reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierworódki - czyli pierwsza ciąża, wątpliwości, obawy i inne pytania

reklama
Dziewczyny, zwróćcie tylko uwagę na to, czy gondola jest w miarę duża. Znajomi musieli jeszcze jedną gondolkę kupować, bo po 4 miesiącu dzidzia się przestała mieścić.
Pompowane kółka polecam. Dobrze, żeby były skrętne - bardzo się to przydaje.
Dobrze też (jeśli ktoś ma samochód) kupić taki wózek do którego zamiast gondloki można wpiąć fotelik samochodowy. Na spacery nie można tym wprawdzie jeździć, bo niewskazane dla małego kręgosłupa, ale jak się jedzie na zakupy, to przynajmniej jeden grat - gondolka - odpada.

Przy wózkach 2w1 jest rzeczywiście wygodne to, że jest to jeden zakup. Ale jest jedna wada - stelaż takiego wózka jest zawsze cięższy i trudniej się składa niż spacerówki kupowanej jako sama spacerówka. Więc jeśli wiecie, że często trzeba będzie wózek składać i rozkładać, wnosić po schodach, czy do tramwaju, to radzę jednak kupić dwa osobne wózeczki.
 
A ja stawiam na jakość. Dla mnie b.dobre są Emmaljunga ( nie wiem czy oni mają samą gondolę), nie wybrałam go bo mi zależało na przednich kołach skrętnych, innym typem jest maxi cosi i mutsy oraz peg perego. To są liderzy w produkcji dobrej jakości wózków, bezpiecznych i funkcjonalnych. Do najtańszych one nie należą ale za jakośc trzeba płacić.
Ja wybrałam mutsy 4 rider, nie zależało mi na wadze wózka, nie wiem nawet ile waży najlżejsza gondola, którą i tak z dzieckiem byłoby mi ciężko wnieść gdziekolwiek.
 
Witajcie!

Ja też mam dylemat z tą wyprawką ile czego itd... Narazie kupiłam pajacyk, kaftanik i body. wszystko w rozmiarze 56 i nie będę mniejszych kupować. Wózek 3w1 odkupuje od szwagierki, ma prawie nówkę a łóżeczko mi daje gratis więc to już też mam z głowy...

A co do tych śpiworków, to kiedyś udało mi się kupić dla chrześniaka taki z dziurką na pas od fotelika. Więc może warto poszukać i zamiast 2 rzeczy kupić jedną. Ja maluszka będę woziła autem i właśnie taki chyba kupię.

A na wózkach to się kompletnie nie znam. Dla mnie wszystkie są jednakowe. Oglądałam kiedyś program na ten temat i bardzo odradzali wózki 3kołowe, są bardzo niestabilne i zdarzały się przypadki że się wywracały. Osobiście uważam że szkoda wywalać dużo kasy na gondolę, z doświadczenia koleżanek wiem, że użyły ich tylko kilka razy bo dziecko zaraz wyrosło i mogły się przerzucić na spacerówki.
 
Ostatnia edycja:
No gondolę używasz max 6 miesięcy. Gdybym miała kupować samą gondolę też chyba szkoda by mi było kasy na jakąś super. Zależy też czy rodzisz w lato czy w zimę. Ja rodzę jesienią, więc przede mną cała zima w gondoli. Musi dobrze chronić prze wiatrem i opadami.
3 kołowe są mniej stabilne, zależy to jeszcze wszystko od firmy. Bo wózek wózkowi nie równy. 3 koła gorzej prowadzą się po jakiejś trawie itp. a wiadomo że czasami trzeba będzie gdzieś na działkę do znajomych, rodziny itp.
 
ze względu na to iż mój kochany tatko od "łohoho" lat pracuje otoczony artykułami dziecięcymi wiem już, że lepiej jest kupić wózek głęboki, a osobno spacerówke... a nie te fikuśne 2w1 czy tez 3w1... z Coneco będzie spacerówka, natomiast głęboki ... nie ma pojęcia. dowiem się pewnie w dniu w którym wózek zobaczę. wiem tylko, ze wyglądem i modą mam się kierować na samym końcu ( a niestety często teraz jest odwrotnie).

Wózki o ktorych ktoś wspomniał wczesniej - tj. z mozliwością wmontowania fotelika samochodowego zamiast gondolki. do sklepu faktycznie super... ale nic po za tym... to wygoda duża dla rodzica... a dzieciaczek ściśnięty i wyrasta szybciuteńko. - obecnie moda na te maleńkie wózeczki - niestety.

podsumowując:
wózek głęboki,
wózek spacerowy,
fotelik-nosidełko samochodowe - osobno.

PS. dzielę się tylko wiedzą ludzi, którzy w tym "siedzą" i przyszłego dziadka, który pierwszemu wnukowi nieba przychyli.
Pamiętajcie tylko zeby nie dać się niepotrzebnie na nic naciągnąć, że moda i nasz gust wizualny powinny iść na szary koniec...
A tak na prawdę to od was zależy co chcecie mieć :-)))

życzę udanych zakupów i maluszkom dużo wygody:-)))

Pozdrawiam.


aaa! wózki polecam 4-kołowe. Najprostsze rozwiązania w tym przypadku są najkorzystniejsze.
 
Jeśli chodzi o szczerą odpowiedź to ja nie kupiłabym takiego wózka dla swojego dziecka, wolałabym używany na allegro ale dobrej jakości.Tu masz za 600 zł cały zestaw i kupę gadżetów do tego, więc myślę że jakość jest wątpliwa.W spacerówce dziecko trochę czasu pojeździ więc warto wybrać dobrą.
Przykład dobrych wózków (używanych) w dobrych cenach
Wózek Zestaw MAXI COSI MURA 3 gondola fotelik BCM (1848551740) - Aukcje internetowe Allegro
wózek dziecięcy MUTSY (1838648922) - Aukcje internetowe Allegro tu sama gondola, ale np. później możesz dokupić samą budkę, którą nakładasz na stelarz
Eliza2707 z jakiej miejscowości jesteś jeśli można zapytać?
MantaZG a czy Twój tata nie wspominał nic o jakości?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ostatnia edycja:
Do góry