reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Po wizycie u gina + USG i wyniki badań

reklama
Witam,
my wczoraj byliśmy na usg , maluszek ma 67 mm, NT - 1,4 mm. Zasłaniał się rączkami. Ale co najlepsze Pan Doktor powiedział, że "to" co dynda między nogami to na 80-90%, no wiecie co...:-) Więc raczej na pewno będzie chłopak! A jak już "to" zobaczyliśmy, to pięknie pozował to zdjęć z profilu. Mały model.
Uśmiech mi nie schodził z twarzy cały wieczór.
 
dziewczynki grauluje owocnych wizytacji. same dobre wiesci, i dobrze oby tak bylo zawsze. jakos od poczatku wydawalo mi sie ze szczesliwy ten watek bedzie.
i kilka z nas zna juz plec, gratuluje i tez bym juz chciala wiedziec... a wizyta dopiero 27 stycznia. ach
 
...oj dziewczynki...ależ Wy jesteście pozytywnie nastawione do wszystkiego...aż mi się udzieliło....wieczorkiem poukładałam sobie wszystko w główce...mam wspaniałego Bartusia...w drodze na 60% Adusia...czego pragnąć więcej...niejedna z Was powie:"zdrówka dla maluchów"...pewnie każdy tego chce...ale jak urodzi się chore...cóż z tego...będzie i tak najukochańszym Słońcem...darem...więc już się nie martwię...nie myślę negatywnie, bo to nic nie zmieni...:-)
 

Załączniki

  • Obraz 289.jpg
    Obraz 289.jpg
    39,4 KB · Wyświetleń: 58
  • Obraz 290.jpg
    Obraz 290.jpg
    26,8 KB · Wyświetleń: 65
kasiakom - mój lekarz to samo powiedział
Jeśli ktoś pamięta moje pytanie o przezierność karkową - to już wiem czego lekarz mi tego nie zrobił - po prostu on kieruje na to badanie, bo nie ma takiego sprzętu w gabinecie, gdzie prywatnie przyjmuje. Nie wiem czy dobrze robię, ale bez jego wiedzy umówiłam się na to badanie do innego lekarza. Najśmieszniejsze to to, że wizytę u mojego lekarza mam tego samego dnia tyle, że godzinę póżniej.
 
Gustlicek - ja chcialam Ci właśnie napisać to samo co robaczek_25. Piszesz, ze wykonałaś to badanie w 12+4 od zapłodnienia, a jaki byłby to termin wg OM? Chyba faktycznie powyżej 14-tygodnia. To badanie powinno się wykonać do 14- tego, czyli do 13+6 (wg OM) i wynik badania nie powinien przekroczyć 2,5. Według mnie Twój wynik jest jak najbardziej OK :-). Ja miałam to badanie wykonanie w 13+6 wg OM i NT mojego maleństwa wyniosło 2,0.

olcia2009 - fajny maluszek, gratuluję :-)

Magduska - tez uważam, ze to niesamowite w jak szybkim tempie rosną nasze maleństwa :-). Twoje ma już powyżej 11cm... a jeszcze doliczyć długość nóżek... :-) :-) :-). SUPER !!!

goteczka -
bardzo się cieszę, ze z Twoją dzidzią wszystko OK :-). Mam nadzieję, ze i Twoje żelazo się wyreguluje. A powiedz mi, tylko raz robiłaś to badanie? Czy powtórzyłaś i tez wyszło 11? Może po prostu badanie wykonano błędnie, albo ktoś się pomylił wypisując wyniki?

oli09 - ja bym mogła słuchać bicia tego malutkiego serduszka codziennie :-)
 
:-)Czesc Dziewczyny.
Jestem tu nowa wiec mam ogrom pytan i niewiadomych.:sorry2:
Napiszcie mi jak jest na pierwszej wizycie u ginekologa? Mam zamiar isc w przyszlym tyg potwierdzic ciąze o ktorej dowiedzialam sie w poniedzialek i bardzo sie ciesze :-), ale do konca to do mniejeszcze nie dotarlo:confused:
Czy na pierwszej wizycie bedzie juz USG? o co powinnam zapytac? itp. Czy moge juz zazywac kwas filiowy, bez rozmowy z ginekologiem?
Wogole jak czytam u Was o tych wszystkich "parametrach" to jestem przerazona,bo nic z tego nie wiem :(
 
Ostatnia edycja:
gabis na pierwszej wizycie lekarz zrobi usg jeśli ma aparaturę w gabinecie. Jeśli masz termin na lipiec to cię szybciutko skieruje na pierwsze "poważne " usg, które należy wykonać około 12tygodnia ciąży. Zapytaj gogla o ciąże, napewno wyskoczy sporo ciekawych wiadomości :-)
 
mamusiaM jestem już zupełnie spokojna...skoro doktorka mówi, że wszystko ok to ok...ufam jej...jest najlepszą doktorką w mojej mieścinie...z Bartolinim miałam troszkę problemów i może stąd moje obawy,że coś może być nie tak z Adusią...
 
reklama
Do góry