reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pierwsze wakacje, dziecko w samochodzie, samolocie itd ...

Wiecie co Purchawko mam obawy, że ten artykuł sponsorowany jest:-( Przynajmniej tak wygląda:-( Jak to możliwe że najpierw te same foteliki przechodzą przez crash testy i dostaja tyle samo punktów a później jakas inna firma przeprowadza testy i okazuję się, że wyniki są zupełnie inne. Jak na moje oko to naciągane jest!

Tak, wiem ale zdziwiło mnie że np key czy recaro tak słabo wypadły, foteliki od zawsze dobrze w testach wypadały:tak: Dlatego jak dla mnie to podejrzane jest.
A naciąganie mogło polegać na promowaniu jednej czy dwóch firm w celu pozbycia się konkurencji. Może z konkurencyjnych firm lepiej się sprzedawały foteliki;-):tak: O to mi chodzi:-)

Marta sa testy i TESTY ... i jesli juz ktos sie za to bierze na powaznie to raczej nie pozwala sobie na sponsoring tego typu !! poza tym to ci tez napisala purchawka - maxi cosi czy besafe nie maja raczej problemow ze sprzedaza zeby musiec sponsorowac sobie badania ... ja raczej biore to sobie do serca ... z reszta moj maz przeczytal tez ten artykul i stwierdzil ze bezdyskusyjnie bierzemy maxi-cosi tobi !!
 
reklama
Marta sa testy i TESTY ... i jesli juz ktos sie za to bierze na powaznie to raczej nie pozwala sobie na sponsoring tego typu !! poza tym to ci tez napisala purchawka - maxi cosi czy besafe nie maja raczej problemow ze sprzedaza zeby musiec sponsorowac sobie badania ... ja raczej biore to sobie do serca ... z reszta moj maz przeczytal tez ten artykul i stwierdzil ze bezdyskusyjnie bierzemy maxi-cosi tobi !!

my tez zamierzamy kontynuowac maxi cosi manie
 
Decyzję o następnym foteliku podjęliśmy kupując pierwszy ;-) Mąż przewertował testy bezpieczeństwa i zdecydowaliśmy się na Recaro ;-)
Nie ukrywam, że mąż jest wielkim fanem porsche a recaro robi właśnie fotele sportowe do tych aut :eek: Nię skomentuje tego haha :no:

Właśnie fajne jest w nim to, że baza Isofix pasuje do następnego 'wagowo' fotelika Recaro:tak:


Jak to przeczytalam to się trochę przeraziłam, ale 'na szczęście' to jakiś inny model :sorry2:

Ale ten recaro do jakiej bazy pasuje bo nie zrozumialam.
Czyli ze co? ze mozna go uzyc na baze ta od maxi cosi czy na baze wczesniejsza od wczesniejszego recaro?
Sorry za glupie pytanie ale napraw nie wiem
Tak jak napisalam wzoraj - jeszcze nie zaczelam drazyc tematu kolejnego fotelika bo maxi cosi jest o 13 kg.

A wlasciwie czemu juz chcecie zmieniac foteliki?
Bo kolejne s aod 9 kg?
Czy te ierwsze macie do jakiejs mniejszej wagi niz 13?
 
a jeszcze mam do wqs pytanie skoro juz sie rozgladacie to moze wiecie.
Dlaczego obstawiacie maxi cosi TOBI a nie np maxi -cosi PRIORIFIX?
 
Ostatnia edycja:
ja z tego nosidla jestem mega zadowolona ... a o bazie ju znawet nie wspominam :)

ja mam jeszcze wozek maxi cosi mure wypas

emwu te foteliki do 13 kilo to napewno nie starcza chyba ze na[prawde jakies drobne dziecko
mi w 2 sklepach mowili ze tak do 9/10 dzieci w nie wchodza
roziarowka to chyba taka jak z pampersami;-)
tak mi sie jakos skojarzyło
 
a jeszcze mam do wqs pytanie skoro juz sie rozgladacie to moze wiecie.
Dlaczego obstawiacie maxi cosi TOBI a nie np maxi -cosi PRIORIFIX?

priorifix jest do isofixa ktorego nie mam ...
a priori i tobi ...
tobi mi sie ergonomicznie wydaje lepszy ... ma dodatkowa oslone na glowe /wiecej grzechow nie pamietam/

dla porowniania
http://www.allegro.pl/item1023599047_wielka_wyprzedaz_maxi_cosi_priori_xp_deep_mint.html#gallery
http://www.allegro.pl/item1030053145_fotelik_maxi_cosi_tobi_mix_kolor_gratisy_w_wa.html

kurde nie zwrocilam uwagi ze jest az taka roznica w cenie ... musze doczytac czym jeszcze sie roznia ...

