reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze podejście do in vitro. Kto zaczyna?

Ja mam o tyle dobrze, ze mogę pracować zdalnie, dzisiaj myślę ze jestem ostatni dzień w biurze i umówiłam sie na rozmowę z przełożoną żeby powiedzieć ze mogę mieć dłuższa nieobecność. Mam na majówkę 9 dni wolnego a myślę ze jak dobrze pójdzie to transfer będzie pewnie w przyszłym tygodniu to najwyżej dobiorę jeszcze te 2-3 dni.
 
reklama
Ja mam o tyle dobrze, ze mogę pracować zdalnie, dzisiaj myślę ze jestem ostatni dzień w biurze i umówiłam sie na rozmowę z przełożoną żeby powiedzieć ze mogę mieć dłuższa nieobecność. Mam na majówkę 9 dni wolnego a myślę ze jak dobrze pójdzie to transfer będzie pewnie w przyszłym tygodniu to najwyżej dobiorę jeszcze te 2-3 dni.
A widzisz, bo ja transfer będę miała mrożaczka w kolejnym cyklu. Super Ci wyszło z tym wolnym na majówkę ♥️
 
a możesz mi powiedzieć dlaczego transfer mrożony?
Ponieważ mam za wysoka liczbę komórek NK i w tym cyklu mój dr chciał skupić się na stymulacji, a w kolejnym na immunologii. Po punkcji wracam do sterydów. Przed transferem będę miała także podawany accofil i wlewy z intralipidu. Wszystko przyjmę na klatę, oby tylko efekt był owocny 🥹
 
A jeśli na sztucznym, to co się wówczas bierze?🫣
To zależy... Mówimy o takim transferze nie po punkcji, tylko później, mrożonego zarodka.
Można mieć mini-stymulację, jak przy IUI, wtedy normalnie np. gonadotropiny, Ovitrelle i transfer.
Ja na sztucznym miałam plastry z estradiolem. A potem Duphaston i dopochwowy progesteron. I tak do dziś...
 
A czemu robisz testy i nie pójdziesz na betę? Nie podchodzisz w Polsce?
Mieszkamy w Niemczech i tutaj przechodzimy całą procedurę. Tu dostaje się konkretny termin 11dpt i tyle 😢 Tzn nie wiem czy wszędzie, ale akurat w mojej klinice tak jest. Także czekam do jutra 😊
 
reklama
Do góry