reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierworódki - czyli pierwsza ciąża, wątpliwości, obawy i inne pytania

Hej :) Dołączam do Was bo muszę z kimś pogadać hehe :p
Oczywiscie to moja pierwsza ciaza,duzo obaw i pytan ale mam nadzieje ze bedzie dobrze :)
Moj maluszek rosnie zdrowo i chyba poczulam juz jego pierwsze ruchy!:) chociaz znajome stwierdzily ze sobie wmawiam,mysle ze to byly ruchy dziecka (jakby pękanie bąbelków,pukanie delikatne,jednorazowe,chociaz dosyc wyrazne)...

Jezeli chodzi o moje typy imion mam dwa wybrane :) Maja i Bartek :)

Pozdrawiam was serdecznie i zycze duuuzo spokoju i zdrowia !
 
reklama
Hej katalka!
Jeśli chodzi o latanie samolotem to jeśli ciąża nie jest zagrożona to nie ma przeciwwskazań. Ja latałam do 27 tygodnia ciąży!!! Łącznie było chyba 6 lotów czyli 12 jeśli liczyć w obie strony.
Najczęściej były to loty 2 godzinne, jeden się trafił 5 i pół godziny. Pij dużo wody i nie krępuj się w samolocie wstać i się przejść żeby rozruszać nogi.
Odbyłam też dłuższą podróż autem trasa Warszawa-Praga i wspominam to gorzej niż samolot, bo drogi w Polsce to koszmar!!!Jechałam przez woj.świętokrzyskie i tam po prstu dziura na dziurze!!!!
Mieszkam w Amsterdamie i tutaj Holenderki tak jak Dunki jeżdżą długo na rowerach, ja przestałam jeździć około 2 tygodni temu, bo już się męczę szybko, ale kondycji jakiejś super to nie miałam nigdy. Niestety w Polsce ciąże większość ludzi traktuje jak chorobę;(
A jeśli jest ciąża nie jest zagrożona to przecież można cieszyć się życiem...;)
 
Ja czekam na pierwsze ruchy...staramy się o dzieciątko dopiero. Jak tak czytam o Waszych pierwszych 'kopniaczkach', to już nie mogę się doczekać kiedy sama to poczuje :)
 
hej dziewczyny:)

co do ruchów dziecka to wrażenia na prawdę niesamowite a im dalszy etap ciąży tym ruchy coraz bardziej wyraźne:):)

katalka co do imion to na prawdę można przesadzić, u nas będzie Michaś (obstawialiśmy jeszcze Filipa, Wiktora,Bartka i Kubusia a dla dziewczynki Julia, Majka, Oliwka) myślę, że nie ma co wydziwiać w tym temacie bo z doświadczenia wiem, że ludzie krzywo patrzą jak ktoś daje oryginalnie ale DZiwnie na imię dziecku;/ ale zrobisz jak uważasz kochana:)
 
Aniu z Amsterdamu - dzięki za wsparcie na duchu z tym lotem. Uspokoiłaś mnie :-) U mnie pod Piasecznem to nawet chodnika nie ma a co dopiero ścieżki rowerowej heh :-) będzie wyzwanie poszukać bezpiecznych ścieżek spacerowych dla wózka.

Asieńko - masz rację, nie ma co wydziwiać, mam więc nadzieję, że mnie natchnie na proste, ładne imię :-). Kiedyś czytałam taki art. że z jednej strony wyszukane imiona to sposób na kompleksy rodziców (hehe, więc trzeba z tym uważać :-)) z drugiej boisz się że w piaskownicy wołając: Julka! Antek! odwróci się w Twoją stronę 3/4 dzieciaków. Chyba nie ma złotego środka. Oby nie pojechać jak Michał Wiśniewski :-) Imiona które wymieniłaś bardzo mi się podoboją, tyle że w rodzinie i u znajomych są już tak nazwane dzieci...więc sama widzisz....łatwo nie jest :-)

Dziewczyny - u mnie 18 tydzień, w zeszłym czułam takie drapanie od środka. Bąbelek się aktywował na maksa, w tym cisza....jakiś taki mało aktywny....też tak macie/miałyście? Wczoraj mi się coś kotłowało po brzuchu, ale to raczej brokuły :-). Kurcze, to są włąśnie te niepokoje jak się nie rodziło. Piszą, żeby nie wpadać w panikę, ale rozumiecie same....;/
 
Ostatnia edycja:
katalka wiem co czujesz, wybór imienia dla mojego małego to chyba jedna z najtrudniejszych decyzji w moim życiu:-):-) ale tak czy inaczej uważam, że jest tyle pięknych imion, że nie ma co wydziwiać żeby później się rówieśnicy z dziecka śmiali i tak jak wspomniałaś dziwne imiona dzieci często wynikają z ukrytych kompleksów rodziców:)
 
Co do imion to ważne żeby rodzicom się podobało...
U mnie na dziewczynkę był jeden typ- Magda a na chłopca kilka-Michał,Tymek,Franek
Po długich zastanawianiach wybrane zostało Tymek (Tymoteusz)
 
Chyba mam podobne objawy, z mała różnicą bo jestem w 16 tygodniu. Bóle zaczeły się we wtorek-w środe nie wytrzymałam i udałam się do lekarza, który po badaniu stwierdził, ze to wiązadła macicy się tak rozciagają. Nie sądziłam, ze to bedzie aż taki ból.
Dlatego pytam z ciekawosci co powiedział twój lekarz?
 
reklama
Do góry