reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ploteczki Opolanek i Opolszczanek

Amelkowa i Daggy ja mieszkam 3 lata na malince, przeprowadziliśmy się troche przed ślubem i fakt, że może się widziałyśmy na tym placu zabaw, moja mama mieszka na 1 więc chodziłyśmy napewno do babci :) my z męzem na 2.
jakbyście mnie widziały, to zazwyczaj w dresie, albo czymś podobnym.. nie dokońca uczesana (fryz prosto z wyrka, lekko przyczesany:-D) jakoś jeszcze nie mogę się ogarnąc...
a teraz niestety musze juz kończyć bo Niunia stwierdziła, że mama już za długo nie poświęca jej czasu...
 
reklama
Hiox :-) ja pójdę z Moniką do sklepu ale decyzje o zakupie fotelika podejmę sama - Monika za smarkata...
fotelik ma jej zapewnic bezpieczeństwo w razie ewentualnego wypadku... co byś zrobiła gdyby Kubuś wpasował się w badziewny fotelik za 50 zł???

z drugiej strony ten fotelik to nam sie przyda....raz na ruski rok jedziemy gdzies dalej niz do dziadków (15km w jedną strone)...no ale wypadek mozna miec 100 metrów po wyjechaniu z garazu...

no nic... pojde i obadam...znalazłam taniego priori - jak w sklepie nam podpasuje i zobacze czym sie konkretnie od tobi rozni to... no ale tobi mi sie tak podoba...... juz za niecałe 800zł moge go miec...

nie miala baba klopotu...wrrrr

Madzia :-) czyli chodzi o to zeby zamek od pasów nie był na tych wypustkach... u nas w golfie chyba nie ma tych wypustek, ale juz w BMW brata sa... nie wiem jak u taty w aucie...ale chyba nie ma bo to tez VW (polo) hmmmm....

ale ale...plastik z zamka zawsze bedzie dotykal bazy fotelika... no chyba ze nie o to chodzi....
 
Cześć
My już wróciliśmy z kontroli, niestety czeka nas specjalistyczne badanie :-(. Mamy termin wyznaczony dopiero na 15 listopada. No i mam pytanie czy można te badania prywatnie zrobić, jeśli tak to wiecie gdzie?
 
Hiox a ty mnie jeszcze bardziej tą wagą nie dołuj
A co do twojego pytania wcześniej,bo pisałam,ale musiałam wyjśc i nie dokończyłam w ostatnim poście, to chodzi o to ,zeby zapięcie pasów nie dotykało plastikowej podstawy fotelkia.Nie wiem,czy w Pl w ogóle się na to zwraca uwagę przy kupnie,natomiast mysmy sie nasłuchali kupując fotelik w UK o "buckle crunch" nie wiem czy po polsku też się jakoś to specjalnie nazywa,ale znalazłam na ang.forach zdjęcie o co chodzi Buckle crunch - Car Seat.Org - Carseat, Vehicle & Child Passenger Safety Forums.

Popatrzyłam co i jak z tym zapinaniem fotelików. Akurat wleklismy się autem z synem do sklepu to obejrzałam dokładnie. W Outlanderze jest ok, zapięcie nie dotyka podstawy fotelika, ma luzu przynajmniej z 3 cm :)
Madzia ja cie nie dołuje, mozemy sie razem motywowac :). Mi brzuszysko wyskoczyło i odpadły mi do noszenia ciuchy przylegajace:/. Ostatnio po miescie łaziłam prawie na bezdechu hehehe
No to się motywujemy, my własnie z synem wciagnelismy pokazny pasek pysznego świezego kołacza :p

Rubi szukaczu dziury w całym ;) Przeciez dziecka nie bedziesz sadzała do fotelika za 50zł bo i po co, tylko do upatrzonych przez ciebie, nie ;) Kubus grzeczny syn wybrał tak jak mamusia Tobi, a tatusiowy Recaro olał :D Priori inaczej ma skonstruowany zagłówek, taka chyba największa różnica.

