reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pogaduchy marcóweczek 2012

witam popołudniowo
mocz oddany do badania,wyniki akurat na wizycie bedą

no i tak jak myślałam,nie mam ja szczęścia do tej sędziny,podniosła TYLKO po 50 zł na dziecko,rewelacja taka ze jakby wcale nie było,wkurza mnie to bo znowu mu się upiekło i nadal ma wszystko gdzieś,a dzieci cierpią
nie wiem jak to jest inni dostaja więcej ja zawsze ta najmniejszą kwotę:-(
to by pewnie mozna dyskutowac...bo jesli kolesia stac na wyższe alimenty a sedzia ich nie przyznaje to ja nie rozumiem...ale z drugiej strony gdybyśmy wszyscy znali sie na prawie i to polskim to byśmy oszaleli...tak czy inaczej jesli czlowiek decyduje sie na dzieci to niech bierze za nie pełna odpowiedzialność...
 
reklama
dochody ma udokumentowane na 1900 wiec to nie mało,ma swój samochód,mieszkanie,ziemię,ale to się wredna uparła na mnie ja musze iść do pracy i mój mąż ma utrzymywac dzieci,a tamten wszystko w dupie(ivi przepraszam) ma,nie wiem naprawde jak to jest że jedna dostanie podwyżkę o 200 zł ja zawsze o 50 i powiedzcie czy 300 zł alimentów na jedno dziecko to jest rewelacja,gdzie dzieci do szkoły chodzą,do niczego się nie dokłada,komunię zrobilam z mężem tamten tylko przyszedł,najadł się i poszedł,o urodzinach nie pamięta na swieta nie zabiera od 4 miesiecy po nich nie był i to jest ojciec,takiemu wiara
mój mąż jest wspaniały dla dzieci kocha je jak swoje,ale dlaczego to on ma je utrzymywac a ojciec biologiczny umywa od tego ręce i ma to gdzieś
ma córkę z drugiego małżeństwa,dlaczego tamto dziecko jest inne niż nasza dwójka niech dzielą po równo a nie wiecznie moje dzieci na tym tracą,ja mam pracowac a on ma to gdzieś,nie ma sprawiedliwości na tym swiecie,a nasze prawo jest marne i wkurza mnie to ,że wierzą facetom na słowo i są po ich stronie a nie po stronie dzieci bo taka prawda

przepraszam dziewczyny,że tak się rozpisałam,ale to wszystko boli bo dzieci olewa i nic nie mają od niego,to my staramy się aby miały co jeść,gdzie mieszkać aby miały ubrania i co do szkoły im potrzebne,człowiek sobie nie kupi bo dzieciom trzeba

aj powiem Wam,że siły mi do życia brak:-(
 
miska wiesz co no malo,niemalo...nie wiem... u mnie np same dodatkowe zajecia chrzesniaka jak angielski i taniec to koszt prawie 200PLN miesięcznie... a faktycznie jak trzeba kupic kurtke czy buty to i dodatkowe 150-200...jak koles jest sam i ma te 1900 z czego 900 idzie dla dzieci tak?to w sumie nie wiem czy moga mu zabrac wiecej :-(....nie znam sie ale dzieciom na pewno sie nalezy-zawsze!
 
ale dziś dzień ... niby słonko ale jakoś tak sennie .
Mam dziś Boryska-marudę w domu , osłabiony jest po tej chorobie i nie bardzo chce się sam bawić ... Już mam dość zabawy autkami i w Boba Budowniczego i Martę :-D

Doris ja pytałam Borysa , ale mówi że nie chce iść na USG . Też mam obawy czy by coś tam zobaczył i czy było by to dla niego atrakcyjne . Ale jak mój M będzie miał wolne to może wybierzemy się rodzinnie :tak:
 
Ostatnia edycja:
miska 300 zl w dzisiejszych czasach to jest smiech moze adwokata jakiegos namij lepszego wiem ze to sa koszta ale niema co popuszczac facet ma udokumentowane 1900 a w zeczywistosci zarabia pewnie drogie tyle nierozumie tego sedziego
 
nie ja mam dwoje dzieci z nim córka i ten maluszek jest drugiego męża,ja mam alimenty na 2 dzieci
oni nie patrzą tylko na same zarobki 3 lata temu zarabiał 1000 teraz prawie dwa razy więcej,koszty utrzymania się nie zmniejszyły tylko zwiększyły
najbardziej jest to odczuwalne wrzesień październik gdzie dzieci trzeba obkupić do szkoły,zrobić opłaty w szkole,dodatkowe zajęcia w drugiej szkole,a gdzie jest reszta,opłaty same się nie zrobią,a my mieszkamy na stancji więc wiadomo koszty są,na alimenty mogą przeznaczyć nawet 60 % jego zarobków,a patrzą na jego możliwości ile mógłby zarabiać
wszystko zależy od humoru sędziny i tak było,[po prostu nie mam szczęścia a tamten się cieszy bo jest chytry na kasę dla własnych dzieci
 
miska a czemu ty sie niestarasz o to zeby on finansowal wyprawke do skzoly + ubior i tak samo na zime nalezy ci sie to zbieraj wsyztskie paragony ile wydajesz na dzieci ile one kosztuja moze sedzina niema dzieci i niewie ile to kosztuje sorki ze sie tak wymadrzam ale troszke sie orietuje bo siostra to przechodizla a droga bedzie zaniedlugo bo sie z mezem rozstaje
 
reklama
przecież to normalne każdy to wie że są duże koszty utrzymania dzieci jak chodzą do szkoły,jedna dostanie więcej inna mniej,więc sędzina wie na pewno ile trzeba na utrzymanie dziecka miesięcznie,ale widac ja mam takie szczęście,ale za pół roku znowu napiszę zobaczymy a podnieść musi
 
Do góry