reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze kłopoty z naszymi maluszkami

Dziewczyny, czy Wasze maluszki jeszcze ulewaja?

Paula nadal mi ulewa. I niewazne, czy zjadla samo mleko, kaszke czy obiadek. Czasem poleci troszeczke a czasem musze ja przebierac:no:. Zdarza sie, ze ulewa jej sie 2 godz po posilku:baffled:

Nie wiem, czy dlatego, ze jest b. ruchliwym dzieckiem, ktore przez minute nie usiedzi spokojnie, nawet na rekach wykreca sie, skacze itp., czy moze przez to, ze jest alergiczka:dry:.

Aha- zawsze trzymam ja, zeby sie jej odbilo.
 
reklama
Kajenko Dawidkowi ulewa sie, a raczej "odbije" moze raz na tydzien .... nie trzymam Go juz do odbicia ... a moze Paula za duzo zjada na raz? i dlatego Jej sie ulewa? ... ale z tego co sie orientuje to mojej kolezanki maluszek ulewal dosc dlugo ... najlepiej bedzie jak pogadasz z pediatra :happy:
 
Pytałam się w przychodni o to pobieranie krwi z palca. Pielęgniarka wytłumaczyła mi to tak, że jesli nie widać żyły to biorą z paluszka, ale to jest gorsze rozwiązanie, bo zanim ktoś tą krew zbada to może skrzepnąć, a ta z żyły- ponieważ jest jej więcej to jest "pewna" że zbadają ją. Z palca pobrana może okazać się niezdatna do badania. A ja raczej dwa razy nie chciałabym męczyc Kubusia, więc jednak zapłace i niech zrobią to raz a porządnie. Może to krzepnięcie też jest odpowiedzialne za "błędne" wyniki:confused:.
 
Kajenka, moja corcia bardzo ulewa ale ma refluks żołądkowo przełykowy. Jest po usg brzucha i konsultacji gastrologicznej, dostaje leki na obnizenie kwasnosci soku żołądkowego, a zageszczacz Nutriton nic nei pomogl. Zawsze trzymam ja do odbicia, nawet 3 godziny a i tak ulewa. Doszlo do skrajnej sytuacji, ze ograniczam jej mozliwosci ruszania sie (przez to rozwija sie troche wolniej) - nosze na rekach, zeby nie ulewala bo zaczela chudnac i tak nieiwiele to daje. Dopiero leki troche pomogly.
Pozdrawiam.
 
Kajenka właśnie to ci chciałam napisać co żmijka. Ulewać może się od tak poprostu bo taka uroda dziecka, ale może też być powodem refluksu przewodu pokarmowego. Najlepiej by było gdybyś skonsultowała się z pediatrą, zrobi może jakieś badania, da skierowanie do specjalisty i sprawa się wyjaśni. Pozdrawiam :-)
 
U mnie Oliwka tez ulewalai to czasami sporo,ale teraz juz od tyg w ogole nie ulewa,przeslo jej samo.Nie przejmowalam sie tym zbytnio niektorzy mi mowili,ze ja przekarmiam,ale wydaje mi sie,ze to nieprawda.Jak moge ja przekarmiac jak nie przybiera jakos super na wadze...
 
Dziewczyny mam do Was pytanie. Czy to możliwe, że dziecko może być uczulone na mleko następne, podczas gdy tolerowało mleko początkowe tego samego producenta ??
Robie Agatce rano i wieczorem kaszkę na mleku, ostatnio kupiłam jej mleko dla dzieci od 6 m.ż. i nie podobają mi sie teraz jej kupki. Są zielone, a to prawdopodobnie objaw, że może mieć alergię pokarmową. Wychodzi na to, ze sprawcą jest to nowe mleko. Wczesniej robiłam jej kaszki na mleku początkowym,ale tego samego producenta.Nigdy nie miałam problemów z jej kupkami, Agatka nigdy nie miała żadnej alergii, przez pierwsze pół roku była tylko na cycu, a ja jadłam wszystko bo nic jej nie było. Mozliwe, ze w tym nowym mleku jest coś czego nie toleruję, czy raczej winowajcy powinnam poszukać gdzie indziej ??
 
Mala_Mi - nie odpowiem Ci na to pytanie ,bo nie wiem.

A ja wczoraj bylam z Hania u nefrologa na kontroli,wszytsko oki.Mam pewne zalecenia, w siepniu kontrola.I do mam dziewczynek teraz pisze,ze wg niej,dobrze jest przemywac psitke roztworem kory debu.Ja musze przy kazdym przewijaniu.A Wy spojrzcie,czy male nie maja zaczerwienionego ujscia cewki moczowej,jesli tak,to tez poprzemywac.

Wczoraj ta lekarka <jest bardzo dokladna, jako jedyna zwroscila uwage w ostatnich wynikach,ze Hania ma podwyzszone proby watrobowe,do tego jeszce malo przybrala na wadze przez ostatnie 2 miesiace i mam isc ja zwazyc w przyszlym tygodniu,zrobic ponowne badanie na ta watrobe,i jesli nadal beda podwyzszone i nie przybierze,ma pediatra mi dac skierowanie do gastrologa :baffled:.Normlanie kiedy sie to skonczy i dadza Hani spokoj wreszcie:confused:.
 
Mała Mi z tego co nam mówiła alergolog: "dziecko może w każdej chwili stać się "wrażliwe" na dany pokarm nawet jesli do tej pory wszystko było OK".
 
reklama
Katuś - moja mama twierdzi że zawsze przy kąpieli ujście cewki moczowej dziewczynki powinno sie przemywać tak jak oczka wodą gotowaną robię to dla jej i mojego świętego spokoju- może coś w tym jest ?
 
Do góry