reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ploteczki Opolanek i Opolszczanek

Madzia, Agita brawa dla dzieciaczków
Amelkowa ja ciapa nie jestem a też często zapominam- taka jestem i cóż....wybaczam to sobie :))
Arcobaleno a to dopiero sie zaczyna! My to mamy co pare minut takie akcje że szok, boki zrywać, wieczorem to telewizror zbędny.
Ostatnio nas szokuje coraz to nowymi zwrotami ( słowa zna chyba wszystkie których używam na co dzien- bez ściemy) , a dziś weszła na stół i mówi , trzyma się ( że ona sie trzyma) a potem mówi- schodzi na dół....a P woła mnie i mówi do niej pokaz mamie- a ona na zawołanie weszła, pięknioe się trzymając i na hasło a teraz zejdz - a ona zeszła, pod stołem leżała łyżka, podniosła i woła mamo umyć! no szok!!
Rubi miłego wypoczynku
Xiox - a czy ty siebie lubisz? swój wygląd??

A propos spotkania to mamy katarek, od zębów bo idą 4 zeby naraz.....n oi sama nie wiem co robic??
 
reklama
daggy u nas ida ostro 3 (wszystkie na raz) a mała otwiera buzię i pokazuje palcem że ją boli a dziś mi umyła całą podłoge w kuchni ...mopem :D i ma manię wycierania swojego stolika chusteczkami nawilzonymi po tym jak zje (szok) nie wiem po kim taki z niej czyścioch, nie zostawi nawet malusieńkiego okruszka :)
najlepiej jak się kąpie i mówię do niej: daj mi nogę - a ona sru i wyciąga nogę ponad lustro wody hihi
...kochana jest....:)
 
Aniksuper,że Karolka znów cie akceptuje:tak::tak::tak::tak: i to nawet jak tatus obok-o to podwójny sukces!!
Właśnie chcielismy Was wczoraj dogonić,ale sie okazało ,ze flaka mamy,a pompka zepsuta ,no i musielśmy pędzić na stację koło pompować:baffled:
Nie wiem chyba musimy kupic całe nowe,bo i dentka dziurawa i opona już w strzępach,ale czy to sie jeszcze opłaca?:baffled:

Co do siusiania to owszem mróweczki,drzewko zaliczone ,ale i polo market też:-D
Wczoraj młody tez był bez pieluchy,zaszliśmy do tesco,połaziliśmy,tam wypił dwa soczki i zlał się dopiero pod domem,ale w gacie.Nie wiem jak to sie stało,bo poszłam do sklepu,a K nie zawsze rozumie co Maciuń do niego gada:baffled:
ale za to jak przyszliśmy do domu to sam bez pomocy usiadł na nocniczek ,tylko niegrzeczny siusiak się nie schował i trochę poleciało na podłogę:sorry:
Ale do żłoba ciagle w pampku chodzi.Już go chiałam od wczoraj wysłac w majteczkach,ale pani w poniedziałek chyba wyczuła i sama zaczęła do K temat,ze sobie rady nie dadzą ,jak Maciuś nie będzie już dobrze i za każdym razem wołał,ze chce na nocnik,bo dywany itd.A Maciek mądry wie,ze jak ma pieluche to nie woła,no więc w żłobku ani razu im nie powiedział,ze chce siusiu.
Ale kurde tyle płacimy,zę czegoś wymagać chyba możemy nie?
Od poniedziałku idzie w majteczkach!

Anik nie martw się Karolka tez polubi nocnik,musisz ja czyms konkretnie zajmować jak ona na nim siedzie.w tej książeczce jest napisane ,ze dziecko powinno siedzieć 5-10 min.Zrób sobie zapas ksiązeczek czy innych interesujących ją rzeczy i zabawiaj aż zleci te min5 min.
Dacie radę:tak:

Aaa będziesz szła moze po południu na plac zabaw?

Arcobaleno mój Maciuś swego czasu tez lubił jedną piosenkę jak mu K śpiewał,ale to było cos z Kazika o wódce:sorry::-p:-D

Hiox myślę,ze stąd to pytanie,bo przeważnie jak osoba nie akceptuje siebie,sowjego wyglądu to i chodzenie po sklepach i przymierzanie rzeczy nie należy do przyjemności.Ja np tak miałam zaraz po ciązy-tragedia,nie mogłam na siebie patrzeć ,bo tu za dużo,tam się wylewa.No i mimo,ze figura sprzed ciązy wróciła to ta niechęć do przymierzania została,ale teraz to chyba przez to ,ze zawsze musze na szybko,bo z młodym jestem,albo z K i nawet nie ma czasu porządnie sie zastanowić:-p no to po co w ogóle takie zakupy:sorry:
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny:-)

Anik super, że Twoja córcia znowu tak za mamusią jest:-). I napewno niedługo zacznie wołać siku i ani się obejrzysz, a będzie śmigać bez pampersioka:-)

Co do nowych pokarmów, to Mój Mały jest łakomczuszek, więc jemu prawie wszystko smakuje, zresztą jak je Nutramigen z chęcią, to pewnie wszystko jest dla Niego lepsze w smaku:rofl2:. Jedyne co to nie podszedł Mu grokuł, pluł i krzywił się jak nie wiem co:-D
A waży już 7 kg:szok: kurczę Mały pulpeciok się z Niego zaczyna powoli robić:tak:

Daggy mała akrobatka Wam rośnie;-)

