reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pogaduchy marcóweczek 2012

Akka ale cudny filmik , ale wody na taką kąpiel poszło że hej :-D:-D:-D

Angel dobra jesteś z tym stawianiem Doriana przed TV , ja się trochę boje o oczy Dusi i jak nawet leci telewizor to ją odwracam żeby nie ziurała :-D:-D

Podwójne mamusie , łącze się w bólu .... Borys niby ok daje buziaki Duśce , albo mówi do niej śliczna panienko ( gdzie on to usłyszał :rolleyes2:) ale też wymaga więcej uwagi :eek:

A co do nocki to u nas rewelacja - Dusia zasypia koło 20-20:30 a śpi do 4-5 rano ( czasami przebudza się na smoka koło 2-3 ) jak zje to jeszcze zasypia i o 6-7 wstajemy .
 
reklama
ina u mnie nie słychać ;-)
A filmik rzeczywiście rewelacja :tak:
Mój się kąpielić lubi i chciałabym gdzieś za miesiąc zacząć chodzić z nim na basen ale indywidualnie zamiast na grupowe zajęcia dla niemowląt (o ile to w ogóle będzie możliwe). Ale z drugiej strony jak pomyślę o ilości chloru, jaką się u nas daje - to ja mam dość po dwóch otwarciach oczu pod wodą, a co dopiero taki maluch. No i całe bakterie, które pomimo tego gdzieś tam przeżyją - jak nie w wodzie, to w szatni... No i mam wątpliwości.

Bozienka cieszę się z Tobą z tego słońca, zwłaszcza z dogodnej pracy :-):-):-) Reszta też niech się układa jak najpomyślniej, tylko z głową i spokojnie, bo co nagle, to po diable ;-)
 
Akka filmik świetny aż coś cię w brzuchu robi , chciało by se powiedzieć "ach" - cudne poprostu.

ja tez tak kapie, tyle ze nie pod bieżąca woda ;) ale polecamy buzke , włoski i nie siejemy paniki jak coś za dużo poleci, dzieci reagują na panikę rodziców , a jak od małego są do wody przyzwyczajone to pózniej problemu nie ma żadnego np. Ze splukiwaniem włosów . Moja bratanica lat 7 i wrzeszcza jak oparzona jak jej coś na twarz poleci przy splukiwaniu włosów , a mój starszy w wieku 2 lat wlazil po wodospad na basenie piszczal ze szczęścia ;-)
 
Mini nie wydaje mi się, że mogłoby to cokolwiek zaszkodzic ;-) Widzi co tam sobie widzi , ale najwyrazniej mu sie to bardzo podoba ekscytuje sie czasem aż cały lezaczek lata ;-) Jeszcze moze te kineskopowe faktycznie byly nie za teges, doroslego oczy bolały od ogladania ale te lcd to jednak troche co innego

fajny fajny filmik taki faktycznie az ..wzruszajacy :)

A my mamy ciag dalszy wczorajszego wieczorku, z dluugim porankiem i takim bolem glowy, ze ratowalam sie lekami by z lozka wstac ( dobrze, ze m byl z rana i go wzial 2 godzinki zajmowal).. Teraz tez.. Nie wiem czy to jakis skok - w sumie w czasie jest- czy tez pogoda ( nie wiem jak u nas ale tu wciaz ziab, szaro i deszczowo koszmar nie ma jak wyjsc :-( ) ..ale nie fajnie ..taki kochany z niego robaczek a tu nie wiadomo ło co się rozchodzi :crazy:

I pasuje totalnie z jego spaniem w kolysce, ani on nie chce ani ja :zawstydzona/y: Tak szybko te tygodnie uciekaja , ze ani sie obejrzymy a ta sielanka sie skonczy i bezpowrotnie przemina te slodkie chwile ;-) Uwielbiam tak lezec i na niego patrzec..

No i nie ukrywam nocne wstawanie i karmienie zupelnie innaczej wyglada jak jest w wyrku..

