reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pierwsze podejście do in vitro. Kto zaczyna?

@marzycielko a co u Ciebie? Jak twoje wyniki immunologii? 🤗
dziękuje ze pytasz ale nie zbadalismy jeszcze immunologi, pozwolilismy sobie na relaks i bylismy na wakacjach w Turcji :) potrzebowałam takiego 100% odpoczynku, bylam tez na pierwszej wizycie u psychologa ale nie dokonca bylam zadowolona, psycholog zapytal czy nie myslalam o zmianie partnera... mysle ze takie pytania nie sa na miejscu, gybym chciala to zrobic to juz dawno byl to zrobila, poza tym nikt nie da mi 100% gwarancji czy z innym partnerem nie bedziemy miec tych samych problemow...
immunologie zbadamy we wrzesniu lub na poczatku pazdziernika, musimy ustukac troche gotowki, ja najchętniej zapożyczyłabym sie w banku ale moj chlop sie nie zgadza
 
reklama
Hej, a mogę wiedzieć co zmieniliście? Jakie różnice między 1 a druga stymulacja i z jakim skutkiem?:) (jeżeli mogę wiedzieć) I jakie leki dostawałaś? Czy morfologia nasienia prawidłowa czy obniżona? Pozdrawiam serdecznie!
przed druga stymulacja byłam przez półtora miesiąca na tabletkach antykoncepcyjnych aby wyciszyć organizm, stymulacja trwala dluzej o 2 dni bo moje jajeczka wolno sie rozwijaja roznica byla wielka przy pierszej stymulacji pobrali mi 6 komorek z czego finalnie 2 nadaly sie do zaplodnienia, przy drugiej pobrali 27komorek z czego 17 nadalo sie do zaplodnienia, co do leków to nie pamiętam nazw ale mogę podać je pozniej. Borykamy sie z obnizona morfologia nasienia, niestety u nas jest problem z rozowjem zarodkow z 6 zarodkow tylko jeden dotrwal do 5 doby, reszta przestała sie rozwijać po 4 dobie.
 
dziękuje ze pytasz ale nie zbadalismy jeszcze immunologi, pozwolilismy sobie na relaks i bylismy na wakacjach w Turcji :) potrzebowałam takiego 100% odpoczynku, bylam tez na pierwszej wizycie u psychologa ale nie dokonca bylam zadowolona, psycholog zapytal czy nie myslalam o zmianie partnera... mysle ze takie pytania nie sa na miejscu, gybym chciala to zrobic to juz dawno byl to zrobila, poza tym nikt nie da mi 100% gwarancji czy z innym partnerem nie bedziemy miec tych samych problemow...
immunologie zbadamy we wrzesniu lub na poczatku pazdziernika, musimy ustukac troche gotowki, ja najchętniej zapożyczyłabym sie w banku ale moj chlop sie nie zgadza
Bardzo dziwne pytanie psychologa, faktycznie... Może sprawić przykrość
 
dziękuje ze pytasz ale nie zbadalismy jeszcze immunologi, pozwolilismy sobie na relaks i bylismy na wakacjach w Turcji :) potrzebowałam takiego 100% odpoczynku, bylam tez na pierwszej wizycie u psychologa ale nie dokonca bylam zadowolona, psycholog zapytal czy nie myslalam o zmianie partnera... mysle ze takie pytania nie sa na miejscu, gybym chciala to zrobic to juz dawno byl to zrobila, poza tym nikt nie da mi 100% gwarancji czy z innym partnerem nie bedziemy miec tych samych problemow...
immunologie zbadamy we wrzesniu lub na poczatku pazdziernika, musimy ustukac troche gotowki, ja najchętniej zapożyczyłabym sie w banku ale moj chlop sie nie zgadza
No wiesz co... co za durne pytanie. My ostatecznie korzystaliśmy z banku nasienia i na myśl mi nie przeszła zmiana męża.
W czwartek mam kolejną wizytę, trochę się stresuję, bo dziewczyny na forum o mdlosciach, wymiotach, a ja czasem poczuję trochę podbrzusze i tyle. W głowie mi się nawet nie kręci. A na wizycie zamykającej procedurę był tylko pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym.
 
