reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

po wizycie u gina

Katka a co sie stalo ze musisz brac duphaston??  co mowil gin, jak dzidzia ?? ja tez biore duphaston 3 razy dziennie , juz sie nawet przyzwyczailam do tego, co kiedys bylo trudne  jesli chodzi o branie tabletek  ::)
 
reklama
MoniQa - po prostu utrzymujace sie bole mojego brzucha,krzyza, ich nasilenie wskazuja,ze cos sie dzieje.Z Zuzia w tym okresie ciazy bylam w szpitalu,ten sam zestaw lekow,te same zalecenia.Dopoki leze jest dobrze,jak tylko wstane brzuch mnie boli na prawde mocno.USG mi nie zrobil,nie uznal tego za konieczne.NAstepna wizyte mam 20 kwietnia,gdyby sie cos zaczelo dziac mam jechac do szpitala.

W ogole sie tak zastanawiam,po jakim czasie stosowania tych lekow,moje dolegliwosci powinny minac?

Pozdrawiam
 
MoniQA - tak to będsie pierwsze USG - tak jakoś zeszło ale cieszę sie bo serducho będzie już super słychać i wezmę chłopa , a co niech się też popłacze ze mną

Ines - ciesze się że z maleństwem jest w porządlu wszystko , a tak w ogóle co to za USG genetyczne z przeziernościami karku ???

Acha wczoraj jak byłam gin mi powiedziała że od 12 tyg mam nie brać już foliku tylko Feminal lub Prenatal - Wy też takie macie zaleciania??
 
Katka , ja biore od samego poczatku i musze przyzanc ze brzuszek boli mnie tak normalnie ( tak jak powinien chyba ;) - nie dokucza mi wcale ) .. a sprobuj tez wziasc czasami nospe ... mam nadzieje ze jednak wczesniejsza wizyta  u Ciebie nie bedzie konieczna i wszystko bedzie dobrze nadal :)

Aga ja jak narazie mam nadal brac to co mi zalecila na poczatku , ale slyszalam ze od ktoregos tam tyg. nie trzeba brac kwasu foliowego, niestety nic wiecej nie wiem :)
 
Dziewczęta[/b Mój gin też powiedział, że do 12 tc mam brac folik, a później Prenatal!!!!!! Kolejną wizyte mam na 12 kwietnia, to juz bedzie 12 tc!!! Biorę ze sobą męzusia, bo lekarz powiedział, że wtedy na pewno zobaczymy juz jak Fasolinka sie rusza no i serdunio!!!!! Mężuś juz nie może sie doczekać!!! :laugh:  :laugh:  :laugh:
 
Witam Wszystkie Mamuśki - dzis mija jak 2 tygodnie biorę Duphaston (3 razy po 1 tabletce 10 mg), musiałam zadzwonić do swojej pani doktor bo od paru dni miałam zawroty głowy i praktycznie stale spałam. Kazała zmniejszyć dawkę do 2 dziennie. Tabletki dała mi ze względu na wywiad (poprzednia ciąża stracona), a teraz wszystko jest w jak najlepszym porządku. Wyczytałam w ulotce, że takie objawy zdarzają sie przy przedawkowaniu tego leku. Jak z nią porozmawiałam to ona stwierdziła jeszcze, że może to być reakcja na moje niskie ciśnienie. Powiedzcie mi dziewczyny czy tez macie podobne objawy??? Od dzis będe brała po 2 tabletki i zobaczymy co dalej. Za tydzień mam wizytę i pani doktor zadecyduje czy brać czy odstawić.
Pozdrawiam - asia :) :) :)
 
Cześć dziewczynki :)
Już piszę o co chodzi z tym USG genetycznym... Jest to zwyczajne USG, ale podczas badania lekarz bardzo dokładnie wszystko sprawdza: czy dzidzia ma wszystkie nóżki, rączki, wszystkie paluszki, sprawdza obecność kości nosowej, mierzy fałd na karku (przezierność karkową) oraz często przepływy w tętniczach dzidzusia, ocenia rozwój narządów wewnętrznych dzidziusia. Takie USG powinno robić się między 11 a 13 tygodniem ciąży. Te wszystkie pomiary i oględziny mają na celu wykrycie ew. nieprawidłowości. Jeżeli wychodzi cokolwiek nie tak istnieje rzyzko zwiększonej możliwości chorób genetycznych (np. zespół Downa, Edwardsa itp) i wtedy prowadzona jest dalsz diagnostyka np. amniopunkcja itp...
 
Rudykot ja biore 3 razy dziennie duphaston (przyczyna ta sama co u Ciebie) biore go od miesiaca juz ... owszem mam zawroty glowy, jestem senna, ale szczerze powiem ze nie sadzilam ze to moze byc po duphastonie ... kreci mi sie w glowie zwlaszcza jak zglodnieje , albo jak za duzo pochodze ... a sennosc to normalny stan u mnie ;) ... nawet nie będąc w ciązy spalam czesto ;) ... za 2 tyg. mam wizyte wiec moze pogadam i spytam czy mozna zmniejszyc u mnie dawki duphastonu :)

Ines ja mozliwe ze bedę miala USG genetyczne na nastepnej wizycie :) ... dobrze wiedziec o co chodzi ;)
 
reklama
Ines pisze:
Byłam u gina :) W badaniu i USG wszystko super! ;D Serdusio waliło, dzidziulek skakał ślicznie :) Jesteśmy w 11 tc a 27.03 będziemy mieć USG genetyczne z przeziernościami karku itp. Teraz mam pobadać krew bo moja gin mówi żem blada ::) Niestety zdjątko dostałam miniaturkowe i nic nie widac na nim :( jest tam bicie serdusia zapisane (179 razy na minute) a dzidzius ma ok 26 mm :) Jestem bardzo szczesliwa ze wszystko ok!

Ines a nie mówiłam! Wszystko jest dobrze a będzie jeszcze lepiej! Tylko trzeba pozytywnie myśleć! Czekałam na wieści od Ciebie, bo wiem, że się denerwowałaś, ale teraz też mi ulżyło, że u Was wszystko dobrze.
Pochwalę się przy okazji, że prawdopodobny termin rozwiązania to 5-6 kwietnia a od 29 marca jestem już w szpitalu do końca. Trochę się boję, ale przecież będziecie trzymać kciuki... Bo będziecie ??? :-[ ;D
Pozdrawiamy! Ola z Synusiem! ;D
 
Do góry