Ale ten recaro do jakiej bazy pasuje bo nie zrozumialam.
Czyli ze co? ze mozna go uzyc na baze ta od maxi cosi czy na baze wczesniejsza od wczesniejszego recaro?
Sorry za glupie pytanie ale napraw nie wiem
Tak jak napisalam wzoraj - jeszcze nie zaczelam drazyc tematu kolejnego fotelika bo maxi cosi jest o 13 kg.

A wlasciwie czemu juz chcecie zmieniac foteliki?
Bo kolejne s aod 9 kg?
Czy te ierwsze macie do jakiejs mniejszej wagi niz 13?

emwu sama zobaczysz ze za chwile max ci do tego nosidla nie wejdzie /pomijajac juz fakt noszenia go w nosidle ... ja juz mam klopoty z transportowaniem Agatki do samochodu!!/
oznaczenie ze do 13 kg znaczy tyle ze ftelik jest bezpieczny do tej masy ... niekoniecznie ze dziecko 13kg moze w nim sie miescic :)

wielkosciowo Agatka teraz ma go idealny /nozki sa prawie na koncu fotelika/ wiec jeszcze chwile i trzeba zmieniac ... ja mysle ze moze w lipcu/sierpniu najpozniej w moim wydaniu !!
 
Ostatnia edycja:
priorifix jest do isofixa ktorego nie mam ...
a priori i tobi ...
tobi mi sie ergonomicznie wydaje lepszy ... ma dodatkowa oslone na glowe /wiecej grzechow nie pamietam/

dla porowniania
WIELKA WYPRZEDAŻ MAXI COSI PRIORI XP DEEP MINT (1023599047) - Aukcje internetowe Allegro
Fotelik MAXI COSI TOBI mix kolor + GRATISY W-wa (1030053145) - Aukcje internetowe Allegro



emwu sama zobaczysz ze za chwile max ci do tego nosidla nie wejdzie /pomijajac juz fakt noszenia go w nosidle ... ja juz mam klopoty z transportowaniem Agatki do samochodu!!/
oznaczenie ze do 13 kg znaczy tyle ze ftelik jest bezpieczny do tej masy ... niekoniecznie ze dziecko 13kg moze w nim sie miescic :)

wielkosciowo Agatka teraz ma go idealny /nozki sa prawie na koncu fotelika/ wiec jeszcze chwile i trzeba zmieniac ... ja mysle ze moze w lipcu/sierpniu najpozniej w moim wydaniu !!

no tak ale max wazyl 8200 dwa tyg temu i jakos nie wydaje mi sie za maly :)
Nie mowie ,ze do 13 w nim bedzie ale mysle ,ze jeszcze troszke :)
No jesli chodzi o dzwiganie to inna sprawa ale ja nie nosze to mi to tam bez roznicy.
Jakbym jednak juz nie miala sily ,zeby przelozyc go ze stelarza do samochdu to moge otelik na stale trzymac w aucie i wypinac maxa co i tak trzeba bedzi erobic w przypadku wiekszego fotelika , ktory juz nie bedzie przekladany na stelarz wozka.
 
no tak ale max wazyl 8200 dwa tyg temu i jakos nie wydaje mi sie za maly :)
Nie mowie ,ze do 13 w nim bedzie ale mysle ,ze jeszcze troszke :)
No jesli chodzi o dzwiganie to inna sprawa ale ja nie nosze to mi to tam bez roznicy.
Jakbym jednak juz nie miala sily ,zeby przelozyc go ze stelarza do samochdu to moge otelik na stale trzymac w aucie i wypinac maxa co i tak trzeba bedzi erobic w przypadku wiekszego fotelika , ktory juz nie bedzie przekladany na stelarz wozka.

jeszcze max nie jest za duzy wiec jest czas sie nad tym zastanawiac :) ja tez pewnie nie zmienie fotelika jak tylko agatka bedzi emiala 8kg !! to bzdura jest :) tak samo jak to 13 w nosidle :D

no i u nas moze zawazyc jeszcze jedno - moja znajoma rodzi w lipcu i prosila nas o pozyczenie bazy do fotelika !! wiec jak agatka juz jej nie bedzie potrzebowala to ktos ja bedzie mogl wykorzystac :)
 
reklama
moja siostrzenica ma 4 latka i wazy 15 kg :)

Wez ja wcisnij w to nosidlo i nos
ha ha :)
Tam dwa kilo roznicy nieistotne :)

No ale wiecie o co mi chodzi.
Jakos czuje ,ze jeszcze mam czas na zmiane ale jakos mnie pchnelyscie do myslenia o nowym foteliku. Sama bym na to jeszcze nie wpadla.
 
Do góry