reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierworódki - czyli pierwsza ciąża, wątpliwości, obawy i inne pytania

Anka_d wiem i już się troszkę uspokoiłam ale emocje we mnie wciąż są. Chcę by było dobrze. Ostatnio byłam na rehabilitacji z Niną i był chłopczyk 9cio miesięczny z ZD. Była między nimi przepaść straszna.... Nina to Panienka a on dzidziuś-duży dzidziuś. Ninka takie zachowanie miała jak miała 2 miesiące. A teraz jest prawie samowystarczalna, wszystko pokarze, co chce, czy pić czy jeść, sama się porusza po domu... Nie ma z nią problemów i rozwija się książkowo. Jest bardzo inteligenta i to nie jest opinia moja jako matki tylko wielu ludzi mi mówi.
 
reklama
Witam, jestem tutaj zupełnie nowa, Net-ka współczuję olbrzymiego stresu, i 3mam kciuki, aby wszystko było ok, ja także jestem w dość trudnej sytuacji - jestem już w 26 tyg. i ciągle nie czuję ruchów maleństwa :( robiłam badania u różnych specjalistów - każdy mówił że maleństwo rozwija się ok, ale co z tego jak go nie czuję go, boję się, że pomimo diagnoz coś jest nie tak
 
Drixe nie zamęczaj się i nie zadręczaj ;) Jeśli lekarze mówią, że jest dobrze to nie stresuj się. A na USG dzidzia się rusza? Rośnie? Na pewno wszystko jest ok;) Może jest leniuszkiem i da o sobie znać dopiero za jakiś czas? Moja Nina rwała się pod koniec, czasami nie mogłam wytrzymać już jej kopniaków. Będzie dobrze, głowa do góry!
 
Net-ka sama widzisz jak Ninka się rozwija, widziałaś dziecko, które jest na etapie jak Nina miała 2 mies. więc może jakieś cechy ma ZD, ale nie jest chora, a jestem pewna, że lekarze by zauważyli już po urodzeniu się małej, że coś jest nie tak. Trzymam za was bardzo mocno kciuki. I szczerze, gdyby u mojego dziecka po 10 mies. jego życia zaczęli o tym mówić mi dopiero to bym ich chyba pozabijała ! A za wkręcanie głupot i robienie matce stresów, też.
Główki do góry dziewczynki:-)
 
drixe moja kumpela miala podobnie, nie czula ruchow do 26 tyg. ale z dzidzia bylo wszytsko ok i okolo 27 w koncu poczula kopniaki !!!!!! Wiec jezeli lekarze mowia ze jest ok to musi byc a Ty juz nie dlugo poczujesz kopniecia dzidzi ;-) 3mam kciuki !!!
 
Cześć dziewczyny, trochę podczytuję to forum od jakiegoś czasu i postanowiłam napisać :)

Też nie czuję ruchów maleństwa, póki co lekarka powiedziała, zę to normalne, ale czekam i się doczekać nie mogę.

Mam pytanie, czy którąś z Was swędzi tak okropnie ciało? Smaruję się balsamami, piję wapno i nie wiem co jeszcze mogę zrobić.. Czasem jak się dopadnę to drapię aż do krwi...

Pozdrawiam :)
 
reklama
madan -w pierwszej ciąży poczułam ruchy w 22-23.tc;)teraz jestem w II ciąży i tez z tymi ruchami ciezko:) Czasem czuje ale rzadko gdzie w drugiej ciazy powinny byc wczesniej.Co do swedzenia ciała mnie tylko swiedział brzuch (skóra sie rozciagala) jezeli cie swedzi cale ciało idz do lekarza.Moze to byc objaw cholestazy ale nie musi przeczytaj artykuł...http://www.maluchy.pl/artykul/170
 
Do góry