reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pogaduchy marcóweczek 2012

nusia świetna produkcja!!
ewstra soczek gotowy czy robiłaś? a jak robiłaś to jak? :-). Ja też powinnam zrobić badania, ale jakoś nie mogę się zebrać... tymczasem postanowiłam udać się do gina, zrobić cytologie i zobaczyć co słychac
mini zgadzam się z Tobą w 100% jeżeli chodzi o chrzest niewierzących i niepraktykujących.
Nigdy nie zrozumie po co ludzie chrzczą dzieci jak następnym razem pojawią się dopiero na ich komunii. Tak samo nie wiem po co tyle ślubów kościelnych. Żeby zamknąć rodzinie buzie? bez sensu. Ja jestem wierząca i praktykująca, jak ksiądz zna rodzinę lub nas samych z niedzielnych mszy to nigdy nie będzie robił z niczym problemów. Nie będzie musiał o nic pytać bo nie będzie takiej potrzeby. Ale to moje zdanie i oczywistą oczywistością jest, że każdy te sprawy postrzega inaczej.
nefi buziak dla Natusi

dzisiaj u nas dość głośno, bo koncert Red hot chilli pepers, więce teraz supporty. Jest mega duchota, więc i Grzegorz trochę wkurzony :baffled:
 
reklama
Kasiulka fajnie masz taki koncert pod oknami super,1 soczek dalam kupny-2robilam sama kupilam marchew ekologiczna umylam ,obralam i do sokowirowki:podalam jej 30soku rocienczonego z 60ml wody.Mala wypila po cycku dzis czystej wody 180 za jednym posiedzeniem-pijak maly.

Ja zas po porannym spacerku leglam w domku bo taki upal to szkoda wychodzic :mala obsypana w krosteczkach chyba potowki, no i szukam wozka na internecie mam juz kilka modeli moze uda mi sie cos wygrac.

Jutro chcielismy do zoo jechac ale pod warunkiem ,ze pogoda sie zmieni
 
witamy się słonczenie

U Nas ostatnio ciężkie noce, Aleks nawet co godzinę potrafi się budzić, nie wiem czemu
ale w dzień jakoś dajemy radę

Wczoraj zrobiliśmy sobie spontaniczny piknik z moją przyjaciółką w lasku, było super, świeże powietrze, boso po trawce ahh uwielbiam takie klimaty
A dziś wzięłam kocyk i pojechałam autobusem poleżeć z małym na trawce nad wodą
no i tak nam mija czas:)


kasiulka super ze jednak coś się udało wygrać ale jednak szkoda że nie główną nagrodę
mini potrafie sobie wyobrazić jak czasami ciężko musi byc z dwoma szkrabami. sama chce mieć dwójkę dzieci ale boję się że sobie nie poradze.
nusia wow ale mleka naściąśgałaś nie wiem czemu ale u mnie od pewnego czasu laktator wcale nie ściąga mi mleka, a mleka mam na pewno
 
Dzieki dziewczyny za zyczenia dla Małej . :-D

Mini bukiet po prostu powalajacy.:-D:-D:-D

Kasiulka no to masz wesoło z tym koncertem.

U mnie właśnie Mała drze się w niebogłosy, ponieważ tatuś ja usypia. Chciałam z nią i z nim posiedzieć żeby bardziej lajtowo to zniosła, ale M się uparł, że da radę. Z jednej strony ok, bo nie powinna być przyzwyczajona, że jedna osoba ja usypia, ale z drugiej tak mi jej szkoda.:-( Imieniny??? no cóż na imieniny dziecko próbowało pierwszy raz dynię z ziemniaczkami. Hmmm no nie zasmakowało, mina była w stylu "mamo dlaczego chcesz mnie otruć". W sumie jej się nie dziwię bo dla mnie ta dynia to też dramat, dlatego odwlekałam jak mogłam. W ramach rekompensaty dałam Małej jabłuszko i od razu inaczej było. :-D

Mam pytanko do mam, które juz nie cycują. Jakie butelki dla maluchów macie???? Ja muszę zmienić, bo Mała cały czas na Calmie jedzie, no i chce jej kupić już kubeczek.
 
