reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ploteczki Opolanek i Opolszczanek

Aga w Anglii była taka inna fajna dynia czekaj jak to się zwało butter cos tam, nie pamietam. Kubus uwielbiał słoiczki z tym dorzucane do mojej się zupki :)
 
reklama
Ja póki co daję słoiczki, ale sama nie wiem co będzie potem, wiadomo, że słoiczki są wygodniejsze i raczej nie zawierają konserwantó, a owoce i warzywa są zdrowe, co niestety nie zawsze można powiedzieć o tych kupnych, a jak zapytasz na targu czy pryskane, to każdy odpowie, że nie:wściekła/y:
I jak narazie to czytam skrupulatnie etykiety ze względu na uczulenie Alka, a z tym glutenem to powoli trzeba by próbować, mam nadzieję, że nic Aluśkowi nie będzie;-)
 
Aga a ja się z Tobą w pełni zgadzam,ha a może dlatego,ze nam w Angli innych reguł natłukli:-D I tez o glutenie tem nie słyszałam,a jedynie co to z forum się dowiedziałam.
W każdym bądź razie spotkałam się z tym,ze np w UK na słoiczku ze szpinakiem było napisane ,ze od 4 m-ca,a w Pl ,że od 6:baffled: i bądź tu człowieku mądry.
Myśmy zaczęli od marchewki kilka dni przed skończeniem 4 m-ca i jabłko tez próbowałam i banana,jednak Maciek nic "mojego" nie chciał,a ze słoiczka mu pasowało i jadł słoiczkowe dopóki jeden słoiczek przestawał mu wystarczac na jedno danie (ok 6 m-ca):sorry2: Wtedy postanowiłam gotowac sama. Marchewka,pietruszka,ziemniak,dynia ew.szpinak lub burak ( zależności co miałam) i mięsko z piersi indyka lub jajo (tzn raz mięsko raz jajko).To wszystko razem gotowałam dodawałam łyżkę kaszy manny,miksowałam i było na dwa dni.
Z tym,że myśmy nigdy nie mieli problemów alergicznych:tak:
No i też kilka dni przed ukończeniem 4 m-ca zaczęłam dawać młodemu kleik ryżowy i kaszki
I byliśmy na butli.

Hiox butternut squash - pycha z masełkiem ,też dodawałam Maciusiowi do zupki,bo normalnej dyni tam nie widziałm,oprócz okresu Halloween,teraz nam teściowa wyhodowała w ogródku ,bo mieliśmy nasiona z Anglii. A ty skąd miałaś to cudo? można to gdzieś tu kupić?
A tak w ogóle to się zawsze zastanawiałm jak to się w Polsce nazywa.
A i jeszcze do zupek w Anglii dawałam czasem takie słodkie czerwone ziemniaki.
 
Ostatnia edycja:
Magda mój Dominik przez 2 miesięce jadł tylko sweet potato ( batat) z masłem, nie chciał nic innego i jak leciałam do Polski to w walizce miałam ze 2kg, bo tu nie mogłam dostać w Opolu ;)
 
Madzia o własnie to to :))) to jest dynia piżmowa czy pastewna po polskiemu, tez nie pamietam juz ;)
Kupic sie nie da :/, miałam z Ovity ze słoików na Anglie i Irlandie produkowanych ;)
 
Amelkowa u nas tez nie znał, przyszedł jeden piekny dzien i dziecko w aucie zaczeło ryczec jak oszalałe :( Denerwował się, ze nic nie widzi, nie widzi mamy :( Problem rozwiązał się jak kupilismy Tobi :) Mam nadzieje, ze Ania nie zacznie ci protestowac i pojezdzi długo tyłem tak jak planujesz :)

U nas też tak było....tyłem fakt najbezpieczniej, ale Ola woli jechac przodem, jak ja ja wożę tyłem, to musza leciec Olinkowe "hity" bo inaczej nie usiedzi.A jak siedzie w Sceniku przodem, to gada, spiewa i bardzo sie jej podoba.....
 
no i już Aluś śpi w łóżeczku. Mam nadzieję, że dzisiejsza noc będzie spokojniejsza niż wczorajsza:-). Ale robaczek mnie dzis wystraszył tak, że szok. Dawałam Mu syropek, a On nagle zaczął wymiotować, ale to była normalnie taka fontanna do góry, wyleciała cała butla mleka, którą zjadł i obiadek:szok:, Normalnie nie wiedziałam co się dzieje, pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło:no:.
 
witam wieczorową porą:-)

hiox a jakie produkty mrozisz? bo mój Marcepan będzie miał rozszerzoną dietę akurat w zimie, więc chciałabym sobie coś pomrozić, tylko nie wiem, co??
 
reklama
Do góry