reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

>>>>>Pogadajmy sobie -o wszytkim i o niczym<<<<<

asus myślę że nic się nie stało dzidzi. J też wczoraj prawie wogóle nie czułam ruchów, tylko kilka kopniaków, a dzisiaj tak mnie skopała kilka razy że aż macica mi stawała. A też kilka razy się bałam, bo mój szalony pies nie patrzy czy skacze mi po brzuchu czy nie, no i kilka razy mnie podrapał lub uderzył, ale nic się nei stało. Dziecko jest chronione, ginekolog mi powiedziała że macica często chroni dziecko właśnie tym twardnieniem.
larkaa, jeśli chodzi o te kasy pierwszeństwa w hipermarketach, top ja idę po prostu do ekspendientki i pytam czy kobiety w ciąży ta kolejka obowiązuje, no i wtedy ona mówi że nie i ludzie mnie puszczają, nie możemy ryzykować zasłabnięcia albo bólu pleców.
 
reklama
ASUS z Maleństwem na pewno wszystko w porządku, nie bój się, to wszystko jest tak skonstruowane, że ono jest tam bezpieczne :)

A mnie coś dzis pobolewa gardło... kurcze żeby mi tylko szybko przeszło bo jak już mnie złapie to tak nawet ze 2-3 miesiące kaszel mnie trzyma no i tego sie boje :(
 
asus też myślę że nie masz się czym martwić, czasem nawet ginekolog przy badaniu naciska brzuch i wiadomo że nic złego się nie dzieje więc naprawdę nie zamartwiaj się a jeśli będzie ci to ciągle jeździło po głowie i powodowało stresy to przełóż sobie wizytę na wcześniejszy termin a by się uspokoić

A ja od wczoraj wymiotuję:baffled::baffled: dziwne bo przez całą ciążę raczej mnie mdliło i muliło a teraz to, coś mojemu maleństwu chyba obiadek i śniadanko nie smakowało
 
Witam w leniuchowie ;)
Temat ustępowania ciężarnym był juz kiedys poruszany na tym forum. Macie rację, ludzie są albo ślepi, albo nie chcą widzieć ciężarnych.I w sumie najbardziej bulwersują mnie kobiety , które też kiedyś rodziły, a zachowują się arogancko w stosunku do nas ciężarnych.( Chodzi mi o kolejki , itp.)A co do bramek zrobionych w supermarketach dla ciężarnych i matek z dziećmi, to tam powinien ktoś tego pilnować.Ostatnio stałam w takiej kolejce za panem ,,żulem,, , który kupował flaszeczkę.Odór był tak niesamowity, że przeszłam z mężem w normalna kolejkę.

asus gdybyś zauważyła cos niepokojącego dzwoń do gina, ale mam nadzieję że wszystko ok.

jezyk amoże to wina tego, że maleństwo rośnie intensywnie i uciska ci żołądeczek.Najlepsze jest to, że gdy ja tak wymiotowałam, po powrocie z wc nadal zabierałam się za dokończenie tego co zostało.I to było tak w kółko, aż wkońcu padałam ze zmęczenia.
 
ja uważam, że w tych kasach jak kasjerka widzi ciężarna to sajma powinna odrazu ją prosić do przodu, wiadomo nie każdy ma tyle odwagi, żeby wpychać sie na początek (zazdroszczę tej umiejętności swoim koleżankom, ja jestem cykor i przepraszam że żyję zawsze).
 