No i po spaniu :confused2:
 
cześć cioteczki :-)

akka filmik cudny, my niby kąpiemy Grzesia na lajciku, ma dużo wody i pluska, ale jakoś tak uważam żeby nie zalać mu uszu, widzę że chyba zupełnie niepotrzebnie
ina daj znać, czy Hanusia będzie na okładce gazety
angel, mini ja też nie daję Grzesiowi, oglądać TV, ale mam wciąż telewizor kineskopowy :-)
bozienka cieszę się razem z Tobą, każdemu w końcu musi zaświecić słoneczko
vill mam te same obawy co Ty i wciąż zwlekam z tym basenem
mini ładnie Dusia ciągnie sen

U nas jest ok, choć jakoś ten tydzień bardziej marudny, jednak na szczęście tragedii nie ma. Cieszę się, że już od jutra ma być ładniej bo ostatnie 2 dni kisiliśmy się w domu.
W sobotę mamy wesele, jutro przyjeżdżają moi rodzice i będą bawić wnusia :-), ja od paru dni staram się robić zapasy mleka, ale widzę że coraz trudniej z tym, laktacja jest już unormowana tak, że dużo więcej już nie mam. Na razie w zamrażalniku 600 ml. Dzisiaj idziemy na paraprtówkę :-).
 
Ostatnia edycja:
Akka filmik boski, my Mani twarzy nie polewamy wodą, ale może zaczniemy, uszy zanurzamy bez problemu, a buzie myjemy zawsze przed kąpielą wacikami, a na basen też chcemy z nią chodzić,

ja podobnie jak Mini unikam by dziecko patrzyło na telewizor, po pierwsze obraz miga chociaż tego nie widać gołym okiem, a wystarczy zrobić zdjęcie ekranowi i widać czarne pasy, a cholera wie jak to widzi niemowlę, a poza tym dziecko wpatrzone w tv na wymuszony bezruch gałek ocznych , a poza tym nie sądzę by taki natłok bodźców był dla dziecka dobry, nieraz w kinie albo na grach w PS jest ostrzeżenie, że obraz może powodować drgawki epileptyczne jeśli ktoś ma skłonności, a nie sądzę by system nerwowy takiego malucha był gotowy na takie widoki, dlatego ja telewizji mówię na tym etapie nie:)

Bozienka gratulacje, super, że sie układa:)


muszę się Wam Ciocie pochwalic jakie wczoraj kupiłam Marysi lakierki:)
DSC_7570.jpg
 
Ostatnia edycja:
Bozienka cieszę się ogromnie, że wszystko idzie ku lepszemu

Vill ja też na basen się wybieram ale z tych samych powodów co Ty mam obawy jeszcze lekkie, no i nie wiem czy tak indywidualnie mnie w takim bobasem wpuszczą, a grupowe zajęcia tylko w karnecie można wykupić i to jest ogromy koszt
Kasiulek a Ty gdzie się wybierasz na basen z maluchem? Kurde może jakoś razem byśmy poszły? Zawsze to pewniej bym się czuła chyba

No właśnie ja też boję się uszu moczyć podczas kąpieli ale kurde chyba faktycznie nie ma co panikować, tak to jest jak się nasłucha rad mam.
W ich czasach wychowanie malucha wyglądało zupełnie inaczej
Dziś chyba spróbuje zrobić test z takim polewaniem buźki w kąpieli

Co do telewizora póki co problemu takiego nie mam bo Aleks ma TV w nosie


Ja sobie tutaj z Wami plotkuję a moje dziecię w chuście tak sobie śpi



Uploaded with ImageShack.us
 
Atomówka właśnie okazuje się, że nie bardzo gdzie jest iść Ewstra z Marią coś pisały, ale chyba i tam nie ma szału. Musze poszukać..
Amandla cudne butki
Agusia Aleks jak zawsze ma wypasione fotki :-), fajowy chłopaczek

ja zamówiłam sobie używane nosidełko chicco, czasami muszę na chwilkę podskoczyć do sklepu to nie chce mi się z wózkiem tarabanić, nie mówiąc o tym, że czasem nie mam jak gdzieś wejść bo są schody


