reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

plotki wozkowo-kolezenskie i nie tylko....zapraszam sofik, gastone, gieo-ska i inne:)

gie-oska - jak B to chyba 100% . A zreszta nie ważne ile ważne że załatwiłaś - super U mnie tak w szpitalu : euwax
Potem w 6tyg inf hexa - to jest ta 6w1 , Rotarix ( rota ) i prenewar na pneumokoki
Słyszałam ze jest jakas nowa na pneumo na wiecej szczepów musze sie dowiedzieć co to i od kiedys dię ją daje . jakaś na S nazwa.
Za 6 tyg to samo.
I za następne 6 tyg 6w1 i pneumokoki.
 
reklama
Pawimi - a wracając do maclarena ( mam nadzieję że się tu nie pogniewasz ) to tylko chyba u Ciebie ludzie potrafią sobie uszkodzić palce wózkiem .. bo w europie nie było takich przypadków .. ja nie wiem co Ci ludzie robią , dają na wpół rozłozony wózek dziecku do zabawy czy jak ? Bo rozłozonym sobie krzywdy nie zrobi , złozonym i zablokowanym też nie . :no: Zresztą takim tropem to kazda parasolka jest do bani bo wszystkie praktycznie mają stelaż wzorowany na maclarenie. :tak: Mi się nigdy nie zdazyło wsadzić paluchów i coś sobie uszkodzić a wózek czesto składam do auta , a maly się nim nie bawi .
W USA to chyba na wszystkim musza byc naklejki ostrzegawcze i w instrukcji auta np? Nie podkładac nogi pod koło :-D Nie wkładac palca do nagrzanej zapalniczki itp:-D uważac zamykając drzwi . Nie mówię tu absolutnie o Tobie bo Ty nasza jesteś :tak:

Ale dziecka tak do konca nie upilnujesz i w kazdej chwili jak ty rozkladasz czy skladasz dziecko moze wlozyc tam palca. No a juz troche starsze dziecko samo moze prubowac rozlozyc czy zlozyc wozek stojacy w domu, a nawet przez przypadek moze to zrobic. Ale to jest tylko moje zdanie na ten temat.
 
poniekad jedna i druga strona ma racje....faktem jest ze amerykanie sa czesto ograniczeni mysleniowo i bez wyobrazni, sa tez wygodni i rozpieszczeni przez system ale tez niestety warunki zycia tu sa nieco odmienne i czesto problemy ktore tu sa stwarzane sa calkowicie nierealne i niezrozumiale dla polakow...czasem ciezko jest upilnowac dziecko w wielkim kilkupietrowym domu przy aktywnym i ekstremalnie zapracowanym trybie zycia jaki wiekszosc ludzi tutaj prowadzi....moj maly przyznaje nieraz sie bawil w domu wozkiem ktory swiezo przyszedl w paczce i go z ciekawosci rozlozylam dla demonstracji, pozniej musialam odejsc bo mialam czy pilny telefon od klienta, czy musialam przygotowac sie szybko do pracy a ten mi znikl z oczu no i generalnie tragednia moglaby byc gotowa gdyby mlody zaczal sam skladac i rozkladac stojacy na dole niezabezpieczony wozek. Juz nie chce mowic co by bylo gdyby zjechal nim ze schodow na dol :szok: Oczywiscie problem istnieje przy starszym nieco dziecku ktore juz lubi sobie buszowac i majsterkowac :tak: Nie rozumiem problemu z mniejszym niemowleciem... Generalnie sprawa zostala za bardzo rozdmuchana do rangi wydarzenia narodowego tylko dlatego ze kilka matek nie dopilnowalo swoich maluchow.Takich spraw jest wiele...Bugaboo Bee tez mialo swoj recall calkiem niedawno zwiazny z hamulcem, wlasnie w usa...nawet slynny fotelik Maxi Cosi :tak::tak: tak, tak .....a czytajac z jakich powodow to tylko smiac sie chce. Do bazy nie chcial "wklikiwac" za pierszym podejsciem tylko trzeba bylo kilka razy probowac zanim zaskoczyl. Przyznam ze sama mialam ten problem ze swoim ze trzeba bylo dobrze wcelowac albo uzyc sposobu zeby fotelik bezpiecznie i solidnie umiescic w jego bazie.... No ale polak potrafi sobie sam ruszyc glowa i naprawic usterke a rozpieszczony amerykanin ktory posiada dwie lewe rece niestety szuka reklamacji u producenta. Takich spraw jest tysiace a my przyzwyczilismy narod amerykanski ze sa pepkiem swiata i trzeba sie z nimi obchodzic jak z jajkiem. Dlatego Maclaren woli oglosic oficjalny "recall" niz stracic swoja reputacje. Kwestia dodatkowych istrukcji czy ostrzegajacych informacji zwiazana jest wylacznie z faktem ze w tym kraju kazdy moze sadzic kazdego o ogromne pieniadze a przedmotem sprawy moze byc bzdura. Nie dlatego ze kazdy obywatel amerykanski jest debilem ale dlatego ze w tym kraju dziala prawo napedzanej machiny pienieznej. Jeszcze raz system sie klania....adwokaci musza zarabiac pieniadze i to niemale ...ale to juz osobny temat i co lepsze calkiem niezrozumialy dla osob ktore w tym kraju nie mialy okazji mieszkac.
 
Ostatnia edycja:
pawimi oczywiście, że masz rację, a debilizm amerykanów jest powszechnie znany, Polacy też na świecie są postrzegani jako złodzieje i pijacy ale oczywiście nie można wrzucać wszystkich do jednego worka.
 
Ale dziecka tak do konca nie upilnujesz i w kazdej chwili jak ty rozkladasz czy skladasz dziecko moze wlozyc tam palca. No a juz troche starsze dziecko samo moze prubowac rozlozyc czy zlozyc wozek stojacy w domu, a nawet przez przypadek moze to zrobic. Ale to jest tylko moje zdanie na ten temat.

Nie wiem ile siły by musiało miec małe dziecko żeby go złozyć :tak: Dwa że kazdym wózkiem tak naprawdę może sobie zrobić krzywdę , jak napisała pawimi dziecko może zjechac ze schodów , wejść na wózek i spaść z niego i wiele innych.

Pawimi - kolega kiedyś zmieniał instrukcje aut własnie na rynek USA .. i trzeba było pisac właśnie jak napisałam : nie poparz sie zapalniczką , nie wkładaj łapy tutaj itp:-D:-D
 
reklama
Do góry