reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pogaduchy marcóweczek 2012

Witam się!

My dzisiaj byliśmy u lekarza. Od 3 dni Grześ ma suchy kaszel. W zasadzie się tym nie przejmowałam, bo nie miał gorączki i samopoczucie dopisuje. Nawet myślałam, że to dla zabawy bo to kasłanie sprawiało mu mnóstwo radości. Ale dzisiaj wstałam i myślę, a co się będę przez wend zastanawiać, czy coś w płuckach nie zalega i poszłam. Nic mu nie zalega, ma mały nieżyt gardła. Dostał vitC. Ale pani powiedziała, że trzeba rozszerzyć dietę znacznie: zupki z mięsem, co drugi dzień ryba i pół żółtka jajka, gluten i codziennie 100g owoców. Teraz tak patrze, że to dieta 7mczego dziecka. Nasz skończył 6 mcy, więc jeszcze z tymi zalecanymi nowościami poczekam ze 3 tyg.

Vill super kopciuszku ;-), nie zapytam brata niestety bo poleciał sobie na wakacje na miesiąc do Peru...2 mce temu pani na rehab. mówiła, że mostki są złe i wskazują na napięcie. Nasz baaardzo często je robił i mu minęło. Także nie przejmowałabym się!. A teraz na rehab. idę dopiero 11.09. A myślę, że Rafałkowi w łóżeczku nic się nie stanie. Bo i co może się stać, a nianie są bardzo czułe. Ja mam tańszą z Baby Ono i reaguje nawet jak się przekręca.

fryzury macie dziewczyny świetne!, ale te które jeszcze nie ścięły włosów to moja rada, zębyście na jakiś czas jeszcze zostawiły długie. Ja mam krótkie i tak łapie za pomocą wsuwek w kucyk. Wyglądam okropnie, ale inaczej się nie da. Grześ podciąga się na nich do siadu i robi to za każdym razem jak tylko zobaczy wystający kosmyk. Więc moim zdaniem zaczyna się okres ciągnięcia za włosy
włosy już mi nie lecą
maria w końcu jakieś pozytywne posty! ciesze się, że u Was lepiej i stabilniej
aina super, że kleik podziałał. Przyjeżdżaj na spacer do Wawy słonecznie i ciepło

u nas nigdy mąż nie wstawał do Grzesia, fakt że nawet nie chciałam bo ja siedzę w domu, a on na rano do pracy. To niech się chłopina wyśpi. Z drugiej strony, Grześ wstaje tylko na jedzonko to i tak wiele by nie pomógł
 
reklama
Hej wszystkim,

Mini - ja dosłownie 7 min i włosy ułożone. Nie musisz za wiele prostować, tylko dobrze po umyciu ułożyć i wysuszyć i tyle. Dłuższą stronę prostujesz, ewentualnie trochę na szczotkę nawinąć. Ja jedno pasemko z tyłu tapiruję, bo robi mi się gniazdo po kitku, ale fryzjerka mówiła, że się w końcu włosy przyzwyczają do nowego ułożenia ;)
 
ale macie ładne fryzurki dziewczyny, ślicznie wszystkie wyglądacie! a włosy Ewstry jak z reklamy! cuuuudo:)
Kasiulka myslę, że Twoja Pani pediatra trochę niepotrzebnie sieje panikę, Mania za tydzień kończy 7 miesięcy i jak powiedziałam mojej pediatrze, że jest wielki come back do cyca i inne jedzenie ble, to stwierdziła, że przez te pierwsze miesiące to dziecko dopiero próbuje inne jedzenie i żeby się w ogóle tym nie przejmować, że ma czas itd, przecież wszystkie te nowości trzeba jakoś powoli i sensownie wprowadzać a nie od razu i gluten i żółtko i owoce i warzywa o_O, ja tam do kwestii jedzenia Mani podchodzę na luzie i tak głównym posiłkiem jest mleko póki co a reszta to dodatki.
A mi włosy lecą nadal, masakra jakaś, ale chyba rosną nowe bo na głowie mi ich nie ubywa, ale wszędzie po domu jest dramat, tylko chodzę i zbieram ;/
 
Witamy.
Też jesiennie, ale dziadek-pogodynka mówi, że po południu będzie ładnie - oby.