Ja też nie umiałam, aż coś we mnie pękło i z wypiekami na twarzy i drżącymi dłońmi zwróciłam babce uwagę. Stałam w kolejce pierwszeństwa w carrefurze i była strasznie długo, oczywiście tylko ja miałam powody by w niej stać. I podjechała babka z wóżkiem i się pyta kasjerki czy ją ta klejka obowiązuje, kasjerka powiedziała że nie, i bnabka stanęła z przodu, no i wtedy poczułam to coś, rozżalenie i to że więcej nie będę z siebie robić śierotki marysi. I poszłam i powiedziałam że przepraszam bardzo ale ja jestem w ciąży i nikt mnie nie przepuścił, i babka uznała za oczywiste że powinnam stać przed nią, nie było żadnego problemu. Powiedziała mi jeszcze, że teraz są takie czasy że trezba walczyć o swoje prawa, że nikt ich sam mi nie podaruje, i że teraz mam myśleć o dziecku i dla niego przepychać na pierwszego.
Oczywiście w tramwaju popełniłam błąd, należało mi się miejsce, naraziłam się na niebezpieczeństwo, i to mi pokazało, że nie na darmo się ustępuje ciężarnym miejsca.
 
a ja już po przeprowadzce..normalnie padam ze zmęczenia..mężuś wszystko zostawił na mojej głowie..cwaniaczek:wściekła/y:ale na szczęście mam pomocną rodzinkę więc daliśmy radę..w między czasie czytałam forum i jestem na bieżąco:tak:ale nie miałam czasu żeby pisac:) więc teraz witam wszystkie nowe lutóweczki..fajnie, że nas tak dużo..gratuluję obrony pracy, ślubów, kopniaczków itd:)współczuję chorób, zmartwień i złego samopoczucia..u mnie wszystko po staremu..mała Blanka nieźle już daję się odczuwac:-)jutro idę do ginki:)mam nadzieję, że wszystko w porządku..odebrałam wyniki i chyba są ok:)to życzę miłej niedzieli:)a ja wracam do sprzątania, układania,ustawiania,itd ;-)
 
kochane też macie strasznie suchy brzuch?
ja go smaruje codziennie wieczorem oliwka i w trakcie dnia balsamem zwykłym albo ziajką ze 3 razy i cały naskórek jest na maksa spękany, taki suchy brzuch że aż szary :o
doradźcie coś :(
 
Dzien dobry, dzien dobry...;-)

ojej larkaa, ja tez mam sucha skure, ale pomaga balsam lub oliwka... :sorry2: A moze dostalas uczulenia na ktorys z tych produktow? Czasami tak sie dzieje w ciazy, ze organizm odrzuca nawet to, do czego byl przyzwyczajony. Skoro moze sie tak zdarzyc z ulubionymi potrawami, to moze i z kosmetykami.:confused: Sprobuj zwyklej oliwki z oliwek lub krem na rozstepy Gerbera (jest hypoalergiczny), albo skonsultuj sie ze swoim doktorkiem, on pewnie bedzie wiedzial jak Ci pomoc.:tak:
 
reklama
Byłam na grzybach i znalazłam aż jednego maślaka :szok:
Wracając z grzybów wsąpiliśmy do marketu i po zakupach wybrałam się na próbę do kasy pierwszeństwa. Oczywiście nikt mnie nie zauważył, ale w sumie wszyscy stali tyłem do mnie więc komentowałam, że "jak to jest, żeby ciężarna stała w kolejce gdzie powinni ustąpić jej pierwszeństwa" itp. Widziałam tylko jak ludzie zerkali do góry, żeby się przekonać czy faktycznie jest to kasa pierwszeństwa, ale dalej udawali, że mnie nie widzą... trudno.
larkaa co do brzucha - nie mam suchego. Smaruję raz lub dwa razy dziennie kremem na rozstępy i wystarcza. Ale ja za to zmagam się z innym problemem.
Zawsze miałam małe włoski na brzuchu. Takie delikatne. Każdy człowiek ma. Ale ja teraz mam ich dużo więcej i są znacznie dłuższe!:szok: Dobrze, że jestem blondynką i są bardzo jasne, bo wyglądałabym jak facet albo jak małpka :sorry2:
Czy któraś z Was też zauważyła u siebie coś podobnego?
Ja mam nadzieję, że po ciąży wrócą do normy!
 
Do góry