reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierś ,butelka a może mieszane??

No właśnie tak sobie dzisiaj myślę, że byłabym kompletnie nieprzygotowana gdyby zaczęło lecieć ze mnie teraz a tu proszę posty o wkładkach. Tylko mam dylemat, co to za firma TT, którą tak Vi odradzasz, bo nie mogę rozwinąć skrótu :zawstydzona/y:
 
reklama
Tommie Tippe

są duże i więcej chłona , ale tym samym dłużej utrzym,ują się mokrre przy piersi i ją odparzają....
do tego ta siateczka która jest w środku wydaje mi się dziwnie sztuczna co też może powodowac to odparzenie....
 
Ojej, naprawdę? a tak mnie zachwyciły te buteleczki co jak cycuś wyglądają, jak to dobrze spytać :) a macie jakieś doświadczenia z mrożeniem pokarmu? Jakie woreczki/pojemniki polecacie?
 
Ojej, naprawdę? a tak mnie zachwyciły te buteleczki co jak cycuś wyglądają, jak to dobrze spytać :) a macie jakieś doświadczenia z mrożeniem pokarmu? Jakie woreczki/pojemniki polecacie?

ale buteleczka jest super
bo ją właśnie używałam dla małej od razu po cycu , innych nie umiała ssac bo były za wąskie a ta bardzo przypomina pierś więc lepiej się dziecku dossać:tak:butelkę z TT polecam

wkładki i laktator odradzam:-p
o wkładkach pisałam wyżej , a laktator miał jak dla mnie za wąskie wejście i mi strasznie drażnił i uciskał sutka..
z aventu miał lepsze wejście bo bardzo serokie i nie był tak ostro zakończony:tak:
 
Ja miałam pojemniki avent. A woreczki na allegro kupiłam jakieś ale już nie pamiętam jakiej firmy. Pojemniki avent były fajne bo jak miałam cały zestaw z odciągaczem to dało się wszystko połączyć i odciągać bezpośrednio do tych pojemniczków, potem zamknąć i do zamrażarki. Nie pamiętam też ile można przetrzymywać zamrożony pokarm. Są jakieś normy w zależności od temperatury ale tego można poszukać w google - sprawdzę dla siebie za jakiś czas bo planuję jeśli się uda czasem urwać z domu i zostawić jedzenie :)
 
Ooo, dziekuję za wymianę doświadczeń. a laktator polecacie ręczny czy elektryczny, jak to było u Was? Tak Marzenko czytałam, zależy od temperatury, ale to sobie utrwalę jak będzie bliżej mrożenia.
 
Ooo, dziekuję za wymianę doświadczeń. a laktator polecacie ręczny czy elektryczny, jak to było u Was? Tak Marzenko czytałam, zależy od temperatury, ale to sobie utrwalę jak będzie bliżej mrożenia.

ja miałam reczny
nasłuchałam się że te elektryczne ssą jak krowę (za przeproszeniem) nie zwracając uwagi na ból:no:
choć słyszałam ze są też takie co sioę reguluje intensywność ssania
ale ta cena..
a ręcznym jak chcesz wolniej ciągniesz wolniej , jak chcesz przerwać na chwile , bez problemu , ..

mówią że ręka strasznie boli od naciskania pompki..
ale to wcale nie prawda..
ja umiałam odciagnąć w niecałe 15 min 200-250ml z jedne piersi (tak wiem dużo miałam mleka) hehe
i mnie wcale ręka nie bolała:-p
 
amandae, moja koleżanka do mrożenia kupowała jednorazowe pojemniki w aptece, takie jak do moczu a może nawet i te. Widziałam, bo w pracy odciągała i zamrażała, by po pracy zabrać do domu, dla dziecka.
 
reklama
Rzeczywiście dużo, nie wyobrażam sobie zmieścić do cycucha całej szklanki :-D

ale ja na szczęście odciągałam tylko przez tydzień...

jeszcze to ile odciagnęłam to nic..
ale że mała prawie to wszystko zjadała :szok:
jak zostawiała trochę to zamrażałam więc zawsze miałam zapas po każdym kkarmieniu no jak odciągałam więcej to zostawało więcej ;-)
ale jak pamiętam to pytałam dziewczyn ile ich maleństwa jedza (w tamtym czasie) to się też dziwiły że mała tyle zjada
pamiętam ze wszystkie dzieci jadły po ok 90-120 a ona 180-240:sorry:
 
Do góry