nie wypowiem sie na ten temat :)-D:-D:-D) a 4 czyli dzisiejsza pobudka o 3 :) no ale i tak jest lepiej.
Niki juz sama siedzi, probuje siadac sama ale jeszcze do tego jej daleko. Mojego gotowanego obiadku nie zje za nic w swiecie, wiec moja mama jej ostatnio ugotowala. Plucie na kilometr. PRzedwczoraj moja babcia jej ugotowala i Niki... ZJADLA!!!! Babcia urosla o 300% ale wczoraj juz jej przeszlo, bo Niki az odruch wymiotny miala :-D:-D:-D:-D
Pogoda nas rozpieszcza, wiec wiekszosc dnia spedzamy poza mieszkaniem, szkoda tylko ze pozostaje nam spacerowanie wsrod blokow. Na weekend majowy jedziemy na wies, zaraz kolo Wieliczki, i tam juz prawdopodobnie zostaniemy do jesieni, mam nadzieje ze wyrobimy sie z wykonczeniem domku do Bozego Narodzenia wiec na blokowisku wrocilybysmy na jedynie 2/3 miesiace.
W czerwcu wybieramy sie do Sztokholmu, w lipcu na Mazury no i w sierpniu moze tez maly wypadzik do Sztokholmu zrobimy. Ale to jedynie plany, tylko czerwiec jest pewny. A wy Krakowskie Mamuśki gdzies sie wybieracie z dziecmi na wakacje??

Alez sie rozpisalam.. POZDRAWIAMY;-)a
 
Witamy mamuśki:)
Mój malutki coś od wczoraj zakatarzony:( późnym wieczorem obudził się i zaczął strasznie płakać, nie byłam w stanie go uspokoić i prawie zaczęłam płakać z nim...dzisiaj się już inhalowaliśmy, odciągamy katarek i psikamy wodą morską...bidulek-taka pogoda a my dzisiaj w domku:(
Co do nowości to od paru dni też zdarzy mu się, że usiedzi sam na pupce:)
Ja nie wiem czy my na wakacje gdzieś pojedziemy, obawiam się że budżet nam na to w tym roku nie pozwoli..niestety ciężkie czasy nastały.
Pauliny jak Ty się na wieś wybierasz to chyba się już nie spotkamy:(
Mój mały większość pochłania bez problemu, a ostatnio najbardziej lubi obiadki, które sąsiadka robi dla swojej małej i zawsze mi podrzuca słoiczek:)fakt-są pyszne, sama bym takie jadła:)
brzuchata dałaś popalić z tym ginem...:p ja brałam jednoskładnikowe ze względu na to, że karmię ale odstawiłam...po 3 opakowaniu zaczęłam się beznadziejnie czuć-zawroty głowy, mdłości...odkąd nie biorę jest dużo lepiej.
 
Elutka spokojnie mozemy sie spotkac, bo bede sie zjawiala w Hucie :) Tu gdzie mieszkamy, to mieszkamy z moimi rodzicami i dziadkami, a dziadki zostaja tutaj wiec czasami wpadne :) Wiec spotkanie nadal aktualne. Zdrowka dla synka!!!! Nas naszczescie choroby omijaja szerokim lukiem.
 
Hej dziewczynki co tam u was .. bo cisza tu przeraźliwa ..
Brzuchata byliśmy u doktór Ratajczyk - straszna kobieta - pełkowska przy niej jest mega dokładna
 
Cześć :)

Elak23: Cisza na forum okropna. Zaglądam tu co kilka dni i nic nowego nikt nie pisze.
Z dr Ratajczak niestety tak jest - zerknie okiem i wszystkie wie. Ja już z synem dwa razy byłam, bo dostał wysypki. Tylko popatrzyła, dała maść i tyle. Nie przeszło. Poszliśmy do dermatologa i tam nowa kuracja. Przeszło na szczęście, choć przyczyny wysypki do dziś nie znamy. Zaczęło się od kilku krostek w okolicy zapięcia pampersa, a rozprzestrzeniło na cale ciało. Do tego jeszcze siusiak zaczerwieniony. Ja spanikowałam i znów do dr R. Ta tylko spojrzała pobieżnie i powiedziała by Rivanolu okłady robić, a to nic poważnego. Do dr Pełkowskiej są straszne terminy. Ale muszę się do niej wreszcie przenieść, bo ona jakoś potrafi się bardziej zainteresować i przede wszystkim wytłumaczyć, porozmawiać, a nie tylko powiedzieć "no, no".

Jak Wasze maluszki?? Mój ma już 8 ząbków, raczkuje, chodzi trzymany za jedną rączkę, sam potrafi stać i z pozycji stojącej usiąść. Potrafi wskazywać obrazki i inne przedmioty. Wie jak robi wąż, kaczka, konik, baran i potrafi wydać zbliżony do tych zwierzątek dźwięk. Pokazuje mnóstwo śmiesznych min. W kwestii jedzenia, to wsuwa wszystko za wyjątkiem kapusty i grzybów. Ma już 78 cm i ok.9,6 kg wagi. Rośnie szybko i jest szczęściem naszym największym :-)

Odezwijcie się Mamy!!
Pozdrawiam
 
a potym Pani Ratajczyk miała różowe buty - naprawde różowe - my chwilowo nauczaliśmy się obracać - ale tylko w jedną strionę a ja wracam do pracy w lipcu i juz zaczynamy panikować.
Brzuchata służna waga i słuszny wzrost :) - oczywiście brzdąca
 
reklama
Elak23: A Twoja pociecha jaka już duża? Zazdroszczę, że wracasz do pracy i cieszę się, że masz do czego. Ja szukam. Dziś byłam rozmowie- masakra, roboty dużo i dają najniższą krajową. Czy naprawdę w tym kraju tak źle się dzieje, że żadnego pracodawcy nie stać by dać pracownikowi godziwą płacę?
 
Do góry