reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze podejście do in vitro. Kto zaczyna?

Cala Holandia... wszytko maja gdzieś... mówią że jeśli sikam normalnie to jest oke. 😪 tu nawet nie możesz pójść prywatnie na badania więc nie mam jak sobie pomóc. Rano brzuch jest oke. Później biorę 2 tabletki dopochwowo progesteron i mam wrażenie że od tego mam wzdecia i duży brzuch.. tabsy mam brać 3x dziennie. Brzuch na szczęście jest mniejszy niż pierwszego dnia ale po całym dniu jest znowu duży napchany gazem. Sama nie wiem o co chodzi. W piątek transfer oni mówią że jest oke... ze mam odpoczywać.... martwię się trochę. Sama odstawie dzis progesteron i zobacze czy będą mniejsze wzdęcia
nie powinno sie odstawiac progesteronu przed transferem, poniewaz in vitro generuje w nasz cykl i organizm nie dziala tak samo jak podczas naturalnego zajscia w ciaze. Jezeli bedziesz miala za maly progesteron to transfer sie nie powiedzie :(
 
reklama
nie powinno sie odstawiac progesteronu przed transferem, poniewaz in vitro generuje w nasz cykl i organizm nie dziala tak samo jak podczas naturalnego zajscia w ciaze. Jezeli bedziesz miala za maly progesteron to transfer sie nie powiedzie :(
Ale równie dobrze mogę mieć jego nadwyżkę stąd te skutki uboczne.... oni nie kontrolują poziomu
 
Pierwsze słyszę żeby to pacjenci a nie embriolog wybierał zarodek do transferu 😳 badane czy nie badane - to specjalisci są od tego żeby decydować który zarodek ma największe szanse na przyjecie się.

No bo tak jest. Przynajmniej we wszystkich klinikach o których ja wiem 🙈 zawsze na początku transferuje się zarodek najlepszej jakości bo on najlepiej rokuje, chociaż często bywa, ze zarodki gorszej klasy dadzą zdrową ciążę a te lepszej się nie przyjmą lub nie utrzymają. To trochę loteria.

To mogą być objawy hiperstymulacji, kontroluj obwód brzucha, jeśli się zwiększa to pilnie do szpitala na usg.
To moze ja tak trafiłam ale serio tak mialam. Odpowiedz to byla ze skoro zarodki nie sa zbadane to embriolog nie wie czy jest chory czy zdrowy, wiec zeby pacjent nie mial pretensji to sam sobie wybiera. I bylo ze zalecany przez embriologa to: xxx, oczywiscie ten najlepszy z listy, ja i tak go wybrałam.
No i 💩
 
To moze ja tak trafiłam ale serio tak mialam. Odpowiedz to byla ze skoro zarodki nie sa zbadane to embriolog nie wie czy jest chory czy zdrowy, wiec zeby pacjent nie mial pretensji to sam sobie wybiera. I bylo ze zalecany przez embriologa to: xxx, oczywiscie ten najlepszy z listy, ja i tak go wybrałam.
No i 💩
Mogę zapytać co to za klinika?
Dramat taki embriolog, to tak jakby lekarz dał Ci na grypę listę leków do wyboru i kazał sobie coś samemu wybrać, bo jak nie zadziała to żebyś nie miała do niego pretensji 🤡 ivf to nie jest wolna amerykanka, on ma się na tym znać i prowadzić procedurę a nie, ze pacjent sobie wybiera na chybił trafił 🤦🏻‍♀️ chyba, ze to miał być taki przekaz podprogowy, że bez badania zarodków ivf to loteria, dopiero jak zapłacisz dodatkowo 15 tysięcy to łaskawie specjalista się zaangażuje 🙄

Dodam tylko, że znam bardzo wiele przypadków podania zarodka najlepszej klasy, które nie dały ciąży i kolejnych transferów zarodków gorszej klasy dających zdrowe, donoszone ciąże. Nie ma reguły. Jednak mimo wszystko statystyki przemawiają za tym, by w pierwszej kolejności podawać najlepsze, najlepiej rokujące zarodki i to się praktykuje wszędzie.
 
Mogę zapytać co to za klinika?
Dramat taki embriolog, to tak jakby lekarz dał Ci na grypę listę leków do wyboru i kazał sobie coś samemu wybrać, bo jak nie zadziała to żebyś nie miała do niego pretensji 🤡 ivf to nie jest wolna amerykanka, on ma się na tym znać i prowadzić procedurę a nie, ze pacjent sobie wybiera na chybił trafił 🤦🏻‍♀️ chyba, ze to miał być taki przekaz podprogowy, że bez badania zarodków ivf to loteria, dopiero jak zapłacisz dodatkowo 15 tysięcy to łaskawie specjalista się zaangażuje 🙄

Dodam tylko, że znam bardzo wiele przypadków podania zarodka najlepszej klasy, które nie dały ciąży i kolejnych transferów zarodków gorszej klasy dających zdrowe, donoszone ciąże. Nie ma reguły. Jednak mimo wszystko statystyki przemawiają za tym, by w pierwszej kolejności podawać najlepsze, najlepiej rokujące zarodki i to się praktykuje wszędzie.
Invicta, @Ola9876 daj znac jak bylo w Twoim przypadku, moze to tylko moj lekarz cos takiego praktykuje 😅
Moj najlepszy zarodek dal ciaze, niestety tylko na 6-7tyg☹️
 
Ale równie dobrze mogę mieć jego nadwyżkę stąd te skutki uboczne.... oni nie kontrolują poziomu
tak naprawde nie badalas progesteronu wiec nie masz pewnosci czy masz go za malo czy za duzo... jezeli istanieje mozliwosc zabadania progesterony chociaz prywatnie to bym go zbadala na twoim miejscu ale zrobisz co uwazasz
 
Invicta, @Ola9876 daj znac jak bylo w Twoim przypadku, moze to tylko moj lekarz cos takiego praktykuje 😅
Moj najlepszy zarodek dal ciaze, niestety tylko na 6-7tyg☹️
Hej Wam. A co jak było w moim przypadku?
Ja po wizycie , niestety jest w wymazie jakaś bakteria mam leki i kolejny wymaz w sobotę. Wtedy potwierdzimy transfer który będzie 12.09.
 
reklama
Do góry