reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

planning porodu:P

[QUOTE="13x13,
Maui oby tym razem było wszystko ok :)[/QUOTE]

Dzieci mam ok, ale najchętniej rodziłabym w domu, żeby służby "zdrowia" nie widzieć :-) jak mąż usłyszał, że musiałby obejść sąsiadów wg wytycznych i uprzedzić, że będą krzyki, to mi się puka w głowę :-)
 
reklama
U mnie w Gdańsku jest jeden szpital gdzie jest nastawiony na porody naturalne i tam nie chcę rodzić, mimo, ze na pewno tam się poprawiło, bo leżałam w marcu zeszłego roku na patologii.
Szpital w którym chcę rodzić i rodziłam, mam super porodówkę i wyposażenie i personel, patologię też tylko oddział poporodowy trochę gorszy i tu chodzi głównie o personel. No, ale mają dobry oddziała neonatologiczny.
Ja poród miałam szybki i bez komplikacji, ale koleżanka skurcze regularne miała prawie dobę zanim wzięli ją na cc.
 
O, matko 43 tydzień i ciąża??? Przeraża mnie to! Ja bym chyba krzyczała w niebogłosy: tnijcie mnie!

Co do Poznania, to u nas decyzja zapadła. Będzie Polna. Ja wiem, że tam jest przerób, fabryka, itp. Leżałam tam kilka razy, wiem z czym to się wiąże. Kiedyś po operacji na sali pooperacyjnej zaczęłam się wybudzać i od razu płacz, że mnie tak bardzo wszystko boli, a pielęgniarka czy położna mi odpowiedziała, że nie ma prawa boleć i żebym się z sobą nie pieściła. Ale dostałam jakiś czopek. Teraz na pewno bym inaczej zareagowała na taką odpowiedź.

Zastanawiałam się nad położną/lekarzem do porodu. Niestety nie znam żadnej dobrej położnej, która pracuje w tym szpitalu, a znam lekarza. Jakie są teraz stawki lekarza za obecność przy porodzie?

Wiecie może, czy na Polnej jest możliwość wykupienia jednoosobowej sali obserwacyjnej (już tej poporodowej bezpośredniej).
 
Z moja cukrzycą mam o tyle dobrze, że mnie raczej dużo nie przetrzymają. Z synem miałam skierowanie do szpitala w dniu terminu porodu, ale i tak urodziłam go 12 dni przed terminem.
 
Zastanawiałam się nad położną/lekarzem do porodu. Niestety nie znam żadnej dobrej położnej, która pracuje w tym szpitalu, a znam lekarza. Jakie są teraz stawki lekarza za obecność przy porodzie?

Wiecie może, czy na Polnej jest możliwość wykupienia jednoosobowej sali obserwacyjnej (już tej poporodowej bezpośredniej).

Sale najmniejsze są 2 osobowe. Jest jedna izolatka dla wypadków przy pracy wymagających opieki psychologa... Taak więc możesz liczyć na moje towarzystwo :-) jakby termin był ten sam!
 
A jak u Was będzie po wyjściu ze szpitala? Tata dziecka planuje jakiś urlop, żeby ogarnąć Was i malucha, przyjedzie ktoś do pomocy z rodziny, same dacie radę?
 
Ania mój A bierze całe dwa tygodnie. Oprocz tego przyjedzie jego mama. Gdy jego mama wyjedzie przyjedzie moja :D wiec pierwsze dwa miesiące nie bede sama. I sama nie wiem czy to dobrze. Oprocz tego w Niemczech przez jakis czas zaglada polozna (4-8h dziennie) wiec bede miała czas na tzw regeneracje:) gorzej jak pozniej nie bede potrafiła sie odnaleźć :D
 
No właśnie, do nas chce przyjechać teściowa, ale ja nie chcę. Nie jestem z nią na tyle blisko. Jej obecność w takich intymnych chwilach jak połóg zwyczajnie by mnie krępowała.
 
reklama
Mój P. weźmie z tydzień lub dwa urlopu. A tak to pewnie czasem mama wpadnie żeby pomóc.
 
Do góry