reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze kłopoty z naszymi maluszkami

Katka współczuje Tobie i Hani- dobrze że macie to juz za sobą;-)

Loju a dlaczego MAteuszek miałby mieć podcinane wiązadełko, jakie objawy u Mateuszka pozwoliły postawic taka diagnozę?

Rudykotku, nie wiem co powiedzieć, ale może Franio akurat tak podgina rączkę, nie ma równego oparcia i stąd to przewracanie na bok?

My tez byliśmy na kontrolnym usg stawów biodrowych i uff wszystko w porządku:-)
 
reklama
Dziewczyny a o to usg stawów biodrowych to się jakoś szczególnie starałyście czy sami wam je wykonano? Bo ja byłam w grudniu i tylko poogladał mi Olusia, pomacał pachwinki i kazał pieluchować :confused: myślałam, że zrobi usg ale nie zrobił, a teraz czytam, że wasze pociechy miały... Olek miał tylko w szpitalu robione usg jak się urodził. A pieluchowanie jest dla mnie bez sensu bo mu się te pieluchy wałują w śpiochach.
 
Z tego co słyszałam to rutynowo zalecają pediatrzy wykonywanie usg stawów ok. 5-6 tygodnia życia dziecka. My tak mielismy zalecone jak wychodziliśmy ze szpitala. Miał robione zatem raz w 6 tyg. życia, i ze stawami było wszystko dobrze , ale synek miał przywodziciele, ścięgna w pachwinach spięte, więc tez było zalecone pieluchowanie i masowanie. Teraz po kontrolnym usg i badaniu wyszło że jest super :-) Milkshake, ja pieluche dawałam w body, i nawet nie zwijała się, ale mimo wszystko tez mnie wkurzało to pieluchowanie;-)
 
Milkshake u nas dostaje się skierowanie na USG bioderek na pierwszej wizycie w poradni czyli w 3 tyg. zycia dziecka. Badanie i USG (każdemu dziecku jest robione, nawet jak lekarz nie ma podejrzeń, że coś jest nie tak) jest całkowicie refundowane. Ponieważ jednak są straaaszne kolejki i zanim bym się dostała, to moja Meduzka skończyłaby ze 3 m-ce :szok: to poszliśmy prywatnie :tak:
 
Milshake zobacz czy nie masz w książeczce zdrowia jakiegoś zalecenia co do bioderek, ja jak przeglądałam ksiązeczke mojej córci to zauważyłam, że tam właśnie jest zalecenie żeby powtórzyć usg w drugim miesiącu zycia , no i sobie wtedy przypomniałam, że zaraz po orodzie połozna o tym mówiła tylko po tej cesarce byłam lekko trzasnięta. My tak jak mamuska bylismy prywatnie kosztowało to 20 zł, więc nie opłaca się stac w kolejce i czekac na jakiś odległy termin.
 
Rudykot - wydaje mi sie,ze to nie zaden defekt.Moze po prostu woli ta strona operowac (tak jak jedni pisza lewa reka albo prawa).Co do oczu - pediatra Hani tez zalecila Sulfacedamidum.Po 3 serii bylo ok,ale jak tylko sie skonczyly krople,to po 1 dniu wszytsko wrocilo_Okulistka z lekkim ochrzanem,swtierdzila,ze powinnam pzryjsc sama wczesniej do niej,a nie zwarzac na slowa pediatry :dry:.Badz tu madry,pediatrze zglaszalam kilka razy ten problem.I poniewaz Haniek ma juz 4 miesiace,trzeba bylo zrobic ten zabieg od razu,juz za pozno na farmakologiczne metody.
Znajomej dziecko tez mialo plukane kanaliki i rowniez byla opuchlizna,krewki nie bylo.
Ale najwazniejsze,ze oczka w ogole jej nie ropieja juz :-).
 
Dziewczyny lepiej isc prywatnnie na to usg stawow biodrowych bo to jest bardzo wazne!!!!I na pierwszej wizycie powinno byc robione usg bo wtedy mozna wszytko dokladnie zobaczyc a po faldkach nie zawsze mozna postawicdobra diagnoze(zreszta po usg tez nie przekonalam sie na wlasnej skorze...)Jateraz tez jade 7 lutego na kontrole i mam nadzieje,ze teraz lekarz nie powie mi ze trzeba wsadzic Oliwke w szyne,pominajac fakt,ze niestety juz w nie byla ale przez niedouczenie innego lekarza...wiec ja namawiam zebyscie sie upominaly o zrobienie usg dla pewnosci poprostu...
PS.Moja kuzynka nie dopilnowala tego u swojego synka i teraz ma 4 lata mial robiona operacje w Otwocku w Klinice rehabilitacji prawie rok jezdzil na wozku i teraz lekarze powiedzieli,ze jak nie stanie na wlasnych nogach przez miesiac to juz nigdy nie bedzie chodzil:-(.Koszmar dla takiego dziecka i dla rodzicow tez:(((
 
Renik przegladne jeszcze raz porządnie książeczke Olka, choc po badaniu bioderek powiedzieli mi, że wsio ok. Albo nie pamiętam, bo też byłam jak śnięta po cesarce i wiele rzeczy do mnie nie dochodziło. A i tak pojde prywatnie bo musze isc na kontrole 15 lutego, bede spokojniejsza po usg.
 
Mam pytanko czy wasze dzieciątka też sie tak miziają (głaszcza) łapką po buzi. Moj Oluś sie wybudza i mocno trze rączką o policzki i uszka...mam wrazenie ze go cos swędzi (ma alerie)... ale moze sie myle
 
reklama
Dziewczyny mi pediatra tłumaczyła, że usg bioderek najlepiej ortopedzi lubią robic jak dziecko skończy dwa miesiące, bo wtedy panewki są już wykształcone, a wcześniej to poprostu szeroko pieluchować i badać u pediatry "ręcznie". Prywatnie to ok 40 zł usg, ale często są refundowane u nas w Gdyni miasto płaci (nfz chyba ma małe limity i w grudniu już były wyczerpane-strasznie nas to wkurzyło i znaleźliśmy przychodnie na drugim końcu miasta, która jeszcze robiła bezpłatnie, powiedziałam sobie, że wolę zapłacić nawet za taksówkę, a tym g... nie zapłacę, wystarczy żę za poród w państwówce wyszarpali ode mnie 250 zł). Milkshake jakub też się mizia po twrzy i uszkach i główce, właściwie to nawet się drapie, ma alergię a skaza bardzo swędzi, ja go owijam ciasno na noc w kocyk, bo inaczej toby mi nie pospał nawet godzinki.
 
Do góry