reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Każda z nas wita styczeń z nadzieją i oczekiwaniem. Myślimy o tym, co możemy osiągnąć, co chcemy zmienić, kogo kochamy i za kogo jesteśmy wdzięczne. Ale niektóre z nas mają tylko jedno pragnienie – przetrwać, by nadal być przy swoich bliskich, by nadal być mamą, partnerką, przyjaciółką. Taką osobą jest Iwona. Iwona codziennie walczy o swoje życie. Każda chwila ma dla niej ogromne znaczenie, bo wie, że jej dzieci patrzą na nią z nadzieją, że mama zostanie z nimi. Każda złotówka, każde udostępnienie, każdy gest wsparcia przybliża ją do zwycięstwa. Wejdź na stronę zbiórki, przekaż darowiznę, podziel się informacją. Niech ten Nowy Rok przyniesie szansę na życie. Razem możemy więcej. Razem możemy pomóc. Zrób, co możesz.
reklama

Po wizycie u ginekologa.

ANIK trzymam kciuki,zeby bylo wszystko w porzadku. Przerazilas mnie ta ewentualna amniopunkcja. Kiedy bedziesz u swojego lekarza?
 
reklama
Monia, wizytę u ginekolg mam 26.08 więc niedługo. Amniopunkcja ponoć nie boli (robią w znieczuleniu miejscowym) i nie niesie za sobą prawie żadnego ryzyka dla dzidzi, ale zobaczymy. Ja bym wolała USG genetyczne, może test potrójny...
 
Anik, a czy ci pani doktor czym grozi obniżona zawartość leukocytów? i w jakim elu badanie wód płodowych?

trzymam kciuki
 
Azik nic mi nie powiedziała, stwerdziła tylko, że dość specyficznie mój organizm zareagował na dzidzię i że będę pod stałą opieką IH. Amniopunkcja ponoć potrzebna, bo moja rodzona siostra straciła maleństwo w 23 tygodniu przez szereg wad genetycznych, więc pani doktor woli dmuchać na zimne, ale i tak wszystko zależy jeszcze od decyzji mojej ginekolog.
 
ANIK test potrojny i tak chyba tylko prywatnie mozna zrobic. Cos okolo 500 zl - wyczytalam w gazecie. A zawsze mniejsze ryzyko. Za to amniopunkcja daje wyniki 100%. Cholender nie wiem sama co lepsze.Amniopunkcja jest w koncu inwazyjna. Balabym sie sie chyba. Chociaz teraz sprzet jest calkiem nowoczesny i samo badanie coraz popularniejsze. O rany! Mimo wszystko bede sie o Ciebie i dzidziunia martwic. Ciekawe czemu jednak nie zrobia usg czy innych badan i co podejrzewaja,jesli chodzi o niedobor leukocytow? Wiesz,przestraszylam sie tej Twojej amniopunkcji,bo z racji swojego wieku sama sie nad nia zastanawialam,zeby sprawdzic czy z malenstwem jest ok. Tak mi jednak znajoma polozna nagadala,ze hoo,hooo. Ale nie strasze Ciebie ,bo w koncu jak trzeba to trzeba. A przynajmniej bedziesz pozniej spokojna. Trzymajcie sie cieplusio. W kazdym razie kciuki trzymam,a do piatku juz bliziutko. Tez mam wizyte w piatek
 
Skoro tak,mam na mysli klopoty genetyczne w rodzinie,to rzeczywiscie warto. Bedziesz wiedziala,ze dzidzia jest zdrowa. Taka mam nadzieje i za to sie dzis pomodle.
 
Anik, amniopunkcja nie jest az tak zła, jest nieprzyjemna, ale nie bolesna,
a lekarz chyba podejrzewa konflikt (nie rh - tylko inny) między toba a dzidzią.

"AMNIOPUNKCJA OPIS BADANIA

Kobieta ciężarna siada na fotelu ginekologicznym lub kozetce. Badanie wykonywane jest w warunkach aseptycznych. Miejsce nakłucia badający wybiera tak, aby nakłucie worka owodniowego było oddalone od płodu. W celu ustalenia najbardziej korzystnego miejsca do wprowadzenia igły należy skorzystać z ultrasonografu. Po odkażeniu skóry w wybranym miejscu badający nakłuwa przez powłoki brzucha ciężarnej jajo płodowe sterylną igłą punkcyjną i pobiera płyn owodniowy do strzykawki, dbając o to, by nie zawierał domieszki krwi. Po uzyskaniu dostatecznej ilości płynu owodniowego usuwa igłę punkcyjną, a w miejscu nakłucia zakłada jałowy opatrunek.
Wynik badania przekazywany jest w formie opisu.

Badanie trwa kilka minut"
 
Anik trzymaj sie. Jestem z Toba myslami.

Wracajac do usg 3D to wczoraj czytalam opinie FDA (takie amerykanskie FBA do spraw zywienia i lekow) ze kazde usg zalecane jest tylko jesli istnieja uzasadnione powody medyczne i nie zlaeca sie zeby robione bylo bez zadnych podstaw. Wydaje mi sie ze na 3D dla samej przyjemnosci zobaczenia dzidizusia nie ma co chodzic. Niech sobie dzieciatko spokojnie rosnie.
 
reklama
Anik, kochana, trzymaj się dzielnie, na pewno wszystko będzie w jak najlepszym porządku!
Dziewczyny, oświećcie mnie, czemu służy ta amniopunkcja?Czy to badanie genetyczne??? Bo zieleniutka jestem w tym temacie :(
Co do 3d to też wydawało mi się, że nie różni się ono dla dzidzi od zwykłego usg dopochwowego. Czy jest inaczej?
 
Do góry