reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pogaduchy marcóweczek 2012

hej
Angel, temperatura w ciąży na początku jest podwyższona, ale około 12 tyg wraca do normalnego poziomu.
pinula, to Ty jeszcze na żadnej wizycie nie byłaś, tak?
Bozienka, o matko, jak to wam wlazł do domu? Tak po prostu? Ale swoją drogą, to się Wam dziwię, że drzwi nie zamykacie.

Co do krwi pępowinowej, ostatnio nawet czytałam o tym artykuł. Wiecie, że tej krwi nei można z powrotem podać dziecku? Można komuś innemu, ale dziecku, od którego pochodzi - nie.
 
reklama
Ponawiam pytanie o temperature w ciazy, czy do konca juz jest podwyzszona czy z czasem sie normuje?

Temperatura jest podwyższona przez pierwsze 3 miesiące.

hej
pinula, to Ty jeszcze na żadnej wizycie nie byłaś, tak?
Byłam u swojego lekarza raz, pożniej u jakiesc starej niedołężnej baby, która mi nic nie pokazała i nie powiedziała, bo mój lekarz był na urlopie półtora miesiąca. Jutro wraca z urlopu i mam zamiar iśc do niego żeby mnie przyjął, bo nie jestem zarejstrowana. Pisałam wcześniej dlaczego.
Narazie wścieku du*y dostaje, bo mnie jakas infekcja złapała, ale ze względu na to że chce się do niego jutro dostac to nic narazie nie biore. Dzisiaj wytrzymam jakos.
Mam wolny cały tydzień...
 
witam dziewczynki

my wczoraj cały dzień na powietrzu,moja mama zaprosiła nas na grilla,fajnie było zawsze jakaś odmiana,ale okropną zgagę mam męczy mnie strasznie
co do sexu to ja mam obawy wiadomo,ale czasami się poprzytulamy

ja luteine brałam do 11 tygodnia później moja gin kazała mi odstawić
ja wizytę mam 6 września,jeszcze dwa tygodnie
 
Hej mamusie!

Dziewczyny, powiedzcie, jakie macie ciśnienie? Bo ja mam dosyć niskie, ale przy tym wysoki puls. Np. w poniedziałek miałam 98/65, a puls 85 i słabo się czułam.

A jakie miałas ciśnienie przed ciążą? W normie, czy też niskie? Ja jestem niskociśnieniowiec (90/50 to norma, a puls i 90 a czesem i więcej ;-)) więc wiem co przechodzisz... Teraz się troche boje, bo poprzednio miałam nadciśnienie i jak tylko zrobiłam test to kawe odstawiłam. Na razie mam minimalnie wyższe niż przed ciążą i mam nadzieję, że nie skoczy bardziej...

To dla tego, że wiadomo kazda boi sie poronienia. I często właśnie prywatnie wymuszają na lekarzach "na wszelki wypadek" co jest naprawde złym postępowaniem :no:
(...)
Mąż od jutra w nowej pracy wiec dzis z szefem i kumplami na piwku po robocie wiec samotny wieczore- może karmi się uracze i babskim filmem ;-) ;-)

Mam pytanie do mam , czy przez całą ciąże ma sie podwyzszona temperature czy z czasem to sie normuje?

Tak jak piszesz, prywatni lekarze często nadużywają duphastonu i ciążę traktują często jak chorobę... cieszę sie, że teraz mam gina z innym podejściem :tak:

Nie boisz się picia Karmi w ciąży? Tam jest przecież alkohol? Nigdy nie wiadomo jaka ilośc alkoholu moze zaszkodzic dziecku, a jak jeszcze w danym czasie następuję jakiś ważny moment w rozwoju... nie żebym straszyła czy coś, ale tyle badań co w ostatnich latach robili na wpływ alkoholu na płód, że ja dmucham na zimne i nawet czekoladek z alkoholem nie jem :sorry:

Tak jak ktos pisał tempka może byc podwyższona do 3 miesiąca - mi po kilku tygodniach wróciła do normalnych wartości :tak:

Dziewczyny, myślałyście o pobraniu krwi pępowinowej?

W poprzedniej ciąży sie zastanawialam, poszukałam informacji, publikacji naukowych - jednym słowem - banki krwi pępowinowej zachwalają a inne źródła to juz nie do końca - wg mnie to sposób na wyciągnięcie kasy od tych rodziców, których na to stać, cos na zasadzie mody... jak ktos tu juz wspominał - krew pępwoinowa jest raczej bezużyteczna ;-)

Miska ja tez idę 6 września na wizytę :-)

Mowa była o seksie... w pierwszej ciąży (zagrożonej) od 3 miesiąca zakaz (wcześniej tez sporadycznie, bo M sie bał że dziecku zaszkodzi), po ciężkim porodzie przełamałam się dopiero po około 8 miesiącach, więc post był wyjątkowo długi... M na szczęście dzielnie to zniósł ;-) a teraz to jest totalne przeciwieństwo :-D ciąża zdrowa, nie ma żadnego zagrożenia więc używamy ile się da, nigdy nie wiadomo jak to będzie po porodzie (jak mnie znów tak pociachają, to pewnie kiepsko:confused2:)

Puściłam własnie ostatnie pranie przed remontem... dzisiaj ruszy pełną parą, na razie wszystko zabezpieczamy przed pyłem... Dobrze, że mi zmęczenie i senność mijają, więc mam nadzieję, że będę w stanie dużo pomóc. Tylko konepcja się zmieniła i z biało-szarej będziemy mieć biało-fioletową z delikatnymi kwiatowymi motywami ;-)

zmykam działać, miłego upalnego dzionka (bo u nas juz prazy solidnie)
 
Hehe nie no bez przesady, to są znakome ilości alkoholu :-D
To to nawet nie ma 0,5 % kiedy:

Dwudniowy kefir wykazuje zawartość ok. 0,85% kwasu mlekowego, 0,3-0,8% alkoholu etylowego, a także znaczne ilości dwutlenku węgla.

Dziwne ale w UK zatwierdzono po badaniach bezpieczną ilość alkoholu w ciąży. Pisze się o tym w podręcznikach ;-) Nie znaczy to oczywiście, że mam zamiar cokolwiek próbować! Skądże!
Ale Karmi to kawowy napój który w ilości jeden na tydzien 0,35 ml napewno zaszkodzi mniej jak wiele innych produktów na które ma się ochotę w ciązy ;)
 
u nas ciemno i zimno,musze iść na miasto ale za bardzo mi się nie chce...znowu leniuszka mam okropnego
ja zawsze miałam dobre ciśnienie 120/80 w ciąży tak 90/60 czasami 140/80 teraz jest różnie i puls mam też z skokami ale to związane jest z wadą serca
ja ostatnio wcale nie funkcjonuję,ta pogoda mnie wymęczy,w ogóle nic się nie chce
 
Hehe nie no bez przesady, to są znakome ilości alkoholu :-D
To to nawet nie ma 0,5 % kiedy:



Dziwne ale w UK zatwierdzono po badaniach bezpieczną ilość alkoholu w ciąży. Pisze się o tym w podręcznikach ;-) Nie znaczy to oczywiście, że mam zamiar cokolwiek próbować! Skądże!
Ale Karmi to kawowy napój który w ilości jeden na tydzien 0,35 ml napewno zaszkodzi mniej jak wiele innych produktów na które ma się ochotę w ciązy ;)


po zjedzeniu jabłka tez wytwarza się alkohol ;-) ale poczytaj sobie o FAS to inaczej na to spojrzysz ;-)
 
A u nas ciepło i słonecznie. Jak męża nakarmie na jego południowej przerwie w pracy to pojade na grządki wyrwac cebule i uzbierac malin, troche zamroże troche zjem z bitą śmietaną :D

Ja ogólnie jestem niskociśnieniowcem, dlatego przy podskokach ciśnienia miewam krwotoki z nosa ale na szczęście już dawno nie miałam. Teraz w ciąży jeszcze niższe ciśnienie. jak mam 100/70 to jeszcze czuje się dobrze. Ale jak mi spadnie już niżej to chce mi urwac głowe. Wypijam kawke rtozpuszczalną i mleczną wtedy i pomaga, ale wole unikac kawy, bo nawet przed ciążą piłam tylko okazyjnie.

Mata w poprzednim wątku, zanim zaginął pisałam Ci że też mam maluśką łazieneczke z białymi płytkami. Wszyscy mi odradzali białych płytek, mówiąc że tyle pięknych kolorów jest a szpitalny wystrój robie ale jak je już połozylismy to zmienili zdanie bo wyglądają bardzo ładnie. I mimo miniaturowej łazienki (1,3 x 1,7) ze skosami (poddasze) wygląda przestronnie i jest dużo wolnej przestrzeni.
 
reklama
lastpetunia - no ja tez przez pco mam tak , i tez wysoko poronienia bardoz wysokie stad te moje plamienia ale mam nadzieje ze teraz juz bedzie spokoj !!!!!! a na genetyczne badania idziecie ???

usg genetyczne? ja bede chciała zeby mi mój gin zrobił.
A tak w ogóle to Kasiurek, mam rodzinke w Zabrzu i czesto tam przebywam :) więc mam nadzieję że kiedyś marcowe mamusie się spotkają :))
 
Do góry