reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze kłopoty z naszymi maluszkami

reklama
nikolek ma pleśniawki. znacie jakieś domowe sposoby na nie? bo podobno moga strasznie bolec. Tesciowa poradziła mi jogurty ... sprobuję choc nie wiem czy mozna je już dawac dziecku..? co o tym myslicie?
 
U Nas rowniez krew pobierana byla z paluszka ... Dawidos zakwilil tylko podczas przeklocia, a pozniej dzielnie obserwowal jak pani pompuje krew do rureczek ( 7 rureczek :szok:)

Na plesniawki AFTIN ... jest bez recepty i kosztuje grosze :happy:
 
No to zażyczę sobie żeby pobrali Kubulkowi z palca, a jak będą się rzucać to się powołam na Was;-). Na plesniawki jest jeszcze skuteczna............. gencjana, ale niestety możecie sobie wyobrazić jak się wygląda po niej:laugh2:- (bierze się na patyczek do uszu i pędzluje wew. buźkę-jest bardzo skuteczna. Ale może zejdą po Aftinie (jest bez recepty):tak:. Jogurt faktycznie jest na pleśniawki dobry ale ja bym się bała Kubusiowi podać-alergia........
No i jesli karmisz piersią to trzeba by też swoje brodawki posmarować np. Aftinem. A tak wogóle to ograniczyć cukier i nabiał-bo na tym się najbardziej namnażają drożdżaki.
 
Walczyłam z pleśniawami jak wróciliśmy ze szpitala po porodzie. Aphtin jest powoli wycofywany z produkcji i lekarze nie zalecają aby używać go dla maluszków. Najprostszy sposób to wit. C w ampułkach (taka do zastrzyków), na wacik i przemywać buźkę. Ja to robiłam przy każdym przewijaniu na patyczek i do paszczy. P 3 dniach wszystko zniknęło, a miał buzie całą białą. Lekarz mi wytłumaczył, że wit. C nie szkodzi bo raczej jej przedawkować nie można. a jest zdrowsza od aphtinu.
Chodzi o to, że pleśniawki giną w kwaśnym środowisku i dlatego należy stosować wit. C.
Niektóre apteki chcą recepty na wit.C , a nie inne nie:confused:
 
Aftinu nie wolno dawać maluszkom ze względu na zawartośc kwasu borowego. Ja niestety go stosowałam, bo dopiero potem dowiedziałam się, że nie powinno się tego robić. Swoją drogą i tak był nieskuteczny. Dopiero wodny roztwór fioletu naprawdę pomógł. Chyba nawet po jednym posmarowaniu te cholery zaczęły znikać
 
Agnieszka18 - a jakie wyniki morfologii ma corka?Wszystko ok.Pytam,bo dzis sie dowiedzialam,ze wyniki badania krwi pobranej z palca a z zyly moga byc inne.Tylko z zyly ponoc sa wiarygodne.
 
reklama
Do góry