reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ząbki:-)

Mojej małej wyszły w ost dniach dwa ząbki dwójki u góry jednak nie obyło się bez temperatury i biedna troche sie meczyla:( ale dzis juz było znacznie lepiej:)
 
reklama
Dziewczyny idzie u nas pierwszy ząbek, jeszcze się nie przebił, ale już widać pod skurą cudowną białą perełke:tak: Ale Mała jest taka nerwowa:wściekła/y: Jak wyjdzie to napewno napisze:tak:
 
A czy myjecie już pastą ząbki maluszków? my na razie przecieramy wieczorem tylko szczoteczką silikonową, ale zastanawiam się nad pastą, np. nenedent baby.
 
bergamotka - mnie dentystka powiedziała, że dopóki dziecko nie nauczy sie wypluwać śliny, to myjemy tylko szczoteczke...,ale pewnie co lekarz to inne zdanie...
 
No to w końcu się doczekaliśmy ząbka, nie widać jeszcze w sumie bialutkiej perełki, ale kłuje i gdy stukam łyżeczką słychać ząbala :) ah i przecież jak mnie ugryzł synio to poczułam :) Długo będzie się jeszcze wyżynał zanim zobaczę białą perełkę?
 
u mnie trwało jakieś dwa dni żeby trochę wystawał, a (po starszym, bo ten jeszcze nie ma całych) dwa tygodnie żeby całkiem wyrósl. :-)
 
reklama
ślinka... to chyba jeden z efektów ubocznych ząbkowania... ale powiem Wam, że są gorsze.. niechęć do spania i jedzenia, marudzenie!, gryzienie rodziców i wszelkiego typu kabli:) wyobraźcie sobie, że potrafi nawet pod biurko zawędrować w swoim chodziku i łapać się kabli, że o upodobaniu do ściągania obrusów nie wspomnę. Mamy już dwie dolne jedyneczki, ale bliska jest lewa górna jedynka, bo już "dziąsełko opadło", w drodze mamy także dolne trójki (chyba!), które już prześwitują... Czy u Was też wychodziło tyle na raz?
 
Do góry