reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierworódki - czyli pierwsza ciąża, wątpliwości, obawy i inne pytania

phelania z tego co wiem, to nie zawsze czop jest podbarwiony krwią. Zawartość krwi w czopie świadczy o pękaniu naczynek w szyjce, nie każdej pękają... a może Ci na raty będzie wychodził ten czop
 
reklama
Dziewczyny błagam Was nie nakręcajcie się negatywnie, że coś się wydarzy podczas porodu, że urodzicie chore dziecko. Nic mnie tak nie wkurza, jak opowieści życzliwych o dzieciach, które umarły tuż po, albo o śmierci łóżeczkowej. No masakra. Jakbyśmy nie dość miały stresu.
Z tym KTG faktycznie zapytam lekarki. Ona mi co 2 tygodnie sprawdza jak bije serduszko aparatem takim, który jednak nie przypomina KTG, bo żadnych mi nie przypina kabli do brzucha. O herbatę z malin pytałam i mówiła, że to ściema....tak jak mycie okien. Wierzcie nie wierzcie, ale wiadomo zawsze lepiej losu nie kusić. :-)
Chyba jednak wezmę położną do porodu. Przy pierwszym dziecku to znaczna pomoc. Pal licho 1500 zł, trudno, będzie z ubezpieczenia, które mam z okazji narodzenia dziecka...Rozmawiałam ostatnio z koleżanką z Włoch, tam nie ma czegoś takiego że za coś możesz zapłacić....wszystko jest w ramach obsługi szpitala....i dobrze.....nie ma klimatów, równy i równiejszy....Moja malutka wierci się czasami tak strasznie, czasem mam takie skurcze i brzuch w stanie jakby miał eksplodować, czy to właśnie chodzi o to twardnienie?
Buziaki
 
Katalka - ja słyszalam ze brzuszek juz twardnieje w polowie ciazy ,tym bardziej jak cos robisz np sprzatasz to z przemeczenia brzucholek strasznie twardnieje wiem po sobie,musisz czestsze przerwy robic i tyle zobaczysz pod koniec ciazy:-DJesli chodzi o herbatke to nie wiem czy pomoze w przyspieszeniu porodu:-Dale zmieksza szyjke macicy i jest bardziej rozciagliwa przy porodzie:tak:
A jesli chodzi o polozna to jak dla mnie za duzy wydatek ,jak sobie pomysle ile pieluch mam za 1500zł:-Dstraczy ze wezme platne zzo, mam takie myslenie kiedys kobitki rodzily same bez pomocy , a dziecko tatusiowi bylo pokazywane przez szybe:tak:to teraz nie damy rade?komfort jest ale czy sie oplaca na 3-4dni-nie wiem....

maaadziarka- wczoraj bylam na KTG (pierwszym) u siebie w szpitalu i jak szukali serduszka to bylo wysoko i powiedzieli ze mały nawet jeszcze nie jest w kanale rodnym:dry:a ze wzgledu na moja cukrzyce ciazowa Pani dr. z IP powiedziala ze jak nie urodze do 12.12 mam sie wstawic w tym dniu z Torba i M i bedzie poród indukowany,wiec sie troche przerazilam :szok::blink:
 
Czy od któregoś tygodnia ciąży chodzi się regularnie na KTG? Czy to dotyczy tylko ciązy przechodzonej? Pytam w kontekście tych wątpliwości co piszecie że im bliżej porodu, tym dziecko mam mniej mniejsca na ruchy, co jest powodem do zmartwień każej przyszłej mamy. Jeśli chodzi o imię też mam czarną dziurę. Mąż mi się uparł na Florentynkę, a jak straciłam przekonanie....:cool:

Ja na KTG byłam tylko raz w 40 tygodniu ciąży.
 
Kurcze, najbardziej ten cewnik przeraża i to leżenie plackiem 12h kiedy zapewne chce się już przytulić do Maluszka... a jak z karmieniem piersią po cesarce? Jak to jest? Zastanawia mnie to, bo nie dam rady chyba karmić piersią skoro będę na lekach przeciwbólowych i skoro nie będę mogła się ruszyć. Nurtuje mnie to jak to będzie z1 przyłożeniem Małej do piersi... Pokarm zacznie lecieć od razu? Jak to wygląda?

ja po długim porodzie miałam cc i zaraz po przewiezieniu na salę pooperacyjną położna z mężem przynieśli mi synka i przystawili do piersi, pomogli przytrzymać itd... potemw nocy położna kilkakrotnie przynosiłam młodego... podawane w trakcie porodu leki nie kolidują z karmieniem, pokarm pojawia się od razu, zakładając, że przystawiasz dziecko do piersi, ja urodziłam w piątek poźnym wieczorem a w poniedziałek miałam taką rzekę mleka, że historia... nie zgadzam się z teorią, ż epo cc karmienie natularle jest utrudnione, bo wiele zależy od persolenu szpitalnego,a w toruniu kładą na to wielki nacisk, wręcz wywierają presję
 
chciałam coś sprostować odnośnie liści malin, a mianowicie to że one nie przyspieszają porodu, bo widzę że bardzo dużo kobiet tak myśli... maliny wzmacniają mięśnie macicy poprzez poprawę jej ukrwienia oraz zmiękczają szyjkę...
 
cześć dziewczyny :-) nie jestem w stanie przeczytać wszystkich stron bo zajełoby mi to pól dnia :-) ale wam zazdroszcze, że już lada moment będziecie tulić swoje pociechy :-) ja jestem dopiero w 8 tygodniu, jest to moja pierwsza ciąża na którą bardzo długo czekaliśmy z mężem. chciałam was jako doświadczone ciężarówki zapytać o ból piersi. jest to jedyny objaw ciąży jaki mam....od kilku dni przestały mnie boleć i martwie się czy nie dzieje się coś złego...jak to było u was???
 
Sabib mnie w ogóle nie bolały piersi ;-) Teraz tylko swędzą sutki nie przyjemnie. Wcześniej dziewczyny pisały, nie ma reguły, jednych bolą drugich nie;-)

 
reklama
Do góry