reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierworódki - czyli pierwsza ciąża, wątpliwości, obawy i inne pytania

ja sie męcze z katarem 3 dzien i gardło podrapuje drugi dzień... miodki, cytrynki, malinki - zobaczymy. poprawa niby jest...

JustYs21śpiworek chyba na dluzej wystarczy, a z kombinezoniku moze raz dwa wyrosnąć. Ja jestem za kocami, śpiworkami i ubraniem maluszka na cebulke :)

na szafa.pl widzialam taniusieńkie kombinezoniki itp więc na dobra sprawę mozesz kupic i to i to i zaplacic tyle samo co za jedną rzecz:)
 
reklama
Manta_zg w sumie dobry pomysł :) Poszukam śpiworków też. A na allegro widziałam świetne kombinezoniki i nie drogie;)

 
ja należe do przesadnie oszczędnych stety-niestety, ale jezeli chodzi o wyprawke itp... wole chyba kupic za dużo niz sie martwic pozniej, ze czegos nie mam i szukac w pospiechu w sklepach...

jak sie nie przyda to mozna sprzedać. :-)))
 
Ostatnia edycja:
Justys21 - ale chodzi Ci o coś po domu, czy na dwór? Rodziłam w grudniu, więc temat zimy mi nie obcy ;-)
Po domu ja ubierałam dość lekko (aż się moja mama dziwiła i ciagle mi próbowała małą otulać), bo w body i śpiochy. Jak spała, to dokładnie okrywaliśmy kocykiem. W nocy spała z nami. Temperatura w mieszkaniu ok 21 stopni. Karczek był zawsze ciepły. Jak chcesz coś grubszego na dzień, to są pajacyki z welurku.

A na dwór, hmmm, śpiworek jest zdecydowanie wygodniejszy. Kładzie się na nim dziecko, zapina i gotowe. Tylko jest jeden szczegół - do fotelika samochodowego juz się malucha nie wsadzi, bo nie na dziurki między nogami. Tak więc niestety trzeba kupić dwa kombinezony (tzn. czasami uda się znaleźć taki dwufunkcyjny - ja w zeszłym roku widziałam w h&m, ale one sa oczywiście droższe). Radzę kupować używane, bo to są rzeczy, których dziecko nie jest w stanie zniszczyć. Jeśli któraś z Was potrzebuje, to mogę odsprzedać. Mam dla dziewczynki seledynowy z wyhaftowanymi kwiatkami. Rozmiar 56. Chwilowo zdjęć nie porobie, bo wywiozłam do rodziców, ale za tydzień mogę przywieźć.

A co do ilości śpioszków - radzę nie przesadzać. Z rozmiaru 56 dziecko wyrośnie lada chwila.
 
Cwietka mi chodzi o ubranie zimowe na dwór właśnie. i nie wiem co będzie lepszą opcją, śpiworki szczerze to nie podobają mi się.
I właśnie kwestia śpioszków po domu, ile by par przydało się bobasowi?:) Mam dwie pary i nie wiem czy to nie za mało.

 
Justys21 - jeśli będziesz Dzidziusia wozić samochodem, to i tak musisz kupić kombinezonik z rozdzielonymi nóżkami. A potem sama zobaczysz. Jeśli będzie Ci niewygodnie ładować malucha do niego, to dokupisz śpiworek. Ja miałam oba i na codzienne spacery był śpiworek, bo wygodniejszy:
1. łatwiej w niego ubrać małego, nietrzymającego główki i wierzgającego kończynami i wrzeszczącego w niebogłosy stwora
2. "rośnie" razem z dzieckiem - nie trzeba było po miesiącu kupować nowego
3. w sklepie można było malucha szybko "rozebrać" - wystarczyło rozpiąć, dziecko się nawet nie budziło

A co do śpioszków - zależy. Jeśli wolisz pajacyki i będziesz z nich przede wszytskim korzystać, to 2 pary śpioszków mogą Ci wystarczyć. U nas codziennym strojem był bodziak + śpiochy. Pajace tylko na noc. Minimum to 7 par kompletów- dziecko potrafi się kilka razy na dzień zabrudzić - a to kupka przecieknie, a to maluch uleje. Ja bym radziła kupić 7 kompletów w rozmiarze 56 i 7 w 62. Jeśli dzidziuś urodzi sie duży, to szybko z 56 wyrośnie. Jesli będzie malutki, to zawsze można dokupić. Z domu przecież nie trzeba wychodzić - od czegóż jest allegro ;-)
No i odradzam dla maluszka wszelkie "dorosłe" ubrania. Dżinsy dla nowodorka to idiotyzm. Ubranka powinny być jak nabardziej wygodne i miękkie - pamietajcie, że maluszki głównie leżą na pleckach, więc wszelkie guziczki na karku i szlufki przy spodenkach, będą tylko uciskać małe ciałka.

No to się nagadałam ;-)
 
A gdzie dżinsy :) dziecko by się tylko męczyło. Właśnie na allegro szukam ciuszków, bo taniej wychodzą komplety niż u mnie w mieście w sklepach. Bodziaków mam właśnie dość dużo par, więc chyba zaopatrzę się w jeszcze parę par śpioszków i gotowe;)
Samochodem dzidzi wozić nie będę, ale coraz bardziej przychylam się do pomysłu kupienia śpiworka;)
 
Eliza - zależy :-D Jeśli mieszkasz na czwartym pietrze bez windy - będziesz potrzebowała wózka lekkiego. Jeśli głównie spacerujesz po lesie/dziurawych drogach, dobrze będzie zainwestować w duże pompowane koła.
 
reklama
Ja jestem za wózkami firmy coneco, nie są drogie ( patrząc po allegro) i w miarę ładne i wygodne w wożeniu. Dla mnie najlepiej, żeby to był wielofunkcyjny, z którego potem można zrobić spacerówkę. Wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem:) Jeden zakup.

 
Do góry