Atomówka znalazłam http://www.babelkiplywaja.pl/warszawa_kontakt.html, ale to trochę za daleko jak dla mnie i jeszcze jedna http://naukaplywania.waw.pl/kontakt
 
Ostatnia edycja:
Vill jakbym o naszym Marcelku czytała kąpiel i wstawanie nocne, choć już od kilku dni budzi się tylko raz godz.3-5 w tym przedziale
tez na rozstępy kupiłam sobie krem z DAXa zobaczymy czy coś pomoże bo teraz już te rozstępy tak bardzo mi się nie podobają i bardziej na nie zwracam uwagę niż jak w ciąży byłam :eek: mogły by troszkę się ukryć szczególnie te na łydkach pod kolanami i na udach na pupie ich nie widzę więc mam je ... :-D

my wczoraj kupiliśmy na dzień dziecka ;-) już w prezencie matę edukacyjną rety ale to drogie dopiero się dowiedziałam, ale opłacał się wydatek Marcelek najpierw się przestraszył bo dużo tych wszystkich zawieszek a za chwilkę zaczął się bawić, gaworzyć machać rączkami i nóżkami a teraz właśnie na niej zasnął :-)
gimnastyka-dla-bobasa-z_1151.jpg
dziś w ogóle ma dla mnie duże fory od rana grzeczny i dużo śpi najdłużej dziś od 12 do prawie 3godz spał

Bozienka super szczęście ty moje bardzo fajnie że tak się zaczęło ci wszystko układać wszystkie to ci pisałyśmy i wyszło że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :-)

filmik o kąpaniu czadowy, ach kiedy te nasze były takie maleńkie co? mój w szpitalu tak się darł podczas kąpieli pod kranem ale tam położna się tak nie cackała
w domku Marcelek dopiero polubił kąpiel i nawet jak czasem coś się podczas mycia główki na oko naleje to nie płacze :happy: na uszy już też tak nie zwracamy uwagi, ważne żeby w nich tylko później nie grzebać jakimś patyczkiem nie daj boże, a ostatnio kąpiemy go na takiej podstawce nie na gąbce i ma pół wanienki wody i tak polubił chlapanie się że pokój cały pływa, biedne panele długo nie poleżą jak tak będzie mu się miło kąpanie z chlapaniem podobało :-D

z TV raczej malucha nie wystawiam ale jak już sobie zerka to paniki nie sieję nie sadzam go przed samym ekranem tylko z daleka patrzy więc nie sądzę by to mu tak bardzo szkodziło

Angel my jakieś 2 tyg temu to przechodziliśmy z Marcelkiem więc może to jakiś taki skok, oby i niech szybko minie wiem jakie to męczące i nie masz jak tu pomóc ja byłam akurat u teściowej a tu mleko wydoił ze mnie całe, zapasy są w zamrażalce w domu a mleka innego niż moje nie podaję ale jakoś się udało i laktacja nadgoniła, produkcja mleka herbatkami wspomożona została i moje dziecię głodne nie zasnęło :happy:

nie wiem czy coś jeszcze chciałam napisać.... jak mi się przypomni to doskrobię :happy:

Atomówka zdjęcie Alexa śliczne :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
witam dziewczyny :))
napisze wam co nas i idenadrabiac glowny.....

a wiec w poniedzialek mala miala szczepienie.... i ogolnie jej 'przeglad' zrobili... mala wazy 4800 jest idealnie na 50 centylu, obwod glowki tez 50 centyl i tu uwaga dlugosc na 98 centulu mala urosla 12 cm w 8 tyg:szok::szok::szok:

samo szczepienie masakra dostala dwa zastrzyki i tak rozplaczliwie plakala.... ze ja niewytrzymalam i plakalam z nia.... wychodzac z gabinetu on juz byla spokojna a mi dalej lzy sie laly po policzkach...... masakra poprostu.........:-:)-:)-:)-:)-(
 
Do góry