Ja poszłam wczoraj zwyczajnie spać. To żelazko też spało, a teraz na mnie łypie (no nie dosłownie, bo sprytnie siedzę na dole, a żelazo stoi na górze :-p)

Maria u nas jest tak, że po kąpieli karmię małego na dole (i przy okazji oglądam najczęsciej jakieś wiadomości) i odkładam go do wózka (nawet jak nie zaśnie przy cycu, co się mało keidy zdarzy, to zasypia bez większych kłopotów sam). I krzątam się na dole: ogarniam co trzeba np. kuchnię, łazienkę, podłogi, idę pod prysznic (oczywiście na nasłuchu), siedzę przed kompem, ewentualnie tv (ale to raczej przwdziwe święto)... No i potem albo czekam aż mały zaczyna szukać jedzenia - wtedy szybko na górę, karmię go w łóżku i sama przenoszę się na górę - i znowu albo ogarniam pranie, albo przenoszę kompa czy idę spać. No a jak mały się nie budzi (bo możliwe że pospałby całą noc, albo przynajmniej dłużej niż do tej 1-2 w nocy), to muszę go przenieść śpiącego na górę, no i tym samym zawesze go obudzę :confused2:
Idealnie by było, gdybym go po wieczornym karmieniu odkłądała do łóżeczka, gdzie mógłby spać dotąd, aż nie zgłodnieje. Tyle że wtedy zamiast robić coś na spokojnie, to ja bym pewnie co dwa oddechy nasłuchiwała czy się nie budzi... Chyba będę musiałą spróbować z tą elektroniczną nianią - może się przełamię...

Co do opieki nad maluchem w wykonaniu panów...
Cóż - mój M też miał sie małym zajmować: kąpać go przede wszystkim (zdarzyło się może 5 razy), czasem go przewinie - owszem :tak:, ale na tym koniec. No - jak mu go wcisnę pod pretekstem zrobienia czegoś, to pobawi się z nim 5-10 minut, a raz na ruski rok włączy mu się faza, że "ja ukołyszę małego do snu" (co raczej jest bez szans na powodzenie i najczęsciej zasypiającego Rafała udaje mu się skutecznie rozbudzić); albo też jest tak, że ja małego wyciszam, a temu się zachciewa zabawy - a jak mógłby się z nim bawić, to nie - lepszy tv, komórka, albo posiedzenie fajkowe :crazy:
Cóż - mój M mało kiedy zagląda do pudełka "dziecko" - zdecydowanie bardziej kocha pudełko nicości...
(Jakby kto był ciekaw co ja mam ostatnio z tymi pudełkami, to polecam:
Czym się różni mózg mężczyzny od mózgu kobiety.avi - YouTube


Mój M nie był zainteresowany :-( Ot, tyle sobie robię z żony, że maila od razu wrzuciłem do kosza. Niech robi tak dalej...

Także wracając do tematu, nefi trzeba jasno ustalić jak ma wyglądać opieka nad małą, bo inaczej będziecie sobie nawzajem psuć to, co jedno wypracuje, nie wspominając o zamęcie, jaki będzie miała Natalka.

aina no to udanego weekendu

(No i po drzemce - sobie mruczę w wózku, ale cicho szaaaa!) ;-)
A jednak nie dało się zignorować - na czym myśmy to skończyli....

Kasiulka no faktycznie takie zalecenia to wszędzie dla 7-mies. dzieciaczków podają :tak: Aż się boję, co nam nasza pediatra w poniedziałek powie odnośnie diety. Ale z glutenem to chyba jednak poczekam do 10 miesiąca...
Ciągnięcie za włosy jest u nas na porządku dziennym ;-) Głównie tych kosmyków, co się do gumki nie łapią

last jak tam Roksanka? Mam nadzieję, że już lepiej.