Bardzo dziwne pytanie psychologa, faktycznie... Może sprawić przykrość
myślę ze ten psycholog po prostu nie jest wyspecjalizowany w temacie niepłodności, poszukam jakiegoś innego ze specjalizacja :)
podobny tekst usłyszałam kiedyś od endokrynologa (mężczyzny) i jeszcze dostałam złotą rade ze mogę zdradzić męża ze skutkiem ciezarnym, pamietam jak podczas wizyty zaczelam plakac a on nawet nie zwrocil na to uwagi - moja noga juz nigdy wiecej u niego nie zawitala a moj stary chcial zrobic awanture na cala przychodznie ale ja byłam taka zdołowana ze chciałam tylko stamtąd wyjść...
 
No wiesz co... co za durne pytanie. My ostatecznie korzystaliśmy z banku nasienia i na myśl mi nie przeszła zmiana męża.
W czwartek mam kolejną wizytę, trochę się stresuję, bo dziewczyny na forum o mdlosciach, wymiotach, a ja czasem poczuję trochę podbrzusze i tyle. W głowie mi się nawet nie kręci. A na wizycie zamykającej procedurę był tylko pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym.
nie porównuj sie do innych dziewczyn, każda ciąża jest inna i każda kobieta przechodzi ja inaczej :) wszystko będzie dobrze :)
 
myślę ze ten psycholog po prostu nie jest wyspecjalizowany w temacie niepłodności, poszukam jakiegoś innego ze specjalizacja :)
podobny tekst usłyszałam kiedyś od endokrynologa (mężczyzny) i jeszcze dostałam złotą rade ze mogę zdradzić męża ze skutkiem ciezarnym, pamietam jak podczas wizyty zaczelam plakac a on nawet nie zwrocil na to uwagi - moja noga juz nigdy wiecej u niego nie zawitala a moj stary chcial zrobic awanture na cala przychodznie ale ja byłam taka zdołowana ze chciałam tylko stamtąd wyjść...
Boże co za konowały 😡
 
Właśnie nie wiem. Miałam napisać jak dostanę okres. Napisałam. Odpowiedź że wizyta w środę o 11.🙄
Niestety u mnie transfer odłożony do kolejnego miesiąca. Pecherzyk koło 19 mm, endometrium tylko 6mm, śluzówka też nie w normie. Lekarz stwierdził że zrobimy na sztucznym. Od nowego cyklu mam od 1dnia brac estrofem. Mam sie zglosic w 10-11 dniu nowego cyklu, czyli za jakis miesiąc. Ale z duza doza prawdopodobienstwa spróbujemy z 2 zarodkami od razu.
 
Niestety u mnie transfer odłożony do kolejnego miesiąca. Pecherzyk koło 19 mm, endometrium tylko 6mm, śluzówka też nie w normie. Lekarz stwierdził że zrobimy na sztucznym. Od nowego cyklu mam od 1dnia brac estrofem. Mam sie zglosic w 10-11 dniu nowego cyklu, czyli za jakis miesiąc. Ale z duza doza prawdopodobienstwa spróbujemy z 2 zarodkami od razu.
Ja jutro mam wizyte i tez sie dowiem jak działamy. 1 transfer mialam na sztucznym
 
reklama
myślę ze ten psycholog po prostu nie jest wyspecjalizowany w temacie niepłodności, poszukam jakiegoś innego ze specjalizacja :)
podobny tekst usłyszałam kiedyś od endokrynologa (mężczyzny) i jeszcze dostałam złotą rade ze mogę zdradzić męża ze skutkiem ciezarnym, pamietam jak podczas wizyty zaczelam plakac a on nawet nie zwrocil na to uwagi - moja noga juz nigdy wiecej u niego nie zawitala a moj stary chcial zrobic awanture na cala przychodznie ale ja byłam taka zdołowana ze chciałam tylko stamtąd wyjść...
nawet bez specjalizacji w niepłodności 9d psychologów wymaga się jednak pewnej świadomości oraz sporej dozy empatii... Przykro mi, że tak trafiłaś
 
Do góry