Kasiulka fajnie masz z tymi koncertami :tak:Jak Grześ je znosi ??

Ewstra to życzę pogody na jutro ... idealnej na spacer po zoo :-)

atomówka
świetny spontan :-)
A z dwójką dzieci na pewno sobie poradzisz ... najtrudniej z pierwszym a potem drugie już nie robi tak wielkiej różnicy :-D:-D:-D

nefi ja mam butelkę TT nie chce już zmieniać choć trochę mnie wkurza ... teraz jak bym miała kupować to chyba bym aventa zakupiła ...
Ja też dałam dziś Duszce pierwszy raz dynię z ziemniakiem :-) Pierwsze łyżki troszki się krzywiła ale potem wcięła pół słoika( więcej jej na razie nie daje ) otwierając przy tym dziobek tak szeroko że hej . W sumie to pierwsze próby bo jak na razie jadła tylko marchewkę , marchewkę z ziemniakiem i marchewkę z jabłkiem :sorry2:

Nie wiem co dziś jest w powietrzu ale Duszka śpi dziś już chyba siódmą godzinę... Teraz śpi bo jak padła o 17tej tak nic ją nie rusza do tej pory ... ciekawe jak w nocy będzie spać :dry:

Duszce kupki się unormowały to znowu Borys dziś od rana ma biegunkę i co chwilę ląduje pod prysznicem bo robi do majtek :sorry2: Chyba nie czuje ,bo sam jest niekiedy zdziwiony że mu się wymknęło ... Chciałam mu pampersa założyć ( bo mam takie 9-20 kg ) ale mnie wyśmiał - no co Ty mama ja już jestem czterolatkiem
:-D:-D:-D

Miałam się pytać czy któraś czytała książkę " w głębi kontunuum " ??
 
Cześć Wam - wczoraj mój komputer odpoczywał, a my z małym pół dnia w lesie ;-) Trochę bardziej był marudny, ale to pewnie po szczepieniu+ząbki+brzuszek (bo od pn pampers ciągle pusty).
Noc przespaliśmy spokojnie i rano Rafał był wesolutki - znowu poszliśmy do lasu, nawet 3 grzybki przynieśliśmy (tylko nie wiem czy mogę je bezkarnie zjeść :confused: choć przyznam, że jak dziadek w zeszłym tygodniu przyniósł kilka kurek, to nawet się nie zastanawiałam :zawstydzona/y:). Za to po południu cyc only i ani rusz inaczej :no::confused:; paluchy w buzi, a momentami to sam nie wiedział, co lepiej zassać. Więc jak nic, chyba zębole...


nusia ja wczoraj zrobiłam dwa słoiczki dżemu śliwkowego - bo kupiłam śliwki dla M, ale ten orzekł, że takich nie chce, bo za miękkie :baffled:

atomówka świetnie, że lekarz na tej wizycie spełnił Twoje oczekiwania - może faktycznie warto pomyśleć o zmianie przychodni na stałe?

Kasiulka
no to czeka Was ciekawy urlop (zawsze ciekawszy niż siedzenie w domu - a dodatku za niedługo z rodzinką na głowie - taką "sierocą" rodzinką)
Gratuluję wygranej - na pewno cieszy; szkoda że nie kupię proszku ze znajomą twarzą, ale szczerze, to nam lovella na początku podpadła i na razie jej nie tykam (resztki stoją na razie w łazience).
O! Widzę, że macie dziś darmowy koncert ;-):-) Fajnie

Pere no to Marcinek szaleje i Cię rozpieszcza z takim spaniem ;-)

Mini no to pięknie Dusia pracuje - nam też się już raz tak zdarzyło; swoją drogą, ciekawe, dokąd tym naszym maluchom tak spieszno ;-)

Tinti obawiam się, że o wiele daaaleeeej :-( Bo my koło Budkowic mieszkamy, więc tam do ośrodka jeździliśmy, a teraz przenieśliśmy się do Dobrzenia Wielkiego (dla mnie to pół drogi do Opola, no i nie ma problemu z parkowaniem w godzinach szczytu, parkometrami i td ;-))

nusia w temacie butelek my dziś spróbowaliśmy kubka-niekapka z miękkim ustnikiem - podeszło znacznie lepiej niż wszystkie butle dotychczas; do tego najlepiej jak mama mlaska i naśladuje ssanie - mały łobuz próbuje naśladować ;-)
Taki o

Kubek niekapek miękki ustnik +dodatkowy ustni 4m+ (2478901906) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.