No i już minęło południe, a ja nawet połowy tego nie zrobiłam, co chciałam (przed kompem); aktualnie szukam jakichś smerfnych hitów, bo przed chwilą baaaardzo nam się podobały, ale jak już o Klakierze było, to był ryk :eek:
 
witam
My juz u dziadkow -troszke pada ale bylysmy w huscie na spacerku.U dentysty bylam ale nie miala na czym oka zawiesic:).Dziekuje bardzo za komplementy -wlosy mam proste latwo je ukladac opuszczam wlosy na dol i susze i sa takie naturlanie:)mohge tez na szczotke ale fryzjer wie ze nie mam czasu,krece je na prostownice od czasu do czasu.Fajne fryzurki macie -sama rok temu z wlosow do pasa zosatly sciete do ramion (szybko mi rosna wlosy)
nefi mozemy soebie reke podac ja jestem zmeczona bo wstaje 2-3 razy w nocy mala tylko poruszy sie a ja juz mam oczy w 5 zl tym bardziej ze ona wstaje np o 2 i sie bawie przez godzine.Dzis byla pierwsza noc z m wiec mowie mu ze chce wypoczac to caly czas musialm go budzic by mi podal mala albo dal smoka a rano ja wstala o 6 to zdziwiony ze ona juz dzien wita i nadal chce z nia gniz w wyrku bo jak tlumaczy lubi spac.Wiec sie nie wyspalam bo nie mialam pomocy:( nie wiem czemu on nie slyszy jej jak bedziemy u mnie to pojde do 2 pokoju spac .
mini ino dla ciebie mialam w bagazu podrecznym sloiczek dla malej plus 2 buteli w jednym mialam herbatke 150ml a w 2 mialam 310 ml czystej wody na mleczko mm i do picia.Nikt sie mnie o nic nie pytal tylko standartowo musialam wyplatac sie z husty bo szla do przeswietlenia(wiec mala znowu musialam klasc na stole)
To tyle na te chwile
 
nefi mam nadzieje ze dogadasz sie z emkiem i zacznie Ci pomagac ja nie moge narzekac moj K ma wiecej cierpliwosci ode mnie i jak widzi ze juz nie mam sily to sam bierze mlodego , kapiele to jego ulubione zajecie ja tylko ubieram mlodzienca i usypiam no chyba ze moj ma popolodniowki to wtedy wszystko sama ale to raz na jakis czas, za przewijaniem nie przepada ale przewinie :tak:

wczoraj jak bylam u fryzjera to moi mezczyzni byli sami 3 godz i az bylam w szoku ze nie mialam zadnego telefonu :szok: mlody wsunal zostawione mleczko, zostal wykapany, zjadl kaszke i czekal na cycusia ( wrocilam po 20 ) i zaraz zasnął - tak wiec spokojnie moge ich razem zostawic :-D

vill co do smerfnych hitow to ja sciagnelam sobie-mlodemu cala dyskografie uwielbialam te przeboje jak bylam mlodsza zreszta do tej pory je lubie . ja sie zarejestrowalam tutaj Torrenty.org - Polski Katalog Torrentów za rejestracje placi sie jednorazowo ok 10 zł za sms-a

last i jak Roksanka nadal marudna ? moj Adaś dzisiaj aniołek

zupka zrobiona tym razem tylko z marchewki i ziemniaczka i nadal nie chcial juz nie wiem co robić
 
ajm szokd, Mania chyba przez zapomnienie jakieś wciagnęła michę kaszy na wieczór:D łyżeczką, oczywiście sama siebie karmiła ale dała sobie nawet łyżeczkę do buzi wsadzić:D
vill to ciężko masz z takim M, wszystko na Twojej głowie, ja to mojego już nie będę chwalić, ale on przy Mani wszystko zrobi, uwielbia kąpiele ( wczoraj narobił tyle piany w wanience, że Manię trzeba było spłukiwać prysznicem:D), generalnie to jest jego księżniczka, więc i nakarmi i przewinie i uspi i zabawi, więc ja mam luzik, no ale od początku u nas tak było, więc nie musiałam niczego nauczać:)
a dzisiaj przymierzaliśmy krzesełko chicco polly i kupujemy! :D a Mania w polly wyglądała tak:D
Zobacz załącznik 496014
 
