reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

pieluchy wielorazowe

strasznie fajna sprawa, podłączam się do pytania aniam, co konkretnie trzeba dokupic do takich pieluch all in one? jak z dodatkowymi wkładami?

Mi odpowiedziała doświadczona kolezanka na priv że nic :tak: Ew te papierki można nabyć . Ja mam dwie pieluszki i testuje na synku . Po pensji dalsze zakupy tym razem kupie te Bumgenius i dodatkowe wkłady . W zadne otulacze czy inne bawić się nie chce .. Ja to chyba leniwa jestem he he .. Jak się sprawdzi to drugie będzie się tak pieluchowało, a na wyjścia dalsze ( np. na cały dzień ) co mi się zdaża pampki nie będę się woziła z tymi pieluchami :-D:-D przy dwojgu to i tak już toboły mając kilka rzeczy:-D
 
reklama
Ja bardzo polecam AIO firmy Close Parent (zakłada się, jak jednorazówkę, schnie ekspresowo, a można odpiąć wkłady i otulacza jeszcze raz użyć) Promocje.
BumGenius też fajny, ale najbardziej rozreklamowany i w związku z tym najdroższy!!! Na początek zresztą moim zdaniem kieszonki i typowe AIO nie zdają egzaminu. Moja córka zaczęła ich używać po 6 miesiącu, bo jak jest często kupka, to trzeba by koszmarne ilości tych pieluch kupić. Więc mimo wszystko otulacze czasem się lepiej sprawdzają :sorry: a papierków nie lubię, jak jest siku, to całe namakają. Zamiast tego stosuję wkładki polarkowe Zawsze Sucho. Trzeba kupkę sprać (bardzo łatwo), ale jak siku, to przy pupie jest długo sucho.
 
Cześć dziewczyny

Oj jak fajnie, że znalazłam ten wątek. Do niedawna żyłam nieświadoma, że istnieją pieluchy wielorazowe i jak koś mówił, że używa tetry to pukałam się w głowę i patrzyłam na niego jak przybysza z lat 80tych. Po co? Dlaczego? Jak? Teraz już wiem :tak: Jestem teraz bardziej świadomym użytkownikiem nie tylko pieluch ale i kosmetyków dla dzieci. Jednym słowem chemia, chemia i jeszcze raz chemia. Nigdy bym nie pomyślała, że produkty dla dzieci mogą być nafaszerowane chemią :eek: Niestety nasza świadomość w tym temacie jest nikła i to jest smutne. Chciałbym aby każda mama była tego w pełni świadoma i miała wybór co tak naprawdę chce stosować a nie co narzuca akurat agresywny bijący się o klienta rynek.
Cieszę się, że przerzuciłam się na kosmetyki naturalne i pieluchy wielorazowe. Czasem warto coś zrozumieć i lepiej późno niż wcale.
Chętnie bym podyskutowała na ten temat. Co wy o tym sądzicie?

Pozdrawiam :)
 
misia-nie tylko w kosmetykach masz chemię...a jedzenie?woda?a szczepionki które fundujemy maluszkom?kilkakrotnie poruszałam na tym forum temat szczepień i niestety nie miło się to kończyło bo oczywiście odzywały się zagorzałe zwolenniczki rtęci:-(
Pieluszkuję najmłodszą ekologicznie ,nie szczepię żadnej,mięsa ani junk foodów nie jemy i ogólnie staramy sie zdrowo żyć.Zapraszam na forum
wegedzieciak.pl :: Strona Główna :-) dużo wartościowych osób:tak::tak::tak:
 
Olgha uważam, że nie powinno się kogoś krytykować za jego wybory. Każdy podchodzi do życia w taki sposób jaki sam uważa za słuszny i dziwię się, że na forum były takie nie miłe sytuacje. Warto przecież wysłuchać każdej opinii. Masz rację rzeczywiście woda, powietrze również ma dużo do życzenia. Jednaka na skład wody czy powietrza nie mam wpływu ale na to co używa moja rodzina na szczęście mam jakiś wpływ, więc staram się minimalizować wszelką chemię jak tylko mogę. Też staramy się zdrowo żyć :). Ale wiadmo nigdy to nie będzie w 100% bez chemii. Mimo to uważam, że warto ją minimalizować w naszym życiu. Pieluchy wielorazowe są super i szkoda, że wcześniej o nich nie wiedziałam :) Jeszcze się gubię w tym temacie ale staram się jak mogę.
Dziękuję za zaproszenie na wegadzieciaki :)
 
Ostatnia edycja:
Ja używam pieluszek tetrowych wraz z otulaczami na co dzień. Tetry 20-40sztuk (ja mam 30szt) plus oddychające otulacze, które nie przepuszczają wilgoci np. bambino mio 4 sztuki wystarczą. Polecam też pieluchy z kieszonką ,do której wkłada się wkład chłonnych. Składają się z warstwy oddychającego materiału nieprzepuszczającego wilgoci i cienkiego polarku który utrzymuje suchość na pupie. Do kieszonki wkłada się wkładkę absorbującą wilgoć. Używam głównie na noc i na spacery. Pieluchy kieszonkowe można dostosować do rozmiaru dziecka dzięki napom i rzepom np.: Naughty Baby- są stosunkowo niedrogie. Starczają na cały okres pieluszkowania.
Można używać tylko pieluch wielorazowych bez tetry np.: typu kieszonka ale trzeba się wtedy zaopatrzyć w przynajmniej 12 sztuk, ponieważ przynajmniej tyle razy przewija się dziennie niemowlę.
 
Witam!
Ja yez sie ciesze ze trafiłam na ten wa tek. Lepiej późno niz wcale;-)

I tak juz chciałam przjść na tetrowe zeby łatwej przejść do nocnika ale o tylu udogodnieniach typu otulacze pojęcia nie miałam.
Co do ekologii, to ja od jakiegoś czasu do prania nie tylko Michasiowych ciuszków uzywam tych kul ekologicznych i powiem Wam ze bomba. Dopieraja jak proszek. Przyjazne równiez dla kieszeni.

Pozdrawiam
 
Trafiłam na ten wątek przypadkowo i właściwie tylko po to się zarejestrowałam, aby się włączyć do rozmowy:).
W sumie jestem zaskoczona, że niektóre z was nie znają współczesnych wielorazówek. Dla mnie i dla mojej córci było naturalne, że wielorazowo pieluszkujemy. Przetestowaliśmy kilka pieluszek i na tę chwilę dla początkujących mogę polecić Close Parent. Ładnie uformowana, na cały okres pieluszkowania, fajnie się nosi, ogólnie bezproblemowa:).
Jakby ktoś chciał więcej inforacji, proszę pytać. Postaram się pomóc.
 
reklama
Wydaje mi się,że pieluchy wielorazowe to kiepski pomysł i chyba mało higieniczny. Jeśli przeraża cię cena pieluch w sklepach to pomyśl o dodomku.pl- wychodzi po prostu taniej a przy okazji można kupić inne potrzebne produkty
 
Do góry