reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pogaduchy marcóweczek 2012

witam się i ja

moje chłopaki poszli na spacerek, więc mam trochę czasu dla siebie

MaMi superowo! w końcu to chyba już ostatnia marcóweczka
Vill ja linomagiem pupkę smaruje w sumie za każdym razem jak przewijam, tak mi powiedziały w szpitalu, hmm.. jak do tej pory śladu po odparzeniu nie mamy, ale jak Ty też nie masz to chyba nie będę smarować za każdym razem
Ajako fajnie, że Ignaś grzeczny na chrzcinach był, my mamy 22.04
Angel ja nie mam pojęcia nt. węzłów, ale trzymam kciuki żeby to było "normalne", a nie infekcja

My jutro mamy szczepienia, a ja wciąż za mało zorientowana w temacie. Tzn. wiem, że chce skojarzoną, ale czy 3 w 1 czy 6 w 1 nie mam pojęcia. Zaraz ogarnę temat.
A tak poza tym dość dobrze sobie już radzimy, my spokojniejsi więc i nasze działania lepiej trafione. Grześ wskoczył już zupełnie w rozmiar 62 i w większe pieluchy.
 
reklama
Kasiulka! My też jutro mamy szczepienia wziełam skojarzone jakiś tam program na 6 z tego co pamiętam czyli jutro dostanie 3 w1 :-D Moja Hanula też już w 62 :-D a takie mam cudne ciuszki na 56:confused2:
 
Dzień dobry :)

Mami gratuluję kochana:) Już wszystkie marcówki mają swoje pociechy, super

Co do odparzeń, całe szczęście jeszcze Nas to nie spotkało, a tak jak Kasiulek używam linomagu zielonego po każdej zmianie pampka ( no czasami zapomnę)
A właśnie jakich pampersów używacie? Ja myslalam,że będe tylko oryginalnych Pampersów używała bo może inne nie będę mu pasowały albo coś, ale kupilismy na spróbowanie DADY z Biedronki i powiem Wam, że są super. Kończymy już pierwsze opakowanie i Nam i Aleksowi bardzo pasują

My dziś pierwszy dzień sami, tzn bez taty i bałam się okropnie ale nie było aż tak źle
Byliśmy na spacerku, mama nawet się wykąpała i nie chodzi głodna, udało mi się też przespać w ciągu dnia:-):-)
Obiad jeszcze został ze świąt więc gotowanie odpadło bo obawiam się, że z tym mógłby być problem
Mam nadzieję,że z dnia na dzień będzie tylko lepiej

Laski odnośnie szczepionek pierwsze są wlaśnie między 5 a 6 tygodniem?
I czy dopiero wtedy idzie się 1-szy raz do pediatry czy wcześniej?
 
Kasiulka nie mamy odparzeń

Ja już mam całą szufladkę odłożonych ubranek - za małych oczywiście :-D W szpitalu się śmiałam, że jak nas jeszcze dłużej potrzymają to nie zmieścimy się w to, co przygotowałam na wyjście - dużo się nie pomyliłam - ten komplet jest już w odstawce.
A pampki też już położna mówiła, że dwójki spokojnie, bo "1" już za małe (więc wykańczamy resztę "1"). No ale jak wisimy non stop (z małymi przerwami) na cycu, to nie dziwne ;-)

atomówka u nas póki co pampków mix (tatuś robił zakupy, jak byliśmy w szpitalu - dobrze, że rozmiar brał właściwy); są zwykłe pampersy i w wersji premium, baby dreama (Rafał chyba mniej je lubi) - dady będziemy na pewno wypróbowywać (no bo jak bedziemy gdzieś wyjeżdżać, to na pewno nie w tetrze), poza tym sięgniemy tez pewnie po lidla...

A propos szczepień - właśnie też muszę podjąć decyzję: stare refundowane czy skojarzone. Piszecie 3w1 - chodzi o 5w1 czy to jeszcze coś innego? Bo ja słyszałam tylko 5w1 i 6w1. No i chciałabym zaoszczędzić dziecku bólu wkłuć, ale po tym co czytam, to mam wątpliwości czy ta mniejsza ilość wkłuć (jedyny argument, dla którego jestem "za") to nie jedyna zaleta tych skojarzonych. Jestem w kropce :confused:
 
villandra8 ja wziełam te 6w1 jutro pierwsza szczepionk maaaaatko już się boję. Moje znajome tak szczepiły i mówią że jest ok:tak: tylko ta cena za dawke 190zł u mnie, u Was też?

