reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Po wizycie u gina + USG i wyniki badań

reklama
Dziewczyny, a co wam napisali na usg o łożysku? Bo ta moja lekarka coś mi marudziła i opis łożyska mam taki: "Łożysko na ścianie przedniej, dolny biegun 25 mm od ujścia wewnętrznego kanału szyjki macicy, 0 stopień dojrzałości wg Grannuma". Nie mówiła, że to coś poważnego, ale czy to nie brzmi jak zagrożenie łożyskiem przodującym? Jakie wy macie opisy?
 
Ja nie miałam żadnego opisu łożyska. Znaczy może w tych swoich zapiskach coś tam ma ale mnie nic nie mówiła. A znając ją to pewnie jest Oki bo w przeciwnym razie od razu mówi.
 
Wklejam fotkę 3 nóżek mojego bobaska.... Jakoś bardzo kiepska bo coś mi skaner szwankuje.


xkw40y.jpg
 
hehe Iwon jak nic widac cos miedzy nóżkami. musialam sie dobrze wpatrywac ale widac jak na dloni ze to chlopak...
 
Ja mam napisane tak: łożysko na przedniej ścianie, bez widocznych przestrzeni oddzielenia. Nie pokrywa szyjki macicy.
Za to maluch miał pępowinę na szyi, co prawda nie był ją owinięty ale trochę mnie to martwi. Okazało się, że jest za mały żeby dokładnie sprawdzić serduszko i nerki, i dlatego następną wizytę mam za 3 tygodnie żeby jeszcze raz dokładnie zobaczyć te 2 organy.
 
reklama
Ja mam napisane:
lozysko na scianie przedniej
0 stopien dojrzalosci w/g Grannuma

"Łożysko:
O łożysku mówimy od 16 tygodnia ciąży. Prawidłowa grubość łożyska mierzona prostopadle do jego płaszczyzny nie powinna przekraczać 4,5 cm.

Do oceny dojrzałości łożyska stosuje się czterostopniową skalę Grannuma (0° , I° , II° , III°), jednak nie koreluje ona ze stopniem wydolności łożyska."

Lozysko starzeje sie wraz z wiekiem ciazy - im ciaza starsza tym wyzszy stopien (od 0do III) Jak jest juz III to porod niebawem-to tak najprosciej mozna wytlumaczyc
 
Ostatnia edycja:
Do góry