reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze kłopoty z naszymi maluszkami

ja myślę, że to nic poważnego i wcierałabym po prostu oliwke po kąpieli :tak: Jeśli Cie to jednak martwi (a pewnie do głowy przyszła Ci grzybica) to zapytaj przy okazji lekarza.
 
reklama
GOSZULA a sprobuj posmarowac po kapieli i w ciagu dnia bephantenem,ta masc jest rewelacyjna i moze Wam pomoc,u mnie na zgieciu raczek malutka ma zaczerwienione smaruje ta mascia i przechodzi bez problemu...:tak:
 
Kuzynek Jakubka miał też szmerek w serduszku (dziurka), ale faktycznie do 2 latek mu zarosła-to częsta przypadłość, ale lepiej się upewnić i zrobić badanie.
CO do szczepionki to u nas w przychodni cena 260 zł/dawka. tez chciałam "zaoszczędzić" i zaszczepić Jakubka jak skończy 2 latka, ale tak sobie myślę, że przecież im mniejsze dziecko tym większe ryzyko, cięższe objawy, więc szczepimy teraz. Pewnie że może to i "niekonieczne"-o ile wogóle można w takich kategoriach mówić, ale nie chcę się upewniać na własnej skórze, jasne że wszystko może być ok nawet jeśli nie zaszczepię, ale jeśli nie zaszczepię, a coś zdarzyłoby się to zawsze miałabym żal i wyrzuty sumienia. Wszystko jest do czasu a ze zdrowiem nie ma co fikać. Tak sobie myslę;)
 
Goszula-mi to właśnie wygląda na grzybicę (spróbuj jak mówią dziewczyny bepanthenem, a jak nie pomoże to poradź się lekarza). ja osobiście bym spróbowała clotrimazolem w kremie, no ale Tobie radzę co wyżej napisałam.
 
A moim zdaniem to nie grzybica ... Dawidkowi tez schodzila skorka ale nie spmiedz a z palca duzego ... smarowalam gazikami nasaczonymi spitytusem 70 % i po 2 dniach wszystko wrocilo do normy ( smarowac kazala mi polozna)
 
mojemu Olusiowi tez tak schodziła skórka ale to jak miał 1 miesiąc, myslalam, że to paproczki ze śpiochów ale była to skórka. Jakoś sie tym nie przejełam i samo zeszło. Tylko zależy jak to wygląda, bo u mnie to bylo malutkie.
 
U mnie tak samo - przez miesiąc a nawet 1,5 małej schodziła skórka pomiedzypaluszkami (u rączek, u nóżek chyba nie ale nie jestem pewna). Samo mineło i szczerze mówiącwyglądało to tak, ze nie budziło mojego niepokoju
 
dziewczyny,a w jakiej pozycji śpią Wasze Maleństwa? bo mojej Oli bardzo podoba się spanie na boczku.tyle że troche się boje zostawiać ją tak na noc,bo Mała zasypia wtulona w pieluszkę.a na boczku,to tak się mocno do niej przytula,że troche obawiam się o jej oddech.po urodzeniu spała tylko na prawym boku,bo miała złamany obojczyk,ale bez pieluszki.i nie było problemu.a teraz trochę się obawiam,mimo iż ta pozycja jest dla niej wskazana,ze względu na jej potylicę.
 
Aninaa moja mała spi na pleckach ale tak do 2 miesiaca ukladalam ja raz na jednym raz na drugim boczku (tak zalecili w szpitalu) Teraz nie ma mowy zeby Marike ulozyc jak ja chce :-D Tak sie wierci ze czasem rano spi w poprzek łóżeczka na boku albo i prawie na brzuszku ale głównie sypia na pleckach z rozłozonymi na boki łapkami :-)

CZARODZIEJKO CO U WAS? JAK MACIUS? ODEZWIJ SIE DO NAS!
 
reklama
OLiwka spi na plecach z raczkami rozlozonymi na boki:-)tylko w szpitalu kladlam ja na boczku,ale pozniej juz sie przyzwyczaila,jak lezy z nami w lozku to tak czsami kopie,ze spi wpoprzek,ale zawsze na pleckach;-)
 
Do góry