A jak nie da rady, to u nas dale radę jeszcze strzykawka...


Ewstra mam nadzieję, że jesteś pod dobrą opieką lekarską i uda się lekarzom wyprowadzić Twoje wyniki na prostą.
Jeśli chodzi o to, co robi obecnie wielu księży, pozostawiam bez komentarza - to nie temat na to forum. Ale z Twoją uwagą zgadzam się w 100%. Kościół to obecnie dobry biznes, a wiara maleje...

Mini a czemu jest coraz więcej niepraktykujących? Bo jak widzą, co się dzieje w Kościele (jako instytucji), to wielu wierzącym odechciewa się chodzenia do Kościoła ( *na podstawie obserwacji we własnym środowisku)
Tekst Borysa jak zwykle czadowy :-D Oby mu szybko takie majtkowe rewelacje przeszły
Książki nie czytałam - moje książkowe molowactwo (???) poszło na razie w kąt. Tak samo jak zapał do ułożenia puzzli (5000 kawałków) - na razie brak miejsca, a jak doczekam miejsca to pewnie Rafał będzie juz na tyle duży, że będzie strach je rozłożyć. Więc w ramach relaksu bywam tu z Wami i wcale nie jest mi źle ;-):-)

nefi są i takei kościoły, w których nie chrzci się niemowląt, ale ludzi dorosłych - moja mama chodzi do takiego (pewnie padnie pytanie - jaki to kościół? - Zielonoświątkowy)
 
Hej ;)

Ja tak tylko przelotem ;)

Byliśmy dziś na szczepieniu. Lena nawet nie zauważyła, że ją zaszczepili :D W szoku byłam, bo nastawiałam się na mega płacz. Umie córcia zaskoczyć ;) Ważymy 7900 :) i 76 cm długa. A dziwiłam się, że w 68 już nie bardzo wchodzi :D
Ja się też muszę pochwalić :D Waga spadła lepiej niż myślałam :D 67kg przed ciążą 90kg w dniu porodu, na dzień dzisiejszy 64kg :D Dieta MŻ działa u mnie rewelacyjnie. I motywacja ślubem niezła :)

Kasiulka- gratuluję nagrody! Zapas niezły :))

Zostały nam 3 tygodnie do wielkiego dnia, więc czasu coraz mniej, a załatwiania jeszcze sporo.

Uciekam, bo Lena jeszcze nie śpi i zaczyna marudzić :)

Buziaki dla maluszków!
 
reklama
Dzień dobry - wita nas znów słoneczko; trzeba szybko wyjść na dwór, zanim trzeba będzie uciekać, gdzie pieprz (tzn. cień) rośnie :-)
Ranek rozpoczął się u nas gimnastycznie - ponad póltorej godziny szalonego kopania; jak jz moje uda i brzuch miały dość, to wyrzuciłam dziecko do jego łóżeczka (ależ wyrodna ze mnie rodzicielka :-D), ale nie potrwało długo i wszystko było jasne - albo raczej ciemne (w pampersie) ;-)


ina my przeciwko komarom stosujemy takie coś

Preparat przeciw insektom ZIOŁOLEK Sio, 100 ml (2502478781) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.


Dla dzieci są też preparaty z MOSBITO (opaski, plastry, spraye chyba też). Poza tym można stosować olejki eteryczne (rozcieńczane z wodą - chyba Mini wrzucała kiedyś linka?); trawa cytrynowa, paczulowy, eukaliptusowy, goździkowy

Maruusia gratuluję wagi - mam nadzieję, że pozostałe przygotowania pójdą równie gładko ;-)

Okej - znikam - ktoś się obudził z drzemki na macie i głośno zaczyna dyskutować, a nie wróży nic dobrego (jak się to dłużej zigniruje) - tylko nie wiem, kto mu tak podpadł :confused:

Miłej soboty - zajrze wieczxorem
 
Do góry