reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierworódki - czyli pierwsza ciąża, wątpliwości, obawy i inne pytania

Oooo super!!!
Ja czułam od 17 tygodnia, ale wszędzie pisze, że przy pierwszej ciąży może to być nawet w 23-25 tygodniu.

Mam taką znajomą, która jest teraz w 37 tyg, praktycznie nic po niej nie widać i mówi, że czuje lekkie łaskotanie... A ja czasem się zwijam z bólu...
 
reklama
a znowu moja znajoma w pierwszej ciąży czuła już w 14 tygodniu i aż mnie zastanawia czy to jest możliwe, czy może jej się wydawało i myliło np. z pracą jelit. Ja czuje już dosyć wyraźne kopniaczki, nie jakieś łaskotanie tylko takie uderzenia, najczęsciej wieczorem jak sobie usiąde przed tv i jak się położe spać. W ciągu dnia też jak siedzę.
 
ja czułam ruchy Julki w 15 tygodniu jako takie zabawne łaskotanie, nazwałam niuńkę motylkiem bo to było jak trzepot skrzydeł motylka własnie. W 17 tyg kopniaczek był na tyle silny, że było go widać, więc stosunkowo szybko je odczuwałam. Lekarz się smiał że to niemożliwe, że za wcześnie, ale jak zobaczył co Jula wyprawia na usg to przestał mieć wątpliwości że czuję kopniaki. Z resztą, tego się nie da pomylić z czymś innym :)
 
Ja to nigdy nie zapomnę reakcji K. gdy rozmawiał przez telefon a drugą rękę miał położoną na brzuchu, Oliwia wtedy pierwszy raz go kopnęła:-D Z podekscytowania aż przeklnął do telefonu:laugh2: A ja miałam ubaw po pachy :D
 
My ostatnio nagraliśmy filmik z kopniakami :)
Mój synuś ma bardzo dużo siły, dwa razy już płakałam ze zmęczenia, bo mnie tak bombardował w nocy, że spać nie mogłam. Najgorzej jak wyceluje w przeponę, żebro albo jakiś inny narząd... Że o mięśniach tych dolnych nie wspomnę hi hi, czasami muszę lecieć do wc w tempie takim, że nie wyrabiam na zakręcie, bo mi się wydaje, że litry moczu mam w pęcherzu a tu raptem parę kropelek - dzidzia ma trampolinkę to sobie skacze...
 
witam wszystkie Mamuśki :)

dla mnie to też pierwsza ciąża i podobnie jak wiele z Was miałam na początku wiele obaw. Teraz odliczam już dni do porodu i tak naprawdę nie mogę się już doczekać mojego maleństwa :)
Oczywiście porodu trochę się boję, ale dzisiaj poczytałam sobie wątek "poród na wesoło" i jakoś tak mniej się boję. Już dawno tak się nie uśmiałam. https://www.babyboom.pl/forum/ciaza-porod-polog-f14/porod-na-wesolo-7030/
 
Dziewczyny, to niesamowite co piszecie, że już tak szybko można poczuć ruchy maluszka. Leci mi 12 tydzień i na razie to się czuję jak nie w ciąży.
Mery-beth mam nadzieję, że z Twoim zdrowiem wszystko w porządku. Dzięki za poradę dot. podróży. Rzeczywiście nic się nie wydarzyło poza tym, że czułam każdą koleinę :-).
 
witajcie :)
a nam dziś się zaczął 11tc, bóle krzyży niesamowite i podbrzusza też, ale biorę leki na podtrzymanie ciąży, bo lekarz znalazł jakiś cień na szyjce macicy i za tydz kolejne usg, podejrzenie krwiaka... :( 3majcie za nas kciuki

ah... co do ruchliwości, nasze maleństwo strasznie wierzgało i kopało mnie na pierwszym usg :)
 

Załączniki

  • DSC02430.jpg
    DSC02430.jpg
    26,1 KB · Wyświetleń: 77
reklama
Do góry