reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze "kopniaki"

reklama
Powiedzcie mi jak powinna wyglądać kontrola ruchów dziecka? Ile razy dziennie?? Ja zrozumiałam moją gin, że mam sprawdzić raz w ciągu dnia ilość ruchów (przynajmniej 4 ruchy) przez 20 min. Wydaje mi się to troszkę mało, a gdzieś wyczytałam, że powinno się sprawdzać 2-3 razy dziennie po godzinie (min. 10 ruchów).
 
od trzeciego trymestru czyli od 28 tyg powinno sie zaczac liczyc ruchy gdy dzidzia da o sobie znac przez godzine i musi ich byc co najmniej 10 czyli tak jak Blanes mowisz. a wierzcie mi ze potem tak bardzo dzidzie sie nie beda ruszac bo beda miec mniej miejsca a poza tym nie wszystkie ruchy sa wyczuwalne. ale jesli zazwyczaj jest 10 ruchow w pierwszych 5 minutach mozna przestac liczyc. a jak sie drastycznie obnizy ilosc i czestotliwosc ruchow to trza ginowi powiedziec. a moja Cyrylka rzadko sie ruszala ale 10 ruchow zawsze gdzies tam bylo.... tzn w bardziej zaawansowanej ciazy :)
 
Wiecie ja was chyba zamecze bo zawsze mam sto pytan, czy teraz czesto czujecie kopniaki maluszkow bo ja juz czuje tylko wieczorami i troche sie martwie?
 
Moje dzidzi rusza się non stop. Normalnie ADHD. Podobno w nocy też kopie bo skopało mojego promyczka bo nerach. Ale ja tego na szczęście jeszcze nie czuję więc przesypiam całą noc spokojnie. Później pewnie nie będzie już tak kolorowo.

Co do kontroli ruchów - chyba najlepiej poczekać na gina, bo już słyszałam wiele teorii. W książce 'w oczekiwaniu na dziecko' pisze że co 6 godzin 10 ruchów trzeba się doliczyć i można przestać.

Ktoś gdzieś wklejał link do takiego specjalnego formularza z ruchami. Tam wystarczyło doliczyć się 10 ruchów raz dziennie :confused:
 
Pyciu ja czuję ruchy rano, czyli na rozbudzenie, potem po południu i wieczorkiem, mniej wiecej o tej samej godzinie. Więc chyba nie jest powiedziane że trzeba czuc ruchy przez cały dzień na okrągło.
 
Oj to tak jak moja. Niby już po 30 tygodniu i powinna mieć mniej miejsca, a ona skacze od rana do wieczora. Rano mnie wita na pobudkę, potem w ciągu dnia wielokrotnie - zwłaszcza jak siedzę. Teraz też mnie cały czas podkopuje. No i jak się kładę też zasuwa.:-) Trochę się boję, bo to wygląda tak że ona wcale się jeszcze nie odwróciła, bo mam wrażenie że czuję ją wszędzie, a najbardziej w dole brzucha. To co ona? Ośmiornica???
 
reklama
a czujecie w tym samym czasie ruchy w dole brzucha i pod żebrem? :baffled: czasem tak czuję jakby maleństwo w tym samym momencie tłukło mnie rączkami i nóżkami. i w zasadzie dostaję tylko w prawą stronę jeśli chodzi o żebra. zastanawiam się, jak dzidzia jest ułożona:confused: dowiem się pewnie za jakiś tydzień lub dwa, jak pójdę do gina...
 
Do góry