I jak pisze wyzej u nas zamek pasów nie dotyka wcale podstawy fotelika :) Obadam jeszcze w najblizszym czasie inne marki bo az sama jestem ciekawa czy faktycznie moze Tobi nie pasowac do innych aut, a z tego co Madzia pisze moze. Kurcze ze mi Madziu wczesniej tego nie podesłałas, całkiem niedawno jezdziłam Avensis i ciekawe czy tak jak w Ravce było by niedobrze w tej marce.
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny:-)
U nas cięzka noc, Aleks dostał takiego kataru, że normalnie bidulek nie mógł spać, najlepiej mu się spało u mamy na ramieniu bidulkowi:-(, a nad ranem zaczął jeszcze kaszleć i pojawiła się gorączka - dobrze, ze tylko 37,3.
Więc już jestesmy po wizycie u lekarza, no i Mały ma klasyczne przeziębienie. Aż mi Go szkoda, bo z tego kataru jest cały czas markotny, nie chce za bardzo jeść i cały czas łzawią Mu oczka:-(. Na szczęście po lekartwach troszkę Mu przeszło i teraz usnął, ale boję się co będzie wieczorem. W związku z powyżyszm Madzia, nasza wizyta w sobotę jest niestety pod znakiem zapytania. Ostatnio katarek przeszedł Alkowi w 2 dni, ale nie wiem jak teraz będzie, więc dopiero w piątek będę mogła dać odpowiedź czy przyjdziemy. Mam nadzieję, że Aluśkowi przejdzie i się zjawimy:tak::-D
Madzia dzięki za linki do fotelików. Do tego Fotelik Britax First Class 0-18 + Gratisy (1222131080) - Aukcje internetowe Allegro właśnie Małego przypasowywaliśmy, a najbardziej podoba mi się ten FAIR Bimbo G0/1 ISOFIX RWF 0-18 kg 4/ADAC Wys.0zł (1213099633) - Aukcje internetowe Allegro :-)
Ale jak tak piszecie o tych wszystkich fotelikach, to myślę, że może jednka uda nam się jeszcze troszkę poczekać i kupić fotelik od 9 wzwyż:tak:
Arcobaleno kurczę to niefajnie, że badania wyszły niedobrze:-(, niestety nie wiem gdzie można zrobić takie badanie prywatnie, ale głowa do góry, napewno wszystko jest ok. Moją koleżankę już w szpitalu straszyli, że Mały napewno nie słyszy, kolejne badania też tak mówiły, a po pół roku okazało się, że Małemu jak cofało się jedzenie to coś tam Mu się zatykało w uszkach i dlatego badania wykazywały, że nie słyszy i teraz już jest wszystko OK:tak:
 
Cześć
My już wróciliśmy z kontroli, niestety czeka nas specjalistyczne badanie :-(. Mamy termin wyznaczony dopiero na 15 listopada. No i mam pytanie czy można te badania prywatnie zrobić, jeśli tak to wiecie gdzie?

sprawdź w Logomedzie na Mickiewicza... jak znajdę nr tel to Ci podeśle SMSkiem :-)
 
Hiox a ja śniadanie:-p Nie wiem czy każda marka ma tak samo chyba nie,bo zależy od modelu-w niektórych są przecież węższe a w niektórych szersze siedzenia.
Rubi no właśnie,że to zapięcie nie zawsze dotyka podstawy fotelika,bo nie powinno dotykać.Tzn chodzi o to żeby plastik(zapięcie pasów) z plastikiem (fotelik) sie nie stykał,bo przy wypadku jedno o drugie może uderzyć i popekać a wtedy bezpiecznie już nie jest.Czasem jest tak ,ze to zapięcie pasa które wychodzi z siedzenia jest na tyle długie że sięga do obicia fotelkia a czasem jest po prostu dosyć dużo oddalone od fotelika (czyli fotelik węższy lub siedzenie szersze tym samym rozstaw pasów większy)
Agita to zdrówka dla Maluszka i obysmy się w sobote spotkały.Co do fotelkiów to my też mamy Britax tylko 9-36 i jesteśmy zadowoleni.Może w Polsce to nie jest znana i ceniona firma ,ale w Anglii tak,a tam żesmy kupowali.
Arcobaleno na pewno wszystko będzie dobrze.Ja niestety nie znam żadnych takich specjalistów,ale mam nadzieję,ze tam na Mickiewicza wam pomogą.

A co do fotelkiów jeszcze to ostatnio musiałam caly wyprać ,więc pościągaliśmy obicie,pasy i jakieś inne części i teraz mam normalnie puzzle jak to wszystko złożyć.
 
Ostatnia edycja:
Arco głowa do góry, sama pisałas ze młody słyszy :) moze tak jak dziewczyny piszą ma zatkany woskowinką kanalik i dlatego tak wyszło.

Madzia Britax'y znane i lubiane są w Niemcowni :) to chyba ich rodzima marka jak się nie myle hymmm.
Jak będzie mozliwosc to polece dzisiaj i sprawdze jak to w taty aucie wygląda, on ma wersje sportową samochodu ( wiecie taki wiek, odmładza się :p) czyli wszystko jakby zminiaturyzowane i zobaczymy jak przypasuje to zapięcie.
 
reklama
Arcobaleno mam nadzieję, że jednak będzie wszystko oK;-)

Dziewczyny a mam pytanie, niedługo zacznę wprowadzać Alkowi gluten, Mały jest uczulony na białko mleka krowiego, a kaszek żadnych nie toleruje, bo wymiotuje po nich:-(. CO można mu w takim wypadku podać?:-)

Amelkowa mówisz, że Maxi cosi mobi jest montowany tyłem?, to coś dla nas:-), a tak wogóle to widziałam Cię dziś ok 10 rano na krzemienieckiej , jak gdzieś mknęłaś - my właśnie wracaliśmy samochodem od lekarza:-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry