reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

>>>>>Pogadajmy sobie -o wszytkim i o niczym<<<<<

Ja rzuciłam papierosy w styczniu, zaczęłam ćwiczyc od stycznia co by wzmocnić mięsnie (wyczytałam, że to pomaga w porodzie) i łykałam kwas foliowy od 2 miesięcy a pomimo tego, że przygotowywałam się do roli mamy to wieść o ciaży była dla mnie ogromnym zaskoczeniem :)
Napoczątku byłam szcześliwa, a teraz jestem trochę przerażona jak zaczynam myśleć ile się zmieni w naszym życiu.

Larkaa ja byłam rok młodsza od Ciebie jak urodziłam Kubusia :-):-):-)
i tez myślałam dużo o tym jak to się wszystko teraz pozmienia :szok:
Ale uwierz kochana że macierzyństwo jest piękne i jest tyle radości z rosnącego maluszka, że aż Cie w piersi rozpiera OGROMNA DUMA :tak:, że jesteś już mamusią :blink:
Wszystko bedzie oki;-)
 
reklama
Macierzyntwo jest piekna rzecza, ale takze ogromna odpowiedzialnoscia, bede musiala zapomniec o spontanicznych wypadach ze znajomymi :confused: Witajcie mdlosci i zaparcia, zegnaj mini i zabawa. Ale nie ma co narzekac, mysle ze widok mojej kruszynki zrekompensuje mi wszystko :tak:

a zeby nie tak bezosobowo to mam na imie Milena, mieszkam w maym miasteczku niedaleko Zielonej Gory, latek mam 19
 
Moje drogie mam pytanko czy na waszych usg w 5 tygodniu ciąży bylo widać zarodek czy tylko pęcherzyk ciązowy. Bo u mnie jest pęcherzyk ciązowy o wielkości 12 milimetrów a nie widac zarodak . Jestem troche przerażona . :-(
 
moni spokojnie wszystko jest tak jak ma być :) nie denerwuj się:-) aż sprawdziłam u mnie w 5t2d był pęcherzyk 4,7mm i lekarz mówił że jest ok
 
Ostatnia edycja:
jestem strasznie przewrazliwiona bo o dziidzusia staralismy sie ponad rok i teraz może niepotrzebnie doszukuje sie "dziury w cąłym" . Tylko wdług mnie i oczywiscie internetowego kalkulatora to 7 tydzień a lekarz na karcie wpisał mi wczesna ciąża i to tez mnie niepokoi. :-(
 
wlasnie dziewczyny kiedy juz moge wybrac sie do gina zeby cokolwiek dojrzec. Nasza fasolke stworzylismy dokladnie 1 czerwca :-) wiec wedlug moich obliczen konczy mi sie 3 tydzien. Od ktorego tygodnia bede mogla juz cos dojrzec?
 
Bo tak mi pan ginekolog powiedział ale ja ostanią @ miałam 3 maja i wychodzi mi 7 tydzien. I zastanawiam się czy on czasem nie liczy 5 od zaplodnienia a internetowe kalkulatory liczą tygodnie od ostatniej @. A jeżeli to 5 tydzien tak jak powiedział gin to dalczego nie wpisał mi tego do karty tylko " wczesna ciąża" przepraszam za byki ale cos mi się automatyczne sprawdzanie wyłączyło:-)
 
dziewczyny tydzień ciąży liczy się od ostatniej @ chyba że ktoś wie że miał kiedy indziej owu to wtedy termin owu + 2 tyg inaczej wprowadzacie wszystkich w błąd i każdy mówi o czym innym ;-)

a tu są normy wielkości pęcherzyka pobrane z naszego bociana
GS (Gestational Sac) - wymiar pęcherzyka ciążowego

HBD-GS(cm) (czyli zaleznosc miedzy wiekiem ciazy wyrazonym w tygodniach a wielkoscia pecherzyka w cm)
5.0 1.0
5.5 1.3
6.0 1.7
6.5 2.0
7.0 2.4
7.5 2.7
8.0 3.1
8.5 3.4
9.0 3.8
9.5 4.1
10.0 4.5
 
reklama
moni mogłaś mieć później owu a poza tym każda ciąża jest inna i ważne żeby były przyrosty a nie pojedynczy pomiar
emilka u Ciebie może być widać ale na razie sam pęcherzyk ;-)
 
Do góry