No i ślicznie Mania siedzi :tak:
Ja też dziś zakupiłam krzesełko - tradycyjnie na all ;-)
A niech będzie, że się pochwalę - takie (grey, bo stwierdziłam, że zielone, które najpierw mi się podobało, to chyba wszyscy będą mieli :crazy:, więc zielone odpuściłam)
Krzesełko do karmienia CARETERO Magnus+GRATISY (2581686850) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.


No i cóż?
Dziś znowu jestem słomianą wdową (wczoraj M miał po przyjściu z roboty tryb spania), dziś M wybył - bo się za rodzicami i kolegą stęsknił. Oczywiście ja nie miałam w tej kwestii nic do powiedzenia (zresztą, jakbym cokolwiek powiedziała, to by wcale lepiej nie było :rolleyes2:). Szlag mnie normalnie trafia.

Ale za to z pozytywów - Rafał grzecznie śpi w swoim łózeczku, niania czuwa, a ja... jeszcze nie zwariowałam ;-):-D
Żyję i mam się nie najgorzej, więc zaraz pójdę się zlitować nad żelazkiem (i przy okazji będę miała własne oko na małego :-p)
 
Aż wstyd się przyznać ale ostatnio wcale do Was nie zaglądam, widziałam że spora część przeniosła sie na FB i tam buszuję
Nie nadrobię na pewno ale ostatnie strony przeczytane

PO pierwsze dziewczny śliczne włosy macie serio
Ja mówiąc nie skromnie zawsze miałam grube, błyszczące, ładne włosy a teraz tragedia. Wypadają garściami, jakieś takie połamane są i w ogóle ble
Ale jak radzi Kasiulek ja bym radziła nie obcinać bo dłuższe to można w kucyk złapać a takie krótkie to ciężko jednak, i dziecko tylko radochę ma jak złapie
Mój ciągnie niemiłosiernie jak tylko uda mu się kawałek złapać

Co do opieki facetów nad dziećmi
Muszę przynać,że trafił mi się skarb
Zajmuje się niem bardzo, bardzo dużo
Karmi, przewija, kąpie, nosi no wszystko wszystko robi
Teraz miał urlop 2 tyg to szczerze więcej się małym zajmował niż ja

Ajako Mania pięknie siedzi, mała królewna

Co do krzesełka miałam kupić ale na razie się wstrzymujemy
Teraz będziemy wymieniali bujaczek to ten tylko do 9 kg i te większe właśnie też będzie póki co do karmienia, bo one mają funcje blokady bujania i poziom ustania oparcia

aha co do jedzonka bo nie wszystkie na FB pewnie są
Od wcziraj Aleks będzie dostawał papki
Wczoraj na pierwszy ogień poszły buraczki z marchwią
Efekt? Ucieszona buzia i pełny brzuszek mojego aniołka. Zjadł ok 1,5 słoiczka
Dziś powtórka z rozrywki, ugotowałam ten sam zestaw. Też smakowało :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wyprasowane :-D
Ja wykąpielona, dziecko nakarmione, odłożone z powrotem do łóżeczka (i chyba nawet zasnął, bo jak go odłożyłam to mu spanie nie w głowie było, ale teraz niania ani mru mru... I tak pójdę zaraz zajrzeć)

M wrócił 5 minut po poprzednim poście (wyjątkowo szybko bym rzekła), a teraz jest milusi, że heeeeej. Podejrzane :evil: Tzn. ja wiem o co biega :-p
Ale idę spać.
Do syna.
 
Do góry