reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze kłopoty z naszymi maluszkami

nefrologa(co to za specjalista:confused:?).
pozwole sobie odpowiedzieć nefrolog to specjalista od schorzeń nerek - leczy je nieinwazyjnie, zajmuje się między innymi bakteryjnym zakarzeniem układu moczowego...Natalkę leczyłam nefrologicznie stąd wiem:tak:


Dziewczyny mam nadzieje,ze zastrzyki naprawdę pomogą.
 
reklama
Moniqa - ja tez trzymam kciuki za wizyte!!!

iwonka - moze zastrzyki w koncu pomoga... Ninka tez przez to przechodzila jak byla malutka. nie dajcie sie ;-)
 
Iwonka dzieki:tak:A zastrzyki pomoga na bank bo lepiej sie antybiotyk wchłania z krwi niz z zoładka.Z zoładka moze organizm słabiej przyswajaca na pewno wolniej.
 
Iwonko zdrówka dla Kubusia ... trzymam kciuki aby zastrzyki szybko zrobily co trzeba i młody juz nie chorował :tak:

Monia kciuki zaciśnięte :tak:

a u Nas siuski złapane i zaniesione do badania ... od 14:30 wyniki :sorry2:
Dawid siedzial pół godziny z woreczkiem i wstrzymywał ;-) az w koncu nie wytrzymał i wysiusial się :-) ... a ja dobrze ze wlozylam woreczek jeszcze do sloiczka bo inaczej mialam bym siuskowy potop w torebce :-D;-)
 
Monia...jak wyniki moczu?

Iwonko...mam nadzieje że zastrzyki pomagaja i Kubulek czuje się lepiej :tak:

My po wizycie u nefrologa zadowoleni :happy:...wszystkie wyniki Amelki od ostatniej wizyty są jak najbardziej w porządku...nasza pani dr powiedziała że całkiem możliwe jest że te zumy pojawiały się od częstych odparzeń małej, do których miała skłonność chodząc jeszcze w pieluszkach...mam nadzieję że ta hipoteza sie potwierdzi !!! Na dzień dzisiejszy -- nadal kontrola moczu raz w m-cu i za 3, 4 m-ce kontrola...

Ale tak dla równowagi - od poniedziałku Amelia ma straszną chrypke :-(Podaję jej Eurespal - tak poradziła nam pani nefrolog...osłuchowo czysto, gadrełko raczej nie zaczerwienione....boję się że to krtań, no ale może kaszlałaby przy tym szczekająco...kaszle co prawda ale do czasu do czasu, kaszel z suchego przechodzi za moment w mokry...w nocy spokój...no i zaś sie martwie :-(
 
Monia no to piekne wiadomości ... i oby tak dalej az do braku kontroli :-):tak:
co do chrypki ... Dawidek tez takową miał ;-) ... i lekarka przepisała mu Deflegmin 2x25 kropli przez 7 dni a po 7 dniach 1x25 kropli przez 4 dni :tak: ... dzisiaj jest 7 dzien i Dawidek ani nie kaszle ani nie ma chrypki, może tez spróbujcie??

a wyniki:
liczne szczawiany i moczany :confused: ... dzisiaj bede dzownic do lekarki ... ale może Ty Moniu wiesz o co chodzi :confused:
a poza tym (bede pisac co pisze bo lekko niewyraznie ;-)) inne: niel. sluz w prep.
wałeczki: moczanowe niel. w prep.
i inne jakies niel.
ph: 6,5
kompletnie nie wiem o co biega ... ale laborantka powiedziala ze jest ok :sorry2:
 
Moniś...jeśli w moczu nie ma leukocytów, erytrocytów, białka, azotanów to moim zdaniem jest ok...te szczawiany to moga byc od diety, albo może Dawidek mało pije? Moczany mogą wystąpić jak mocz za długo jest przetrzymywany - przyjete jest że do godziny powienien zostać zbadany w lab...
Nie martwiłabym sie na Twoim miejscu, ale można to skonsultować z pediatrą...

Iwonko...czy dobrze myślę z tym moczem Dawidka?
 
Monika super,ze u nefrologa wszystko dobrze - oby już przy kolejnej wizycie pani stwierdziła,ze więcej ich nie trzeba:tak:. Dużo zdrówka dla Amelki:tak:

Co do wyników Dawidka nie mam pewności więc nie chciałabym się wypowiadać,bo może to być wynikiem diety i nic się nie dzieje i tu jak pisałaś Dawidek musi dużo pić,ale może to też być jakieś zakażenie układu moczowego...dlatego najlepiej jak Monia porozmawia z lekarzem - trzymam kciuki,żeby to jednak nic nie oznaczało:tak::tak:



Mój Kuba ciągle kaszle,ale dopiero wziął połowę zastrzyków więc mam nadzieje,ze pomogą:baffled:
 
reklama
Witam Wszystkich !!!
Dawno sie nie odzywalam,ale duzo sie u nas wydarzylo odd tego czasu...
Widze,ze choroby sa teraz na topie,u na tez od pazdzeirnika jak Oliwka zaczela chorowac to moze teraz jest troche lepiej...Od wrzesnia poszla do przedszkola i strasznie mi chorowala,caly grudzien przesiedziala w domu brala silny antybiotyk w zastrzykach,szczepialm ja na grype i poki co jest nawet dobrze....
 
Do góry