reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

planning porodu:P

Jeszcze nie mam wybranego miejsca porodu :) nie wiem czy będę rodzic w szpitalu czy w prywatnie ciągle to rozważam.
 
reklama
No to może lepiej się dowiedzieć i w jednym i w drugim jak jest zanim wybierzesz?
Ja lubię te prywatne szpitale i bajery. Taki poród u nas kosztuje 8-16 tys. zł.
Jest wszystko
Indywidualne menue
Apartament
Lekarz
Położna
Wszystko co sobie chcesz
No ale jak się coś dzieje -karetka i wio na NFZ

Ale jak gdzie jest to raczej bym się dowiedziała przed wyborem.
 
Tam gdzie ja chciałam q bialymstoku to 1800 złoty kosztuje prywatnie . Koleżanka tam rodzila wiec tam wiec co i jak.
Jeśli chodzi o mój szpital to od niego uciekam jak najdalej ale gdyby twu twu coś się wydarzyło to nie będę miała wyboru i będę musiała pędzić do niego . Nasz szpital jest 2 referencyjny czyli porody odbierają od 32 tyg ciazy , a znowu szpital nad którym się zastanawiam 30 km od mojej miejscowości jest niedawno wybodowany zresztą ale jest 3 referencyjny czyli od 36 tyg ciazy dopiero odbierają porody.
Zastanawiam się jeszcze nad Warszawą jeszcze triche czasu mam .
 
1.800,00 co za cena
W Warszawie 1.500,00 zł. to kosztuje prywatna położna przy porodzie
2.500,00 zł. lekarz
Jednoosobowy pokój po porodzie 450,00 zl za dobę

A poród w prywatnym szpitalu 8.000,00 zł za pakiet podstawowy do 16.000,00 zł za pakiet vip

To jeszcze sprawdź czy jeśli od 36 tc to nie tylko ciąże fizjologiczne bez komplikacji itp no prywatnie to im się nie chce później po sądach ciągać.

Ja rodzę w Piasecznie -to jest prywatny szpital ale z umową z NFZ, prywatny jest Medicover, córkę rodziłam w św Zofii na żelaznej -było super no ale teraz za daleko
 
To jest w bialymstoku na parkowej .
Właśnie chciałam poczytać o tym szpitalu św. Zofii. I co mowisz ,że super? Pokoje ilo osobowe ? I jak ogólnie opieka?
 
Swoją drogą warszawa to się ceni zawsze i czasem te ceny potrafią zaszokowac.
Jeszcze myślałm o klinice w bialymstoku w której mój profesor jest dyrektorem szpitala - tam koleżanka.rodzila w 30 tyg urodziła i barfzo zadowolona. Musze coś w końcu wybrać , Białystok trochę daleko od mojej miejscowości bo 140 km wawe mam bliżej -50/60.
 
Rozstrzał cenowy- szoook! Ja mam do wyboru dwa szpitale, panstwowki. Do tej pory zapierałam sie przed tym w moim mieście rekami i nogami, ale szukam info na temat tego w mieście obok i nie sa pochlebne. Wiec waham sie... W tym pierwszym straciłam syna i boje sie ze spanikuje, w tym drugim opieka jest oceniana na kiepska, a gdy pfu pfu pffu cos sie dzieje to i tak wiozą do tego pierwszego... Po 30tc chce sie wybrać na dni otwarte obu i porównać.
 
W moim mieście jest tragiczny szpital (odział ginekologiczny akurat) nie jest odnowiony jak pozostałe oddziały. Poza tym jak.lezalam ostatnio to mieli zimną wodę i z kranu leciała ciemna woda ! Wtf? I ze niby w takiej wodzie mają mi dziecko umyć ? Sale są 4 osobowe oraz 6 czy 7 . Można sobie też wykupić za 150 zł 2 osobowa z łazienką (z tej bym skorzystała w razie co twu twu) . Jedne sobie znowu opiekę chwala a drugie nie jeśli chodzi o polozne ale mi już jedna zalazla za skórę :/ I gdybym na nią trafiła to raczej kolorowo bym nie miałam no chyba ze by mnie zaskoczyla. Mąż i tak by siedział od rana ale ciekawe co by było nocą. .
A.znowu ten drugi szpital 30 km odemnie ladniutki czysty zadbany 2 pokojowe pokoje - ale nie wiem jak z opieką -czekam aż koleżanka wyjdzie bo miałam teraz w piątek cc i zda mi relacje .
U mnie w mieście tez bym mogła rodzic.prywatnie ale.u nich gdyby były jakieś komplikacje lub się działo coś z dzieckiem to od razu do szpitala wioza a znowu szpital czasem robi problemy , wiecie patrzą się na pacjentke krzywo ze po co wybrała się prywatnie .. no i u nas taki wybór tylko.
Ja będę planowała jechać tam do szpitala co jest te 30 km odemnie i zapoznać się co i jak .
 
U nas w szkole rodzenia ostatnio położna mówiła, że mąż/os. towarzysząca nie mogą być przy cesarce. Więc poprawiam się, bo kiedyś tak napisałam. Mąż ma prawo kangurować dziecko do 2h po porodzie.
U nas w Poznaniu są 4 oddziały położnicze. Każdy ma swoje fanki i przeciwniczki. Ja wiedziałam jedno nie chcę rodzić na Polnej. Tam jest, jak na produkcji. Ale, gdyby się okazało, że z ciążą coś nie tak, to pewnie bym jechała tam, bo tam mają najlepszy oddział neonantologiczny w Poznaniu. Dlatego jest taki oblegany ten szpital.
Z tego co mówi położna i kilka moich znajomych najwięcej standardów opieki okoołoporodowej realizuje Raszei.
 
Ostatnia edycja:
reklama
U nas w Częstochowie mąż może przy porodzie naturalnym jest normalnie ale gdy któraś z pan rodzących w tych samym czasie rodzi może go wyprosić:( odwiedziny tylko 14-18 bez sens ale nie mam wyboru za wielkiego :(
 
Do góry