reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

>>>>>Pogadajmy sobie -o wszytkim i o niczym<<<<<

Witam was wszystkie wczoraj nie zaglądałam bo mąż zabrał nas wieczorkiem na pizze i na zakupki a wszystko daltego że dzisiaj mamy 4 rocznicę ślubu a jego nie ma bo ma służbę i będzie dopiero jutro więc sobie zrobiliśmy wczoraj.
Ach i jeszcze obiadek wczoraj zrobił i domek cały wysprzątał więc byczyłam się cały dzień

Widzę że znowy chorobowo się robi

Ewelinka ja miałam takie ataki jak nie byłam w ciąży i też to ponoć ze stresu bo wyniki były zawsze ok. więc staraj się oszczędzać i naprawdę brać wszystko na spokojniej

habcia
nie martw się na zapas najważniejsze że jest twarda i zamknięta muisz troszke bardziej sie pooszczędzać robić wszystko w zwolnionym tempie i będzie ok a w najgorszym wypadku dostaniesz leki, a jak bardzo ci się skraca?
Mi np bardzo szybko zaczęła się skracać i na dodatek jest miękka teraz mam 2,5

antar współczuję ci tej glukozy ja z Kacperkiem wypiłam łatwo ale teraz też się boję bo miałam cały czas mdłości nawet do dziś zdarza mi się wymiotować a z Małym tego nie miałam

megusek
no ja będę miała tylko raz robioną i to koło 30 tc właśnie dlatego że mam bardzo dobre wyniki moczu za każdym razem (chociaż tyle)

Ja np strasznie się boję tego posiewu tzn. wiem że będzie nie tak ale boję się żeby nie było znacznie gorzej.

Gratuję wszystkim które są po badaniach i znają płeć dzieciaczków
 
reklama
Acha co do kąpieli to oczywiście ;epszy jest prysznic i bardziej wskazany. ciepła woda przyspiesza poród (tzn. gorąca) sprawia że coś tam się dzieje a we wczesnych okresach może prowadzić do poronienia

ja też jestem zdania że rozstępy cellulit i inne tego typu rzeczy w dużej mierze uwarunkowane są genetycznie
 
Dziewczyny pomóżcie od dwóch dni boli mnie brzuch w dole, na początku słabo, ale wczoraj to dostałam skurczy macicy. Leżałam spokojnie, mała chyba się wystraszyła bo kopała bardzo. Dziś już myślałam, że przeszło, ale po małym zakupowym spacerku znów boli. Boję się, że to coś poważnego, czy któraś z was miała coś podobnego?:-(
 
do tego muszę dodać, że trzy dni temu byłam i ginki i powiedziała, że wszystko w porządku szyjka zamknięta i w ogóle już sama nie wiem co myśleć:szok:
 
kurcze naprawdę jakis pech dopadł lutówki..musimy go szybko przegonic:tak: ja przez ten mój ból nie spałam całą noc:-(mój mąż tak się przestraszył tych moich dolegliwości, że dziś rano wyjechał z Hiszpanii:szok: będzie jutro wieczorem lub w nocy:) ciesze sie bardzo.może to moje serduszko z tęsknoty tak boli:-(mam nadzieję, ze jak wróci to mnie wyleczy i będę okazem zdrowia:tak:
 
Ewelinka:) po twoich postach jakoś nie umiem sobie wyobrazić ciebie martwiącą się. Wydaje mi się zawsze, że masz całe życie uśmiech na twarzy. Mnie np pobolewa coś po prawej stronie. Nie wiem co to, czuje to w taki sposób, jakby żebra mnie bolały (a kości nie mogą boleć:)). Po długim siedzeniu tak mam. Jak się położę lub wstanę wszystko wraca do normy.
Niunia8381 nie mam pojęcia co to może być. Ale skurcze regularne np. co 20 min są niebezpieczne. Ja czasem miewam taki dzień jak tu dziewczyny opisywały. Cały brzuch się napina i jestem wtedy taka zmęczona że szok. Podbrzusze mnie nie boli, ale strasznie mi wszystko ciąży.
megusek wydaje mi się, że u nas troszeczkę przesadzają z tymi badaniami. Jak dziewczyny opisują, które mieszkają na wyspach, to na początku byłam w szoku, że taka mierna opieka w ciąży. Ale czy ja, która ma zero problemów muszę chodzić do doktorka? Czy położna nie mogłaby sprawdzić czy z nami wszystko ok? Wizyta u położnej jest tańsza niż u lekarza. Poza tym moja matka jest pielęgniarką i pracuje na oddziale w szpitalu i czasem łapie się za głowę co lekarze zalecają pacjentom. Oczywiście uwagi nie może zwrócić.
jezyk gratuluje 4 rocznicy ślubu, obyście doczekali się 40 rocznicy. My w poniedziałek obchodziliśmy 7. Byliśmy na kolacji. Odchorowałam to obce jedzenie, nie mogę jeść poza domem. Mam nadzieje, że zostanie tak po ciąży.
dziekuje za zaproszenie, ale w tym roku chyba na grzybki już nie pojedziemy. W ten weekend z teściową na cmentarz musimy pojechać, po drugie, ciężko jest mi się już zginać, co zjem wędruje mi przy ukłonach do buzi, kucać nie mogę bo mnie kolana bolą, następny weekend jedziemy świeczki palić. Ale jak coś pamiętam i dziękuje bardzo. Mój M jest w 99% wrocławianinem. Zna kawałek lasu w lubuskim, na pograniczu z dolnośląskim (Leszno Górne). Jeździł tam ze swoim ojcem z pszczołami na wrzosy.
 
ewelinka oj to na pewno mężuś cię wyleczy i chciałbym cię teraz widziać bo pewnie masz uśmiech od ucha do ucha

niunia
czas na więcej odpoczynku musisz się więcej oszczędzać bo jak piszesz masz tak po np. zakupach lub jak więcej pochodzisz więc teraz nie pozostaje Ci nic innego jak więcej leżeć i możesz wziąć czasem nospę ja np. biorę codziennie
 
aga221122 wiele osób myśli tak jak Ty:) nikt nie wyobraża sobie mnie zmartwionej..tak naprawdę przez całe zycie przechodziłam z usmiechem na buzi..ale czasem sa dni, że po prostu się nie da..ale jak wróci mężuś to wszystko będzie inaczej:tak: będę was tu zarażac moim optymizmem:) oczywiscie jak zdrówko dopisze;-)
 
Niunia ja też myślę że to kwestia wysiłku. Weź nospę , jak nie pomoże weź dwie naraz. Co do skurczy to kolejny raz porusze ten temat. Jeśli się pojawiają często to ja bym poszła do lekarza sprawdzić i sie uspokoić i stosować się do jego zaleceń. Nie muszę być regularne wcale żeby być niepokojące.
 
reklama
Ardzesh z łezką w oku wspominam I trymestr bo był bez rzadnych komplikacji i innych sensacji. A teraz... ale mi brzuszek stanął, aż zabolało... teraz właśnie jest lęk o zdrowie dzidziusia, bóle pleców, obrzęki kończyn i poczucie że jest się słoniem. Ale kiedyś z chęcią powtórzę to jeszcze raz:) Co do kąpieli, to pławienie się w ciepłej wodzie sprawia że skurcze są bardziej efektywne i ułatwiają poród. My urodzić jeszcze nie chcemy, mi lekarz zabronił, pozwolił na szybki prysznic w ciepłej wodzie i tyle.
 
Do góry