reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierworódki - czyli pierwsza ciąża, wątpliwości, obawy i inne pytania

Katalka daj znać jak poszło Wam wdrażanie Niani w codzienne obowiązki. Mam nadzieję, że było bezproblemowo i fajnie. Jaką macie Nianie? Młoda czy trochę starsza? Z polecenia?
Jeszcze tydzień i do pracy wracasz ale wiesz może przyda Ci się trochę odświeżyć i wpaść znów między ludzi... Ja tak trochę czasami o tym myślę...A Florka sobie poradzi i szybko ustawi Nianię, zobaczysz!
 
reklama
Cześć, dziewczyny potrzebuję dobrego ginekologa, który będzie prowadził moją ciążę, czy możecie polecić kogoś w Warszawie? Zastanawiam się również nad wyborem szpitala, w którym będę rodzić. Pomożecie?

 
Witajcie dziewczyny!
Mam takie troszkę może nietypowe pytanie. Podejrzewam, że jestem w ciąży. 4 testy ciążowe pozytywne, dziś mają byc wyniki krwi. Chodzi o to czy w czasie ciąży nogę farbować włosy? Są różne opinie. Moja fryzjerka powiedziała, że tak. A co Wy myślicie o tym?
 
Kirusia -ja farbowałam i nic mi ani Ninie się nie stało. Ale farbowałam 1 raz jak byłam w 4 miesiącu ciąży.
Simoncia nie pomogę- z Mazur jestem. Wejdź na fora regionalne, znajdź Wawę i tam zapytaj dziewczyn!
 
Kirusia ja też raz zafarbowałam włosy chyba w 3 mies. ciąży. Gdzieś kiedyś czytałam, że to mit przewrażliwionych matek, że coś może się stać. Ja wybierałam farby, gdzie jest mniej amoniaku (pallete odpada) .
Ale tu cisza:D
 
Cześć ! Jestem tu nowa i nie zdążyłam jeszcze się przywitać, jestem w ósmym tygodniu ciąży i też gnębiły mnie podobne wątpliwości- to mit aczkolwiek pędzę dzisiaj do sklepu szukać farby bez amoniaku ;-)
 
Witajcie Dziewczyny!
Dziś odebrałam wyniki i są pozytywne:) Jestem mega szczęśliwa:)
Teraz mam pytanie odnośnie mdłości, są na to jakieś sposoby by je zmniejszyć?
Buziaczki
 
Justyś no wszystkich wywiało jakoś, co u Was?
Wercia witaj ;)i gratuluję
Kirusia gratulacje. Co do mdłości to ja żygałam jak kotka do 4 i pół miesiąca i nic nie pomagało. Podpowiem Ci tylko-zapytaj w aptece-wiem, że kobiety w ciąży jedzą takie tabletki w stylu LOKOMOTIV, jakby się miało chorobę lokomocyjną, to podobno im pomaga-na mnie nie działało. Są też czopki-na receptę od ginekologa. Dużo świeżego powietrza, mało smażonych rzeczy, mało ciężkich rzeczy. Nie wiem co Ci mogę jeszcze poradzić. U mnie samo przeszło w połowie ciąży ale 2 razy leżałam w szpitalu, bo ja kilkanaście razy dziennie wymiotowałam. Nocą także.
 
Kirusia ja miałam okropne mdłości przez połowę ciąży. Smażone powodowało mdłości o zapachu kuwety nie wspomnę:-) Były dni, że i herbata mnie o słabość przyprawiała nie miałam w ogóle apetytu przez pół dnia. W aptece kupiłam sobie syrop na zwiększenie apetytu. Miał fajny smak i dzięki niemu przestało mnie mdlić. W sumie kupiłam go żeby apetyt przywrócić, ale przez syrop i smażenie mięsa mi nie szkodziło. Pamiętam jak smażyłam obiad to z chusteczką przy nosie skropioną miętowymi kroplami na żołądek. Noo i piłam herbatę miętową bez cukru.
Net-ka U nas jako tako. Atopowe zapalenie skóry wróciło nam i męczy mi się dziecko, drapie się po nocach, nie śpi, mało je. A więc kuruję Szymonka ile wlezie. Powoli wracamy do formy. No i wyciszamy go. Muzyczka relaksacyjna przed kąpielą, po i do spania. Cudowna kąpiel połączona z masażem:)) po dwóch dniach widzę efekt, Szymek szybciej zasypia i dłużej śpi i budzi się radosny, mniej popłakuje przez sen, więc wszystko idzie ku dobremu. Muszę jeszcze nauczyć go za dnia nie spać na mnie, tylko samemu:D To jest aparat kładę go na siebie na brzuch ja "aaAaaaA" i Szymonek też śpiewa, uspokaja go to i zasypia:D :-)Mało siedzę na forum, bo właśnie staram się nie siedzieć, nawet jak Szymonek nie śpi, Poza tym szykujemy/planujemy chrzciny i nasz ślub cywilny. Gdzieś za około miesiąc powinno wszystko się odbyć:-)
Jak się miewa Ninka? Jak twoje chustowanie?
 
reklama
Dziewczyny mam takie pytanie. Czy to normalne, że bardzo dużo kicham od momentu kiedy zaszłam w ciążę? Normalnie to w ogóle a teraz parę razy dziennie. Trochę mnie to niepokoi:-(, bo wiadomo, że przy każdym kichnięciu reaguje mój cały brzuszek:zawstydzona/y:
 
Do góry