reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierworódki - czyli pierwsza ciąża, wątpliwości, obawy i inne pytania

Dziewczyny, brzuch boli bo naciąga się macica i wszytko w środku rośnie. Mnie jak nie raz pociągnie....przy gwałtownym wstawaniu z łóżka lub kichaniu....dlatego wszystko powoli. Ale wiadomo, że jak Was mocno boli lepiej to skonsultować. Ja mam teraz 2 przyjaciółki w ciąży...wczesniejszej ode mnie i przeżywają to samo, dzwonią i pytają co z tymi bólami. Musimy się wspierać :-)
A ja mam do Was pytanie, tych w późniejszym stadium wyczekiwania. Kiedy zaczęłyście gromadzić wyprawkę? Pojęcia nie mam co jest potrzebne, a co nie. Skąd czerpać wiedzę co powinno znaleźć się na liście? Boję się jak już maleństwo się pojawi, że nie będę wiedziała co robić. Mam przez to ciągle sny, dziś np. że małe płakało a ja nie mogłam wyparzyć butelki...i strasznie mi to szło długo. A drugie, jeśli któraś z Was miała przeziębienie czym się leczyłyście? Profilaktycznie to nawet nie można wziąć Rutinoscorbinu? Na razie nie ryzykuję. Piję herbatę z cytryną i zagryzam czochem :-/
Pozdrawiam.
 
reklama
katalka ja zaczęłam kompletować wyprawkę tak w okolicach 24-25 tygodnia tak powoli co miesiąc coś- wiadomo, żeby się nie zrujnować bo troszkę pieniędzy trzeba wydać:):) poszperaj w necie jest pełno przykładowych list co trzeba mieć na start:) a jak masz jakieś pytania to możesz napisać do mnie na priv postaram się pomóc...

co do przeziębienia to mi mój gin powiedział, że można brać tabletki które zawierają paracetamol ale wiadomo to w ostateczności a póki jeszcze nie ma potrzeby to mleko z czosnkiem i takie sprawy:)
 
Hej dziewczynki:-) jestem tu nowa,kolezanka polecila mi wasze forum:-) ja tez jestem w pierwszej.13.09.bylismy u lekarza i stwierdzil,ze to 7tydzien:-) i ze wszystko jest super:-) teraz wizyte mamy na 11.10:-) tez sie zamartwiam czy wszystko jest ok...i mam nadzieje ze tak:-)
 
katalka - wyprawkę zaczęłam kompletować pod koniec 6 miesiąca ciąży. Kasę na nią ciut wcześniej ;-) A jeśli chodzi o to co kupić to najlepszym wyjściem jest pogadanie z kimś ze znajomych lub rodziny kto ma małe dziecko - podpowie ci co potrzeba, co się sprawdziło, a co było tylko gadżetem i szkoda kasy. Jeśli nie masz nikogo takiego - to zawsze jest net i fora. List wyprawkowych jest mnóstwo, ale wszystko to trzeba przesiać przez sito własnych potrzeb, możliwości i rozsądku - bo mimo, że dzidzia jeszcze u mnie w brzuchu to już widzę, że to studnia bez dna :-D A tym gorzej, że na te rzeczy człowiek nie żałuje i łatwo się wydaje :-)
Po prostu pytaj jak będziesz miała wątpliwości.
Powodzenia - fajny okres przed Tobą :tak:
 
A ja mam do Was pytanie, tych w późniejszym stadium wyczekiwania. Kiedy zaczęłyście gromadzić wyprawkę? Pojęcia nie mam co jest potrzebne, a co nie. Skąd czerpać wiedzę co powinno znaleźć się na liście? Boję się jak już maleństwo się pojawi, że nie będę wiedziała co robić. A drugie, jeśli któraś z Was miała przeziębienie czym się leczyłyście? Profilaktycznie to nawet nie można wziąć Rutinoscorbinu? Na razie nie ryzykuję. Piję herbatę z cytryną i zagryzam czochem :-/
Pozdrawiam.

hej.Rutinoscorbin można brać przy przeziębieniu, myślę że profilaktycznie to lepiej jakieś natulalne źródło witaminy C, a nie faszerować się chemią. Najlepiej zdrowo się odżywiać, dużo warzyw i owoców, bo wit C zawierają nie tylko cytrusy. Jest jej dużo w brukselce, kapuście, kalafiorze, rzepie, cebuli, szpinaku, brokułach, groszku zielonym, kalarepie, szparagach. Znajduje się też w jabłkach,czarnych i czerwonych porzeczkach,czarnym bzie, malinach, jeżynach.
A co do wyprawki to ja np.ubranka kupowałam po kilka sztuk tak po 3 m-cu, przyznam że kupiłam też sporo większych bo były wyprzedaże akurat. Tu link z listą wyprawkową:
https://www.babyboom.pl/forum/listopad-2011-f405/wyprawka-od-do-z-bez-komentarzy-52187/

Ja zrobiłam sobie swoją listę wg swoich potrzeb i odznaczałam czego ile jeszcze, nanosiłam poprawki i komentarze, jeśli np. znalazłam opinie o produktach.
Jeśli chodzi o wózek to też warto zastanowić się na czym nam zależy i kierować się tymi rzeczami przy oglądaniu i wyborze.
 
ja mam o tyle dobrze, że moja ukochana mama pracuje na bloku ginekologicznym u nas w szpitalu, a tatko od "łohohoho" lat w hurtowni z artykulami dzieciecymi. "Problem" wyprawki na szczęście mnie nie dotyczy, bo przyszły dziadzio ma wszystko w małym paluszku...

