reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierworódki - czyli pierwsza ciąża, wątpliwości, obawy i inne pytania

Pomocy! Jestem Marysia, mam 24 lata i wspaniałego męża. Jestem w pierwszej ciąży w 5 miesiącu. Mam wiele pytań na temat ciąży czy znalazł by się tu ktoś doświadczony który odpowiedział by na moje pytanka!?

- Czy mogę uprawiać seks w moim stanie?
- Czy mogę rodzić w domu ?
- Czy poród naturalny jest bezpieczny ?
- Czy to normalne że w 5-6 miesiącu mój brzuch jest już bardzo, bardzo duży ?
- Czy to normalne że mam straszną ochotę na seks ?

Czy macie dla mnie jakieś rady ? Bo strasznie boje się ciąży i w ogóle porodu... :(
 
reklama
Przede wszystkim nie krzycz jakby sie palilo - po co siejesz panike?
Mozesz uprawiac seks, jesli gin nie powiedzial inaczej.
Pewnie mozesz rodzic w domu, ale ja bym tego nie robila - w razie komplikacji jestes w d..., szpital jest pewniejszy.
Porod naturalny czyli porod silami natury? O ile wiem to tak - od wiekow kobiety rodza i jakos to jest.
Pewnie normalne - roznie nosi sie ciaze, nawet ta sama kobieta nosi roznie, czasem brzuszek jest do konca malutki, a czasem wrecz przeciwnie.
Tak, to zupelnie normalne, wiec jak masz mozliwosc to milej zabawy.

A poza tym... Poczytaj troche, nawet tu na forum. Przydalaby sie szkola rodzenia - nauczysz sie cwiczen, relaksacji, oddychania i wszystkiego o porodzie. Nie ma co panikowac, nie ma czego sie bac. Raczej nastaw sie ze co prawda boli, ale to bol naturalny, a przed Toba stoi zadanie - masz pomoc przyjsc na swiat swojemu dziecku, masz kawal roboty do zrobienia i im bardziej bedziesz swiadoma tym lepiej dla Was obojga.

Mariolciaa, pisalysmy razem.
 
Ostatnia edycja:
Dziękuję :) Jestem już spokojniejsza ale na samym początku ciąży byłam bardzo zdenerwowana...
Właśnie chcę się zapisać do szkoły rodzenia a co do seksu to spróbujemy jakiś bezpiecznych pozycji.
A czy polecasz jakieś kosmetyki których warto używać podczas ciąży?
 
A mnie nie masz za co przepraszac, Mariolciaa! Mnie akurat ta osoba nikogo nie przypomina, wiec odpisalam, z ton mojej wypowiedzi wynika z tonu pierwszego postu Maria10 - po prostu niepotrzebnie krzyczy, przeciez nic sie nie dzieje, a odpowiedzi na te pytania mozna poszukac w watkach zamiast zakladac nowy temat. No, wiem, wredna jestem, ale to nie hormony, to wrodzone.;-)
Maria10, nie polece Ci zadnych kosmetykow bo po pierwsze kompletnie sie na tym nie znam i tylko dlatego nie smaruje pyszcza pasta do butow ze jest na pudelku napisane do czego ta pasta jest, po drugie swoimi rozstepami moglabym obdzielic pom hrabstwa, wiec nie ma sensu. To moja kolejna ciaza, po poprzednich mam totalna masakre na brzuchu - nie ma czego ratowac.
 
Ostatnia edycja:
Maria-Bedzie Ci latwiej jak bedziesz na jakims tematycznym forum ,ja jestem w Grudniówkach i jest sssuper dziewczyny pomagaja radza...Na kiedy masz termin ??pewnie styczen jesli tak zapisz sie na forum styczniówek a dziewczyny napewno Ci pomoga i bez paniki:-D
Maaadziarka- zapraszam na forum Grudnówek:-)zawsze o 1 jedna mama wiecej:-)

Jesli chodzi o kopniaki ciezko powiedziec ja mam od tygodnia bulgotanie w brzuchu,poznym wieczorkiem tak ok 23 brzuszek mi sie lekko podnosi ale to nie sa typowe kopniaki wydaje mi sie ze dzidzia bedzie rozpychac tak ok 26.tc;-)
 
Ostatnia edycja:
Gratuluję ciąży :)
Powiem Ci z mojego doświadczenia, że jeżeli lekarz nie przykazuje inaczej to seks można uprawiać, ma to podobno swoją drogą dobry wpływ na dzidzię, bo jak wiadomo zrelaksowana mamusia, to zrelaksowana dzidzia;-) Co do rodzenia w domu, to na pewno trzeba to skonsultować z lekarzem. Poród naturalny moim zdaniem niesie mniejsze ryzyko niż cc, bo to w końcu operacja, a po naturalnym szybciej się dochodzi do siebie. Rozmiar brzuszka jest bardzo indywidualną sprawą. Kup sobie " M jak Mama" ja lubię sobie poczytać tę gazetkę, a w tym numerze akurat jest artykuł o brzuszkach, który na pewno by Cię zaciekawił:tak: Co do ochoty na seks, to ja ani w pierwszej ani teraz nie mam jakiejś zwiększonej specjalnie, ale to normalne, bo hormony szaleją.

A największą radą dla Ciebie jest, to żeby strach zamienić w radość, stres nie wpływa korzystnie na Twoje maleństwo. Uśmiechnięta i wyluzowana mama, to to czego potrzebuje teraz Twój Szkrab. Powodzenia i głowa do góry!:-)
 
reklama
Witam, mam pytanie na temat bólu brzucha. Jestem w 21 tygodniu ciąży, od kilku dni boli mnie brzuch na całej powierzchni, gdzie znajduje się teraz macica. Takie jakby ból-pieczenie jak obolałe mięśnie. Nasila się przy naciskaniu, wstawaniu, podnoszeniu się, wieczorami boli cicho cały czas. Podobnie jak opróżnię pełen pęcherz-muszę czasem chwilę postać i poczekać aż się brzuch "przyzwyczai" to miejsca jakie się zrobiło...czy to normalne? Za 3dni mam wizytę u gin. i nie wiem czy czekać czy udać się do szpitala?
 
Do góry