reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze 4 kólka - na co sie zdecydować?

Ja mam cichą nadzieję , że wystarczy mi jeden wózek ....

xmamuska napisz dlaczego potrzebowałaś drugiego wózka...może twoja opinia pozwoli nam dokonać optymalnego wyboru , jeśli chodzi o wózki trójfunkcyjne.

sa_raa wiesz zagiełaś mnie-ja myślałam , że to cena za komplet , ale teraz mam już spore wątpliwości...na dole strony jest link na stronę firmowa Mikado z listą dystrybutorów...ceny trzeba chyba sprawdzić ossobiście w terenie...

Mi bardzo podoba się wózek X-lander model x1 http://www.x-lander.com/pl/. Za komplet wyjdzie mi około 2000 zł. Mój facet zrobił niezłe gały ::) jak mu powiedziałam cenę wózka...  ;D
Ale mam nadzieję, ze  znajde coś tańszego....

Pozatym wydaje mi się , ze te gondole do x-landera sa malutkie. Zauważyłam, że na allegro są wystawione te gondole...a przy jednej kobieta napisała, ze jej dziecko szybko z niej wyrosło....wymiary wewnątrz to 75/34 - to chyba mało - jak myslicie?
 
reklama
Jeśli w styczniu urodzi się maleństwo mierzące ok 56-58 cm to za 2 -3 miesiące będzie miało spokojnie ponad 60 cm.
A ja bym chciała zapytać mamusie posiadające już bąbelki ... kiedy nasze pociechy będą mogły przesiąść się na spacerówkę i jak szybko rosną ???
 
Witajcie!
Przeczytałam ten watek i skoro pojawilo się pytanie o to jak szybko rosną maluchy to spiesze odpowiedzieć. Olek ma cztery miesiące i ma już około 68cm długości. Ubranka mam teraz na 68/74. Widuję małe gondolki od np Xlandera i wydaje mi się, że Olo już by się tam nie mieścił a jest lato i ubrania niewiele a do przykrycia tylko kocyk ewentulanie. Oczywiście Wasze maluchy rosnąć mogą wolniej, ale nawet w wieku pięciu miesięcy (około maja) chyba jeszcze nie będziecie się mogły przesiąść na spacerówkę, bo maluch dopiero będzie myslał o siadaniu. Przemyście małe gondole albo wejdźcie do mam styczniowych one już mają swoją opinię o wózkach na tą porę. Ja rodziłam w kwietniu i kupiłam deltima Voyagera Easy. To jest 2w1 z taką pseudo gondolką. W sam raz na lato, chociaż kolor niezbyt trafiony. Ważna jest waga wózka dla mam które mieszkają wyżej niż na parterze! Ja chyba przesadzuiłam z tym 15kg! Chociaż już mam opanowaną metodę wjeżdżania i wjeżdżania.
Życzę powodzenia w poszukiwaniach idealnego pojazdu dla dzidzi!
 
Irlandia dziękujemy ci bardzo za rady. Na pewno nam się przydadzą, a ja osobiście zaraz zajrzę do mam styczniowych. :laugh:
 
Ja właśnie przeczytałam cały wątek o wózkach. Dzewczyny polecają niektóre typy wózków. Ale znowu pojawiają się opinie, ze czasami lepiej miec oddzielną spacerówkę....no sama nie wiem. Podobno te 3-funkcyjne sa ciężkie...
 
Monika77 pisze:
Kamilala1   myślę, że nasze maleństwa zmieszczą się w gondolach wózków trzyfunkcyjnych (nawet w śpiworkach). No chyba, że urodzi się mały wielkoludek (mierzący np. ponad 60 cm), a jak będzie już ciepło to pewnie będziemy mogły wykorzystać spacerówki.

hehe no mam wrażenie, ze moja córcia bedzie takim małym wielkoludem :) jak teraz ma już 24 cm :D
a swoja drogą pytałam ową zaczepioną w "Smyku" mamę z X-Landerem o gondolke. Wymiary na długość ma raczej klasyczne, chyba jak większość, jest jednak węższa. Dzidzia, ktora w niej leżała była już sporych rozmiarów, taka wyrośnieta 4 miesieczna panienka :) ale mieściła sie swobodnie.. z tym, ze mamy lato..