Atomówka kurcze a mi te dady jakoś nie podchodzą, zakładam małej bo mam dwa opakowania, ale jakoś bardziej jestem przekonana do pampersów których mam jeszcze 3 paki po 78szt w rozmiarze 2 :-D no ciekawe kiedy ja to zużyje :-D
 
cześć
apropos szczepionek: my dziś szczepiliśmy, wybraliśmy tą samą opcje co przy Tymku, czyli 5w1 + WZW z nfz'tu. Wychodzi taniej niż 6w1 przynajmniej, bo jest spora różnica cenowa między 5w1 a 6w1.
Od następnego szczepienia wchodzimy też ze szczepieniami na pneumokoki..
 
ina u nas zaproponowali w ośrodku 5w1 za 125 zł, o 6w1 cisza, ale to chyba koło 180-200 właśnie.

Ja spadam na dziś - oglądamy z M jakiś film (trza korzystać, że M kochany się zrobił).

Miłego wieczoru, spokojnej nocy i do jutra - mam nadzieję ;-)
 
hej dziewczyny i u nas brak czasu jakoś na komputer

super że już wszystkie cieszą się swoimi pociechami :-)

ja jeszcze mam gości i powiem wam że już miałam dość tych świąt jakoś mnie zmęczyły... mały też cały czas na cycu wisi mąż mów do niego CYCOHOLIK, a ja tylko smaruję się purelanem bo się mały cwaniak nauczył cmokać w trakcie jedzenia (je - cmoka, znów dojada i cmoka i tak wisi ...) ale wolę to jego wiszenie na cycu niż płacz bo on chyba nie ma problemów z brzuszkiem no chyba że z głodu go boli bo noszenie na rękach pomaga a cyc to lek na całe zło :happy2:
a brzuszek już tylko teraz czasem pobolewa jak nie może się mały wyprukać ale pomaga na to leżenie na brzuszku, potem uginanie nóżek i pruty sadzi jak stary a na koniec uśmiech od ucha do ucha :-D

u nas już od dawna rozmiar 62 pozostał w szufladach reszta ubranek już spakowana i zastanawiam się czy już tych większych nie prać i w razie mieć przygotowane, a mój mały klocek już waży około 5700 :szok: w piątek mamy wizytę może będzie ważony w przychodni to się dowiem dokładnie

co do szczepionek to mamy w piątek i mam też mega problem na co się w końcu zdecydować, u nas szczepionka 5w1 kosztuje 100zł a 6w1 175zł rota około 300 teraz i 300 za 6 tygodni kolejna, o pneumo nie pytałam bo na razie nie biorę pod uwagę tego
rota - nasz pediatra doradził, żeby zaszczepić bo mimo że nie ma gwarancji że dziecko nie zachoruje to jest szansa, że może przechodzić łagodniej, a położna nam o tych rota mówiła że to nie jest takie super jak o niej mówią, że nie koniecznie ochroni a dodatkowo dzieci karmione mlekiem matki są chronione, poza tym jest tyle szczepów, a podanie szczepionki chroni zaledwie przed mała ich ilością grrrrrrrrrrrrrrrr i jak tu nie zgłupieć:confused:

przegrałam nierówną walkę smoka z kciukiem a taką miałam nadzieję, że ominiemy ten temat szerokim łukiem
IMG_0269.jpg

ok zmykam coś zjeść i może spać się uda położyć ...
 
vill byłam niedouczona i napisałam 3w1, a teraz w 6 tygodniu takiej nie ma, gdzieś później taka się pojawia. Teraz możemy wybrać opcję 5w1 lub 6w1.
Zdecydowaliśmy z mężem, że damy 6w1. Koleżanka (lekarz, matka 3 synów) poleciła mi stronę Jaką wybrać szczepionkę?.
Chyba dodatkowe też weźmiemy. Jakoś nie umiem podjąć zdroworozsądkowej decyzji, na ile to warto.... Przynajmniej o kasę nie muszę się martwić, bo moi rodzice powiedzieli, że brać wszystkie, a oni płacą :happy2:
atomówka też mam Dady, rewelacja i cena i jakość. jak na razie nie widzę różnicy między dadą, a oryginalnym pampersem.

Ale rosną te nasze skarby :-)
 
reklama
kochaneee moje witam sie i ja :) chcialam tylko powiedziec ze z moja niunia niejest tak zle jak pani doktor nam powiedzilaa bylam dzisiaj z nia u neurologa zeby sprawdzil jej nieprawidlowosci i okazalo sie ze niunia niejest taka zla jak to pisali 05.04 ;) owszem sa nieprawidlowosci ale niema wskazan do rechabilitacji wojta tylko bobo cos tam wsesie na zasadzie zabawy pani doktor pokazala co i jak i jestem mega szczesliwa ze nietrzeba jej rechabilitowac 'wojta" bo to meka dla dziecka ;( i psychiczna dla matki a tak apropo to unas wszytsko dobrze niemam kiedy was podczytywac bo mala bardzo aktywna sie zrobila malo co spi w dzien wiec sie z nia powiedzmy ze baiwe


a zapomnialam powiedziec ze kurde zrobilam malej jesc i zapomnialam co milam wam napisac ;( eghhhh moje dziury w glowce :(
 
Ostatnia edycja:
Do góry