reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pierwszy uśmiech, pierwszy ząbek, pierwszy krok...czyli wielkie postępy maluszków

Gratulujemy wszystkim dzieciaczkom ich wielkich postepow!! :-)


A u nas 10 zabek:biggrin2:
Poza tym Paula juz slicznie schodzi z kanapy, za to nie zawsze udaje jej sie wdrapac, co mnie cieszy;-)
 
reklama
Najpierw bardzo, bardzo gratuluje wszytkich postępów maluszkom

Ja nie będę mówić o raczkowaniu i chodzeniu bo Ala opanowała to w stopniu perfekcyjnym i nie chodzi tylko biega

Ale co chciałam Wam powiedzieć:
Ala potrafi:
- pokazać rączki, oko
- jaka duża urośnie
- umie złozyć rączki do Bozi - jesteśmy na etapie przeżegnania sie
- wie jak tata robi "halo halo"
- umie tańczyć do melodii
- wie gdzie sroczka kaszkę ważyła
- jak zrobi coś czego wie że nie wolno to przychodzi do mamy i obejmuje nogi (czyli przeprasza)
- umie wyjść z łóżeczka jak ma wyjęte szczebelki
- tuty - to buty
- toto - to "co to" chodzi i powtarza i cieszy się jak jej wszystko sie objaśnia

Acha i bardzo ważne jeśli czegoś nie chce macha łapkami i głośno krzyczy, jeśli zaś chce to nie macha i nie krzyczy tylko mówi
e e e e
jak sie uderzy (co na etapie chodzenia zdarza sie nie rzadko) to wstaje i dotyka miejsca gdzie się walnęła (nie płacze) i mówi "ała"
Jeśli jakeś jedzonko nie bardzo jej smakuje to pluje na odległość ....


 
Agnieszko masz bardzo uzdolnione dziecko :tak::-) Juz nie mówie o chodzeniu czy raczkowaniu ale ogólnie o wszytskich osiągnięciach Ali...GRATULUJE :tak::tak::tak:

Zresztą WSZYSTKIM dzieciom gratuluję osiągnięć i tych dużych i tych małych :-)
 
Mariczka od wczoraj chodzi zupełnie sama :szok::-):tak::tak::tak:Na razie jak po niezłym głębszym :laugh2::-Dale chodzi!!!! :-)
 
Wilekie gratki dla Mariczki

Wszystkim mamom których maluszki zaczyają chodzić na wszelkie siniaczki i guzy polecam (bo wiem że mało osób o tym wie) rozbić surowe jajko i świeżego siniaka posmarować białkiem jak wysycha to znowu i tak kilka razy- może nieciekawie wygląda (zwłaszcza jak zaschnie) ale jest bardzo skuteczne

Ala sinaków jeszcze nie miała, bo wszytkie uderzenia traktujemy białkiem
 
moja Nina tez juz zaczyna stawiac pierwsze kroki - na razie tylko jak sie zapomni albo jest zmeczona, to wtedy idzie 3-4 kroczki. jest bardzo ostrozna i na razie nie rwie sie do chodzenia - woli zdecydowanie pozycje na czterech :-)
 
Wielkie brawa dla Mariczki!!:-)


Ala to niesamowita zdolniacha! Najbardziej podoba mi sie "ała":-D

Chyba kolejny raz potwierdza sie zasada ze dziecko, ktore ma starsze rodzenstwo szybciej sie uczy:tak:
 
Wszystkim mamom których maluszki zaczyają chodzić na wszelkie siniaczki i guzy polecam (bo wiem że mało osób o tym wie) rozbić surowe jajko i świeżego siniaka posmarować białkiem jak wysycha to znowu i tak kilka razy- może nieciekawie wygląda (zwłaszcza jak zaschnie) ale jest bardzo skuteczne
ja po upadku smaruję masłem,co też powoduje,że siniaków brak.patęt sprzedała mi teściowa:laugh2:
 
Chyba kolejny raz potwierdza sie zasada ze dziecko, ktore ma starsze rodzenstwo szybciej sie uczy:tak:

Potwierdzam:tak:. Co prawda moj Kuba nie umie jeszcze chodzic ani raczkowac:no: chodzi tylko jak go trzymam, ale wszystko inne uczy sie od starszej siostry:tak:. To ona go nauczyla robic papa pokazywac jaki duzy urosnie czy gdzie sroczka kaszke wazyla i wiele wiele innych:tak:. Ostatnio jak cos zrobil to Natlka powiedziala " ale jaja" i maly ciagle mowi " jaja jaja":laugh2::laugh2::laugh2: a jak go po domu oprowadzam i Natalka biega to on za nia tez biegnie ( czasem nie nadaza i nogi mu sie placza;-):dry:).
 
reklama
Wszystkim dzieciaczkom wielkie gratuuuulacje

Alunia normalnie debeściara jesteś :tak:

A to chyba racja z tym starszym rodzeństwem, Emilka nie ma co prawda ale ma kuzynke 4 letnią którą jak widzi to juz na krok nie odstępuje ostatnio obie "czytają" każda swoją gazetkę super to wygląda :-)

Dzięki za przepis na siniaki bo mój diabełek pewnie będzie miał ich sporo bo ostrożna to ona nie jest oj nie
 
Do góry