reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze kłopoty z naszymi maluszkami

Loja trzymam kciuki żeby szmery sobie poszły, a powiedzcie mi ile kosztuje ta szczepionka przeciw pneumokokom
 
reklama
loja- wszystko bedzie dobrze, trzymam kciuki.
a tak na boku moj kuzyn urodzil sie z dziura w sercu a po 2 miesiacach nie bylo sladu...mlody organizm dal rade sam :happy:
u nas szczepioka ta jest na liscie podstawowych i nie trezba za nia placic.
 
Loja, pełno dzieci ma tzw. szmer niewinny (mój Maciek też), więc i u Ciebie jest na pewno to samo, więc glowa do góry!!!! :tak:
Szczepionka p/pneumokokom kosztuje (w zależności od apteki) od 300 do 400 zł. Pamiętajcie, że im mniejsze dziecko tym wiecej dawek. Możecie na ten temat poczytać na stronie www pneumokoki.pl
 
Dzieki Mamuśka chyba zrobie tak jak Ty i zaszczepię moje maleństwo jak skończy roczek
 
Dziewczyny dziękuję za dobre słowa i otuchę od razu się robi lżej na duszy:tak:
Mamuśka mam nadzieję że u Mateuszka też to będzie tzw. szmerek niewinny :tak:ale na razie strach niestety jest:-(
 
Loja strach o Nasze pociechy to niestety juz Nas nigdy nie opusci ... trzymam piastki zacisniete za Matiego ... mam nadzieje ze bedzie tak jak mowi Mamuska ...buziaki :happy:

Co do pneumokokow ... poki Dawidek bedzie z babcia w domku, jak ja wroce do pracki, nie widze potrzeby go klocia ( a i tak teraz wcale go szczepic nie moge) ... i zrobie tak jak wiekszosc, kiedy skonczy roczek zaszczepimy Dawidka :happy:
 
loja - moj brat mial dziurke w sercu do 5 roku zycia!!! byl pod stala opieka kardiologa i w koncu sama sie "zrosla". takze nie przejmuj sie :-)

Renik - moja mala tez miala taki okres, ze wciagala sobie dolna warge i ssala. ale juz jej minelo, wiec chyba nie ma sie czym przejmowac ;-)

Moniqa - ja tez czesto obcinam Nince paznokcie, bo strasznie sobie drapie buzke w nocy.

My skapitulowalismy na razie z usypaniem malej w lozeczku :-( wczoraj po 3 godzinach marudzenia w lozku dostala histerii, wiec wsadzilismy ja w lezaczek i doslownie po 3 min zasnela.
chyba nie ma sensu jej tak meczyc na razie. tym bardziej, ze jak tak dlugo zasypia, to caly nasz rytm dobowy jest totalnie rozchrzaniony. ja obstawiam, ze Ninka jest troche nadpobudliwa i nie potrafi sie wyciszyc i dlatego nie moze zasnac. a bujanie ja uspokaja. wiec na razie chyba bedziemy usypiac w lezaczku, a za jakis miesiac moze sprobujemy znowu. musze sie chyba przyzwyczaic do porazek wychowawczych ... :dry:
 
Gufi - mysle, że to wcale nie porażka, może ona poprostu nie lubi zasypiać w łózeczku, a skoro zasypia w leżaczku a nie konieczne w Twoich ramionach to nie jest źle, w końcu nie masz obciązonego kręgosłupa a ona jest spokojna, przecież lezaczek nie taki zły ;-)

co do szczepionki to fakt, ze to sporo pieniedzy ale postanowilismy z mężem, że jak Niuńka dostanie jakieś pieniążki (a pewnie dostanie) na roczek to przeznaczymy je właśnie na te szczepionkę.
 
reklama
a ja mam z Wojtusiem inny problem :-( strasznie złazi mu skóra między paluszkami nóżek... pomyślałam, że to nasza wina, bo nie wycieraliśmy dokłądnie po kąpieli między paluszkami (bo zaciska je straszliwie)... ale teraz osuszam po kąpieli patyczkami do uszu bardzo starannie, zasypujemy pudrem i wydaje mi się, że wcale nie jest lepiej... może skóra przestaje złazić powoli, ale ma mocno zaczerwienione paluszki i boję się, że coś może jest nie tak... macie jakieś doświadczenia? bo nie wiem co robić
 
Do góry