reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierś ,butelka a może mieszane??

Ja odciągałam przez 3 miesiące, dziecko mnie nie ssało. I niestety nie miałam tak jak Kamcia pokarmu dużo więc u mnie odciąganie trwało ponad godzinę żeby wydoić ze 150. I ręka bolała... Napewno kupię laktator Avent (był super jak dla mnie) ale jak będzie mnie stać to elektryczny. Nie trzeba w nim korzystać z opcji elektrycznej, można ręcznie i ma regulację ssania i zapamiętuje rytm ssania który nam odpowiada najbardziej. Wiec nie jest tępy. Nie wiem co mnie znów czeka w sprawie pokarmu więc jakbym nie mogła znów karmić to napewno będę odciągać chociaż trochę, żeby chociaż na początek dać dziecku przeciwciał i ułatwić trawienie więc wolę od razu elektryczny. Ale dla odciągania raz na czas zwykły by wystarczył więc decyzję musi podjąc każda z nas.
 
reklama
To są silikonowe nakładki, służą do zbierania pokarmu który wycieka samoistnie np. w czasie odsysania jednej piersi laktatorem jednocyckowym :-) Potrafi wylecieć kilkanaście ml mleka, potem zlewa się go do butelki i zmienia piersi. A po co ma się wchłaniać we wkładkę i marnować ;-)
 
Teraz to i ja mądra jestem. Ale pięć lat temu to potrzeba odciągania zamiast normalnego karmienia piersią spadła na mnie jak grom. Teraz wiem, że są wypożyczalnie sprzętu medycznego, że są poradnie laktacyjne i że są laktatory na oba cyce. Wtedy w szpitalu okazało się że muszę odciągać jeśli chcę żeby Paula miała naturalny pokarm a w domu człowiek nie myślał o buszowaniu w necie i szukaniu informacji bo miał inne zajęcia ;) Gdybym teraz znów urodziła dziecko z rozszczepem to zaczęłabym się śmiać że los mi powtórkę szykuje. Ale wtedy śmiesznie nie było.
 
hahahahaha dopiero zobaczylam ta podwojna dojare :-D no nie moge nie wklejajcie takich zdjec, bo coraz mniej czuje sie kobieta, jak sobie wyobraze siebie w takim oprzyzadowaniu to mi rece opadaja hehe :-D:-D:-D
Dziewczyny, a po tych dojarkach to sie cycki nie wyciagaja?
 
Jaipur podwójny odciągacz jest super zwłaszcza jak chcesz rozkręcić laktację albo maluszek nie bedzie chciał cycusia to dasz mu chociaż swoje mleczko.Ja z Madzią miałam od początku mini medele elektronik w szpitalu podziałał jak balsam na nawał pokarmu, pózniej jak gdziś wychodziłam to szybko i sprawnie odciągała.Jak córka miała trzy miesiące to miała cyckowy kryzys nie chciałą pic i tyle tylko butelka, ale ja się zawzięłąm i odciągałąm mleko do ósmego miesiąca, pożyczyłam jeszcze od szwagierki dugi taki sam odciągacz i w 10\15 minut miałam dwie buteleczki mleczka :-)

paula04 a mogłabyś coś więcej napisać o laktatorze Medeli mini electric ???
Właśnie go zakupiłam, czytałam w necie że ma świetne opinie, ale im więcej opinii tym lepiej :-)
 
Zanka a więc miałam już pisać o laktatorze ale w takim razie przejdę na karmienie i cos ci tam popisze:-)
 
Zanka a więc jestem tutaj.
Laktator medela jest super sama sobie regulujesz siłę ssania, od bardzo słabego do na prawdę mocnego i owocnego odciągania. Odciągacz działa "sam", najpierw zasysa pierś a później ją puszcza sam, nie trzeba samemu zwalniać ssania laktatora.No i fajną rzeczą jest to że może dziłać również na dwie baterie paluszki, wiadomo że wtedy już tak super nie działa jak w prądzie ale na jednorazowe odciągnięcie pza domem jest super.Ja byłam bardzo zadowolona i terazteż chcę taki sam, bez względu czy będę dużo czy mało odciągać
 
Dziewczyny a ja mam pytanko o te nakładki na piersi do karmienia. Czy jak się ich stosuje to mniej bolą i czy nie pękają sutki???
 
reklama
jolek jeżeli stosujersz nakładki od początku to nie pękają sutki od nich po to one są;-)
ale np w moim przypadku się nie sprawdziły bo maa nie umiała załapać plastikowej nienaturalnej nakładki..
a jak już mi się podrażniły sutki i uznałam że musze przez nakładkę to wtedy zakładając nakładkę mnie strasznie piekło i bolało..
więc już do końca pojechałam bez;-) i się samo wyleczyło i zagoiło:tak:
 
Do góry