Madzia hahahah Mały aparacik z tego Twojego Maciusia:-). I też uważam, że powinnaś Go puścić do żłobka w majtusiach. W końcu od czegos te Panie są, a przecież jak raz, czy dwa zdarzy Mu się zsikać to nie będzie tragedia:happy:, a tak będzie przynajmniej wiedział, że teraz już wogóle nie ma pieluszki, a nie będzie Mu się w główce mieszało, ze raz w pampersie, a raz w majteczkach:confused2:

A Mojemu Małemu chyba spodobały się obroty bo szaleje na całego. Szkoda tylko, ze z brzuszka na plecki nie umie i mama Go musi przewracać, jak Mu się znudzi leżenie na brzuszku:-D
A dziś idziemy jeszcze na USG przezciemieniowe. Mam nadzieję, że wynik będzie dobry:tak:. Trzymajcie kciuki dziewczyny:-)
 
Bry,

Madzia ja nie wiem jak ty Macia juz prawie całkiem odpieluszkowałas, u nas same schody :-(.
Na nocniki 5-10 min - niewykonalne, niczym się go nie da na nim zainteresowac. Raz, drugi ... setny wstaje, ja go znowu sadzam. Robi sie wsciekły i zaczyna płakac :-(. Wiec teraz jak chce wstac z nocnika to 3 proby i pozwalam isc, nie chce aby go znienawidził :baffled:
Wczoraj na podworku widze, ze chce mu sie siku, porozbierałam prowadze pod drzewko to tylko kręci mi głowa i mowi 'nie' :-( ... zostawiłam golasa, a on sam poleciał sie schowac za kojec psów i tam zrobił siku, ze mna nie chciał :-(.
Dzis rano wstał z suchym pampkiem, wiec idziemy na duzy kibelek, bo go jeszcze najlepiej znosi, zrobic siku, znowu krecenie głową i 'nie' :-(. Zwiał mi golas jeden do kuchni i tam pieknie nasikał sobie na stopy i podłoge :-(
Jak ja go mam odpiechuszkowac jak nie alternatywy miejsca, w ktorym chce sikac :-(.

Ja nie lubie zakupów z całkiem innych względów - lenistwa:-p :tak:. Jak widze te napchane wieszaki, na ktorych i tak nic ciekawego przewaznie nie ma. Przerzucanie tej tony ciuchów:baffled: nie lubie tego :no:, męczy mnie to. Ja nic w tym zabawnego nie widze :no:. A przymierzac moge oczywiscie, jak w damym sklepie uzbiera mi sie więcen niż przynajmniej jedna rzecz, bo tak rozbierac mi się nie chce :-p i wychodze:tak:. Buty moge kupowac, o tak ... tylko ostatnimi czasy nie wturuje modzie, nie moj styl :tak:. Co rok miałam obczajone buty jakie koniecznie i bezapelacyjnie chce i leciałam je kupowac jak tylko wyprzedaz była. A teraz nie mam nic takiego :zawstydzona/y:. No w sumie jedne klapeczki eleganckie mogłabym kupic, ale tak 50% przekonana jestem co do nich. Uczęszczam aż do 3 sklepów z butami w Opolu, wiec takie zakupy mnie nie męczą :-p

Agita kciuki zacisnięte :tak:

Juz jutro Smocza Jama fajnie, ciekawe czy Kubciowi sie spodoba :-). W piatek dostalismy zaproszenie do ZOO :tak:. Idziemy z dziewczynami i dziecmi z naszej przyszłej - starej dzielnicy, w sumie fajnie wracac tak na stare smieci, człowiek wszystkich juz zna :-p. Tez ciekawa jestem jak Kubus zaaraguje na takim spacerku dzieciaczkowym (moze polubi dzieci:-)), a nie tylko ciagle z mamą i tatą;-), a na widok dzieci uszy zatyka :-p
 
Ostatnia edycja:
Kamea zapraszamy! nawet sie nie zastanawiaj tylko plotkuj z nami:tak::-)

Hiox nie zmuszaj jak nie chce siedzieć na nocniku,bo może faktycznie sie zrazić.Może daj mu spokój na tydzien i za tydzień znów zacznij na nocnik sadzać.

Agita tak planuję od przyszłego tygodnia w majteczkach go puszczać.Wiem,ze nie powinno się raz zakładac pieluchę a raz nie,bo się dziecku miesza,ale o dziwo Maciuś wie kiedy może lać -znaczy się ma pieluszkę,a jak tylko ściągnę to wtedy woła na nocnik.
 
Ostatnia edycja:
Kamea czesc, my tu plotkujemy o wszystkim i o niczym, wiec pisz to na co masz ohote :-p

Madzia robie mu przerwy regularnie (dopiero co jestesmy po 5 dniowej) od nocnika, ta miłosc do niego trwa juz ponad 6 m-cy :baffled:. Moze własnie nie robic mu tych przerw, a pozwaalac schodzic z niego tak szybko jak sam uwaza, moze wtedy go polubi? Cięzki temat :-( bardzo ciężki :-(
 
reklama
Madzia ten Twój Chłopak to rezolutny jednak jest:-)

Hiox hahha, Mój chrześniak ma 4 latka i jest podobny troszkę do Twojego synka, ostatnio jak na ogródkach chciała się z Nim pobawić dziewczynka to zaczął uciekać:-D. Mam nadzieję jednak, że Twój synuś już niedługo zacznie szaleć z innymi dzieciaczkami:-). A ile latek wogóle ma Twój synek? bo jakoś tak chyba nie doczytałam:sorry:

Kamea witam i powiadam to co zwykle - im nas więcej tym weselej, więc przyłączaj się do plotkar z Opolszczyzny:rofl2:
 
Do góry