reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ruchy dziecka

reklama
Moj maly rusza sie dokladnie od 20-tego tygodnia, z kazdym dniem kopie coraz mocniej. Moj ukochany tez go w koncu poczul, chociaz Mlody sie kryl przed Tatusiem skutecznie i dlugo :-D

Przechodze teraz grype, przez pierwsze dwa Maly sie slabiej ruszal, wiec powiedzialam o tym doktorkowi na co on stwierdzil, ze w 23 tygodniu slabo sie czuje ruchy, bo to jeszcze wczesnie.
Zasmialam sie i poprosilam, zeby polozyl mi reke na brzuchu i w tym momencie mlody kopnal z calej sily. Doktorek sie naprawde zdziwil ze tak dobrze go czuc. A ja nie naleze do szczuplutkich dziewczynek, pomimo tego czuje wszystko swietnie przez warstwe sadelka :-D

Po porodzie tez bedzie taki ruchliwy? :szok:
 
Ja jeszcze kopniaczków nie dostaję, ale za to motylki czuję coraz częściej:-). Czasem w najmniej właściwych ku temu okolicznościach. Ostatnio w sobotę tak mnie dzidziuś łaskotał, myślałam, ze w kościele zacznę się śmiać:-). Uczucie super. Czekamy na kopniaczki:-). Często też dzidzia się odzywa, gdy coś śpiewam lub słucham muzyki.
 
Witam. Zaczęłam właśnie 20 tydzień ciąży. Od 18 wydawało mi się ,ze czuje ruchy maleństwa, jednak od wczoraj jakoś słabiej. Może któraś z Was też tak miała? Jak myślicie? Czy to normalne czy tez powinnam się martwić :-(?
 
u mnie w zależności jak się przekręci raz kopie mocno, że aż się skręcam, a innym razem jest leciutko lub całkiem cichutko
 
mój kochany wiercipięta to czasem szaleje cała noc.zazwyczaj wieczorami jest baaaaaaaardzo aktywny.
ostatnio mój mąż to aż się przestraszył i zerwał ze strachu,jak trzymał rękę na brzuchu a mały zasadził kopniaka.hehe gdybyście to widziąły ale się usmiałąm:)
zazwyczaj jak mój kładł ręde na brzuch to mały nagle się uspakajał albo tylko leciutko się gmyrał, a teraz tatusiowi daje się poczuć:)
 
Mój Synek tez juz mi daje nieźle popalić :tak:
Czuję Go mocno i wyraźnie kilka razy w ciągu doby :-)
Lubię też patrzeć na brzuch jak mały szaleje, cały chodzi :-D
 
Witam. Zaczęłam właśnie 20 tydzień ciąży. Od 18 wydawało mi się ,ze czuje ruchy maleństwa, jednak od wczoraj jakoś słabiej. Może któraś z Was też tak miała? Jak myślicie? Czy to normalne czy tez powinnam się martwić :-(?

Jezeli nic a nic nie bedziesz czuła ruchów to jest powód do zmartwien.Maluszek tak jak Ty czasami jest bardziej aktywny a czasami ma lenia i mniej sie rusza:-D
 
reklama
no ale tym bardziej że to dopiero 20 tydz myślę że może być tak że jak się inaczej ułoz to słabiej go czuć albo wcale przez jakiś czas...
 
Do góry