A jednak te X-Landery są godne uwagi mimo wszystko.. tym bardziej, ze jakos teraz mialy pokazać sie w sklepach nowe kolekcje..
Zastanwaiam się też poważnie nad Hauck Traxxem. Wydaje sie byc równie funkcjonalny no i sporo tańszy.. szczególnie jesli ma sie np. znajomych, którzy mogliby zakupic go za nasza niemiecka granicą.. hm... poszukam takich znajomych :):)
a tak na serio.. zamierzam wszystkie swoje internetowe typy przetestować w sklepie :)

a apropos zakupów to w rzeczonym "Smyku" zakupiłam dla naszej córci pierwsze śliczne disneyowe body :) Nie moglam sie powstrzymac :)


 
AbEjA no ty już wiesz, że będzie córcia....ja jak tylko będę znać płeć też coś maleństwu kupię (czyli za 2 tyg). Narazie omijam szerokim łukiem sklepy dla maluszków, bo jak już wejdę to za uszy mąż mnie musi wyciągać , a potem śmieje się ze mnie tydzień , że " ja tylko oglądałam..."

A tak wogóle to kiedy zamierzacie zaopatrzyć się w wózek i całą wyprawkę? Ja myślałam, ze w pażdzierniku juz zaczełabym coś kupować, żeby potem nie wlec nogi za nogą w sklepach- bo może nie będę miała sił, a dotego potem będzie jeszcze śnieg padał....itp.
Jak powiedziałam swojej rodzicielce, to ta oburzyła się , że niby to za wcześnie. Chyba nie będę czekać do świąt?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Wczoraj u Mamuś styczniowych 2006 przeczytałam, że najlepiej wózek kupić w grudniu, bo są przeceny. Od nowego roku ponoć wprowadzane są nowe modele i wówczas cena jest zdecydowanie wyższa. Zamierzam to sprawdzić w jakimś sklepie. A tak w ogóle to przejrzałam ileś tam stron z wózkami i ich wymiarami (przede wszystkim te trzyfunkcyjne) i zauważyłam, że rozmiary gondoli potrafią być na prawdę różne: jedna miała zaledwie 68 cm długości, a inna 76 cm. Myślę, że te sześćdziesięciocentymetrowe mogą okazać się za krótkie i nasze dzieci mogłyby wyrosnąć z nich zanim zacznie się maj.
Zrobiłam sobie listę wózków, które chcialabym zobaczyć na żywo w jakimś sklepie i ewentualnie na jakiś się zdecydować. Ale z oglądaniem na pewno nie będę czekać do końca roku. ;)
 
reklama
Czesc mamusie ;D,
Coraz intensywniej przegladam rozne strony z wozkami, na stronach sklepow i producentow mozna uzyskac techniczne i wizualne informacje. Nam potrzeba troche opinii uzytkownikow i mam ktore ogladaly wozki w sklepach.
Osobiscie interesuja nas wozki uniwersalne, zarowno do miasta, ale czesciej pewnie beda uzywane w terenie, bo jestesmy dosc aktywni i lubimy spedzac czas na spacerach w lesie.
Moze pomoga wam w wyborze moje obserwacje, na razie teoretyczne, nie ogaldalam jeszcze wozkow w sklepach..
Rozejrzalam sie to tu to tam ::) i wysnulam wniosek, ze potrzebujemy wozka na duzych pompowanych oponach (maja lepsza amortyzacje) dodatkowo fajnie byloby znalezc wozio z amortyzatorami o regulowanej twardosci. Poza tym marzy mi sie latwy w prowadzeniu wozek, najlepiej ze skretnymi przednimi kolami, ale raczej stabilna 4-kolowka niz trzykolowiec- ktory moze sie na waskiej sciezce lesniej wywrocic :mad:
Podobno wazny jest kosz na zakupy, powinien byc pojemny, dobrze tez gdy wozio ma raczke z mozliwoscia przelozenia, czyli zmiany kirunku jazdy dla bobasa, daje to dodatkowa ochrone przed sloncem i zaspokaja potrzeby co bardziej ciekawskich maluchow, ktore lubia ogladac swiat, a nie tylko mame ;D
Nie wiem na ile i jak dlugo sie to przydaje, ale wersja gleboka wozkow moze byc wyposazona w gondole, lub w nosidlo, ktore sie w nia zamienia po wlozeniu na stelarz wozka. Jak dzidzia jest malenka chyba sie przydaje takie nosidelko w samochodzie, czy w gosciach....
Z dodatkami do wozkow jest roznie, czasem producenci daja dobra cene za komplet nawet z fotelikiem do samochodu i roznymi foliami i moskitierami, czasem trzeba placic oddzielnie a cena wtedy roznie dosc szybko w gore...
No wreszcie modele... kierowalam sie rozsadkiem, wozek ma byc wygodny, ale jego cena w granicach przyzwoitosci szacujemy max 2tys.
Patrzylam na wozki polskich producentow: Implast, Deltim, tu zamieszczam linka do innego forum, gdzie dziewczyny wypowiadaja sie o tych wozkach
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3196587&start=0
Milego czytania, ja mam juz metlik w glowie ::) ::) ::), chyba za duzo teorii, musimy cos obejrzec w sklepie, moze w weekend... ;)
Buzka
NASZ MALY BABELEK[/glow]
 
Do góry