Przyjedzie na wszystko pora jeszcze u nas...

Doświadczam "mini kopków" od tygodnia. Nie ma reguły na to kiedy poczujemy , że TO WŁAŚNIE TO. To moja pierwsza, wyczekiwana ciąża. Uwielbiam momenty, gdy moge zrelaksować się w wyrku i skoncentrować na "brzuszkowych doznaniach". Przy wykonywaniu codziennych czynności i oddawaniu się obowiązków niestety nie jestem w stanie ich poczuć - są jeszcze zbyt delikatne... Czuję, że długie nóżki dadzą mi nieźle popalić. :)

czekamy teraz na 6.10. - kolejna wizyta.

taka mała ciekawostka (mimo iż się rozpisalam - przepraszam) . Ze wzgledu na to , że mam często kontakt z najrózniejszymi osobami z ginekologii, patologii, szkol rodzenia, itd... Jedna z koleżanek mojej ukochanej matuli podzieliła się z nami ciekawostką - ów szanowna Pani ma świetną szkołę rodzenia, a sama jest aniołem.. Czy wiecie, że jeżeli od mniej więcej tego momentu ciaży (15 tydz) codziennie - raz dziennie... będziemy spiewały jedną i tą sama piosenkę do brzuszka to po narodzinach dziecko bardzo często na nia właśnie reaguje? Podobno znana melodia , ktorą tak wałkowalysmy w ciaży będzie uspokajała nasze maleństwo po narodzinach. :) - no i nie powinnysmy sie przejmować tym, że talentu nam w tej dziedzinie brak... każda mama spiewa najpiękniej... - a może tatuś wyraża chęć? :)

wybaczcie tyle paplania z mojej strony. :)

Trzymajcie sie zdrowo i bajkowo. Pozdrawiam kolorowo :)
 
Wszystkim dzięki za podpowiedzi odnośnie profilaktyki przeziębienia. Żarłam czosnek i cytrynę i na razie pomogło. Dzięki dziewczyny za sugestie dotyczące wyprawki, wczoraj zrobiłam listę i płakać mi się zachciało....ale nie że tyle wydatków. Tylko że pojawi się Kosmita w naszym domu, co potrzebuje tylu dziwnych rzeczy no i jak ja sobie dam z nim radę, czy będę umiała? To mnie tak rozczuliło i przeraziło. :-)
O piosenkach słyszałam. Moich dzieci koleżanki uspokaja albo Disco polo, albo Hajmat Melody, czujecie? A ja namiętnie słucham rocka i alternatywy, więc zobaczymy, czy to będzie uspokajające hehe :-)
Pozdrowienia dla Was wszystkich.
Katalka
 
witam:)
jestem tu całkiem nowa i pisze bo potrzebuje wsparcia :) 15.09 byłam u lekarza i okazało się że jestem w ciąży - moje tabletki Mercilon po 5 latach mnie zawiodły, ale bardzo się z tego powodu ciesze. Niestety jak każda dziewczyna będąca pierwszy raz w ciąży boje się strasznie o mnie i moje dzieciątko - jestem w 8 tygodniu ciąży i najbardziej boje się poronienia - mimo, że lekarz powiedział że wszystko jest w porządku. Niestety trochę plamię, ale nie boli mnie brzuch - mam już straszne koszmary i nie mogę o niczym innym myśleć, bardzo się boje że poronię :( czy mogę prosić o wsparcie i o to czy wy miałyście podobnie na początku ciąży ?? pozdrawiam :)
 
Ankaa ciąża powinna dostarczać Ci samych pozytywnych myśli i emocji!!:) skoro lekarz mówi, że jest wszystko w porządku to po co się nakręcasz negatywnymi myślami? jeśli masz wątpliwości co do jego opinii to idź do innego lekarza:):) musisz pamiętać, że psychika ludzka jest potęgą i ma bardzo duży wpływ na to co się z nami dzieję dlatego myśl tylko pozytywnie!! BĘDZIESZ MAMĄ!!:):):) rośnie Ci pod sercem maleństwo które przytulisz za kilka miesięcy dlatego dbaj o siebie, dużo odpoczywaj a na pewno wszystko będzie ok!!:) POWODZENIA!!:)
 
reklama
xxasienkaxx2 wiem, że teraz powinnam się tylko cieszyć - bardzo się ciesze z tego że będę mamą! Po prostu ostatnio miałam ciągły kontakt z dziewczynami które niedawno poroniły (m.in. moja najlepsza przyjaciółka, kuzynka i kumpela z pracy). Dziękuje za twoja odpowiedź :)
 
Do góry