reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze podejście do in vitro. Kto zaczyna?

A ja dostałam dziś androtop i estrofem od 16 dc, potem okres i stymulacja.
Taki jest plan.
Jestem przerażona z lekka tym androtopem...czy nie wyrosną wąsy🧔‍♂️🧔‍♀️
🤯

Czy któraś z Was ma doświadczenia z tymi preparatami ?
Wąsy może nie, ale przy moim PCOS Androtop niestety zwiększył owłosienie na twarzy, które i tak mam (szczęście w nieszczęściu są to w większości jasne włosy). Smarowałam udo Androtopem podczas stymulacji do punkcji.
 
reklama
Wąsy może nie, ale przy moim PCOS Androtop niestety zwiększył owłosienie na twarzy, które i tak mam (szczęście w nieszczęściu są to w większości jasne włosy). Smarowałam udo Androtopem podczas stymulacji do punkcji.
Dzizasss...
Mnie zalecił od 16dc do miesiaczki w połączeniu z estroferem,
Zdarzają mi pojedyncze włoski na brodzie jeśli miałoby być ich więcej to nie wiem :( depresja
A czy ta kuracja przynajmniej przyniosła Ci oczekiwane efekty?
U mnie dosc niskie amh 0.9. Jedno ivf nieudane, tzn wszystkie zdegenerowaly.
tak bardzo boję się tego procesu.
 
Dzizasss...
Mnie zalecił od 16dc do miesiaczki w połączeniu z estroferem,
Zdarzają mi pojedyncze włoski na brodzie jeśli miałoby być ich więcej to nie wiem :( depresja
A czy ta kuracja przynajmniej przyniosła Ci oczekiwane efekty?
U mnie dosc niskie amh 0.9. Jedno ivf nieudane, tzn wszystkie zdegenerowaly.
tak bardzo boję się tego procesu.
Nie wiem, na ile i czy Androtop pomógł, ale transfer z tego podejścia okazał się udany. Z drugiej strony nie wiem, jak na to patrzeć, bo na 28 pobranych komórek miałam tylko 1 zdrowy zarodek.
 
Nie wiem, na ile i czy Androtop pomógł, ale transfer z tego podejścia okazał się udany. Z drugiej strony nie wiem, jak na to patrzeć, bo na 28 pobranych komórek miałam tylko 1 zdrowy zarodek.
To pewnie wina PCOS.
To ja na 6, 0.

Dobrze, że chociaż jeden. Po ciąży za jakis tam czas. jak rroche odetchniesz mozesz znowu podejść, być może gospodarka hormonalna się ureguluje i będzie dużo lepiej;-)
 
To pewnie wina PCOS.
To ja na 6, 0.

Dobrze, że chociaż jeden. Po ciąży za jakis tam czas. jak rroche odetchniesz mozesz znowu podejść, być może gospodarka hormonalna się ureguluje i będzie dużo lepiej;-)
Nie wiem, czy ze względu na wiek i stres jeszcze się zdecyduję ;)
Jednak na dojście do ładu i składu pod względem hormonów bardzo liczę, bo np. gorsze wspomnianych jasnych włosów jest dla mnie duże, trwające pd miesięcy, łysienie. Włosy wypadają garściami.
U Ciebie może być zupełnie inaczej, pamiętaj, że każdy organizm jest inny i inaczej może zareagować na leki.
 
Nie wiem, czy ze względu na wiek i stres jeszcze się zdecyduję ;)
Jednak na dojście do ładu i składu pod względem hormonów bardzo liczę, bo np. gorsze wspomnianych jasnych włosów jest dla mnie duże, trwające pd miesięcy, łysienie. Włosy wypadają garściami.
U Ciebie może być zupełnie inaczej, pamiętaj, że każdy organizm jest inny i inaczej może zareagować na leki.
O ja pierdole... Nie
Ja i tak mam mało włosów.
A Ty miałaś tylko jakby przy jednej stymulacji ten lek czy jakoś dłużej?
Kurde bo to może od miesięcznej kuracji nie będzie takich skutków.
Jeśli tak to ja się chyba tak nie poświęcę. Nie wiem.
 
O ja pierdole... Nie
Ja i tak mam mało włosów.
A Ty miałaś tylko jakby przy jednej stymulacji ten lek czy jakoś dłużej?
Kurde bo to może od miesięcznej kuracji nie będzie takich skutków.
Jeśli tak to ja się chyba tak nie poświęcę. Nie wiem.
Ten lek brałam tylko raz, przez kilka dni.
Ale brałam też szereg innych leków i zastrzyków w różnym czasie. Wypadanie włosów pojawiło się już wcześniej, przy innych lekach, więc akurat jego nie wiążę z Androtopem.
 
Ten lek brałam tylko raz, przez kilka dni.
Ale brałam też szereg innych leków i zastrzyków w różnym czasie. Wypadanie włosów pojawiło się już wcześniej, przy innych lekach, więc akurat jego nie wiążę z Androtopem.

O kurcze, ale wiadomość.
Co do akupunktury, ja też chodzę na akupunkturę, te lekarki mówią, że pomaga - ja czuję, że może jestem bardziej spokojniejsza, nie wiem jak to działa na jajniki. Wierzę, że pozytywnie.
Ale ja to już stara jestem porównując się do Was :(
Chciałabym żebyś znalazła tą siłę i spokój. Na pewno jest Ci trudno.

Trzymam kciuki za Ciebie.
Akupunktura na pewno ma uspokajać, działać też na endometrium i przygotowanie wszystkich narządów. Niektórzy twierdzą, że to czary-mary z Podlasia ;-), ale cóż - nie zaszkodziły ;-)
Dziękuję. To mnie trochę uspokoiło :)
To prawda, że wypadanie może się pojawić na wielu etapach, niestety... Kiedyś zaniedbałam dietę i efekt był podobny. Ale chyba najbardziej wypadały po estrogenach branych niedługo przed punkcją. I potem przez pierwszy trymestr ciąży. Pomogły mi produkty Dermena.
 
reklama
Akupunktura na pewno ma uspokajać, działać też na endometrium i przygotowanie wszystkich narządów. Niektórzy twierdzą, że to czary-mary z Podlasia ;-), ale cóż - nie zaszkodziły ;-)

To prawda, że wypadanie może się pojawić na wielu etapach, niestety... Kiedyś zaniedbałam dietę i efekt był podobny. Ale chyba najbardziej wypadały po estrogenach branych niedługo przed punkcją. I potem przez pierwszy trymestr ciąży. Pomogły mi produkty Dermena.
Niby czary mary, a w miejscu do którego chodzę to są kolejki na nowe zapisy.
Słyszę co chwilę,że ktoś wraca bo np bóle wróciły czy ostatnio był Pan z kaszlem. Wcześniejsza kuracja pomogła mu na 2 lata, teraz kaszel wrocil i znowu chodzi.
🤷‍♀️

No oby pomogło;-)
 
Do góry