reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

po wizycie u gina

Mała_Mi cudne zdjecie ciesze sie ze wasze dzidzie sa zdrowe i rozrabiaja w waszych brzuszkach ;D ja mam dopiero na 13.04 :-[ juz sie nie moge doczekac !!!! a to tyle czasu !!!!!!!
 
reklama
Mała Mi, niestety źle Ci się kojarzy, ja mieszkam w Szczecinie, nie we Wrocławiu. Ale jestem pewna, że we Wrocławiu też mają takie USG. U nas ta przyjemność (3D) kosztuje 120 zł - z nagraniem 135zł. Nie jest to mało ale ten raz czy dwa można sobie pozwolić. Pozdrawiam.
 
INES będzie dobrze zobaczysz!!! Trzymam mocno za Ciebie kciuki. Na pewno zobaczysz ślicznie fikającego nóżkami bobaska. Odezwij się jak już będzie po wszystkim. I nie denerwuj się, myśl pozytywnie! Dla dzidzi, ona się źle czuje jak ty się denerwujesz.

BĘDZIE DOBRZE SKARBIE! JESTEŚMY Z TOBĄ!!!
 
Dziękuję Słoneczko! :-* Jesteś kochana! Mam nadzieję że będzie wszystko dobrze... podobno nic dwa razy sie nie zdarza... ::) Jak wrócę to na pewno wszystko opowiem.
 
Ines rozumiem Twe zdenerwowanie, jednak masz racje,nic dwa razy sie nie zdarza.....napij sie ulubionego soczku, zrelaksuj przed badaniem, mysl pozytywnie, a wszystko bedzie dobrze.
My jestesmy tutaj i czekamy na Twe wiesci.
 
Witam Mamuśki - powiedzcie mi dokładnie bo już zgłupiałam. Dlaczego robicie tak szybko USG - genetyczne. Wyczytałam, że robi się je dopiero po 16 tygodniu, a z tego co widzę u Ines to dopiero 11 tydzień> Powiedzcie mi czy to jest takie konieczne? Czytałam, że nalezy to zrobić po 35 roku życia i gdy miało się w rodzinie przypadki chorób genetycznych.
Napiszcie mi czy warto tak się denerwować, jeśli nie ma przesłanek ku temu aby takie USG robić.
I napiszcie mi proszę czy to jest robione takim zwykłym aparatem jaki posiada lekarz w gabinecie czy jakimś specjalnym. Czy się za to płaci i ile. Przepraszam za takie pytania ale bardzo chce wiedzieć. Mam 34 lata, w rodzinie nie miałam przypadków chorób genetycznych i chciałam podyskutować o tym z moją pania doktor. W środę sie do niej wybieram, więc chciałabym byc zaopatrzona w wiedzę. - Pozdrawiam - asia
 
Rudykot pierwsze USG genetyczne robi się między 11 a 13 tc. Mierzona wtedy jest przezierność karku, długość kostki nosowej, oglądane są narzady wewnętrzen dzidziusia i oceniany jest ich rozwój, często lekarz sprawdza przepływy w tętnicach dzidzi, sprawdza czy ma wszystkie kończynki i kregosłup prawidłowo rozwinięty. To USG robi się w celu wykrycia zwiększonego prawdopodobieństwa chorób genetycznych ale nie tylko. Pomaga ono równiez zweryfikować czy dziduś nie ma jakiś wad wrodzonych. W pierwszej ciąży na USG w 12 tc wykryto u mojego Synka wadę wrodzoną. Gdybym poszła na USG dopiero w 16 tc dzidziuś na 99% by już nie żył a tak był już od 4 tygodni leczony. Niestety leczenie nie przyniosło oczekiwanych skutków i mój Synek odszedł w 21 tc przez to w sumie że odeszły mi po inwazyjnych zabiegach wody płodowe :( Ale leczenie było możliwe i była szansa wyleczenia dziecka.
USG genetyczne jest wykonywane przy pomocy zwykłego aparatu do USG. Polega to tylko na tym że trwa dłużej i lekarz wszystko dokładnie mierzy i ogląda. USG to robi się do 13 tc bo później ppodobno trudniej niektóre wskaźniki pomierzyć lub jest to wręcz niemożliwe. Około połowy ciąży robi się drugie badanie genetyczne ale wtedy lekarz co innego juz ogląda i mierzy :)
Tu np. jest informacja kiedy takie USG powinno być wykonywane i co mierzy lekarz: http://www.ambulatorium.ujastek.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=15&Itemid=31

Aha i jeszcze jedno u mnie to już końcówka 12 tygodnia :) A u Ciebie końcówka 10 :) 11tygodni i 5 dni to 12 tydzień tak samo jak u Ciebie 9 tygodni i 4 dni to 10 tydzień :)
 
Dzięki za szybką odpowiedź. Ja się na niczym nie znam, nawet tygodnia ciąży nie umiem sobie wyliczyć czyli jak termin mam podany na 26 października to znaczy, że to już 10 tydzień, a nie 9 i parę dni??
Z Twojej wypowiedzi wynika, że mój lekarz sam mi to zrobi bez mojej prośby bo to rutynowe badanie???
Dzięki za pomoc - pozdrawiam - asia
 
reklama
Asiu, z tego co wiem od innych dziewczyn, to niestety nie wszyscy lekarze proponują to badania. Moją pierwszą ciążę prowadził inny lekarz niż obecną ale zarówno jeden jak i drugi zlecił USG w 12 tc. Trudno mi powiedzieć jakie Twój lekarz ma podejście do tej sprawy. Zawsze możesz spytać czy będziesz miała takie badanie :)
Pozdrawiam serdecznie :)
 
Do góry